Меламінова губка — чарівна гумка, яка відмиє весь будинок, але будьте обережні
Нещодавно на ринку предметів для побуту з’явився інноваційний продукт, який істотно підвищує якість прибирання. Меламінова губка має доступну вартість, проста у використанні та дуже ефективна. Вона успішно справляється з різними забрудненнями і при цьому не потребує додаткового використання хімічних засобів. Однак деякі господині ставляться до нововведення з деякою підозрою, не будучи впевненими у його безпеці. Необхідно розібратися в тому, що таке меламінова губка і як нею користуватися.
З чого вона зроблена
Губка або гумка являють собою спресовані спінені волокна та кристали меламіну, пластику, створеного на основі полімеру меламін-формальдегідної смоли. В результаті хімічної обробки виходить виріб, що нагадує на вигляд поролонову мочалку.
Принцип роботи
Насамперед слід розібратися в тому, як губка працює. При її змочуванні в рідині утворюється велика кількість піни, яка полегшує тертя по поверхні під час чищення. Обробка неохайних площин мокрим гумкою призводить до руйнування з’єднань частинок бруду і їх відокремлення від верхнього шару кухонного начиння, що промивається, або предметів меблів.
ВАЖЛИВО. Пористі волокна гумки вбирають у себе все забруднення, що поступово призводить до значної втрати обсягу і білого кольору.
Переваги та недоліки засоби для чищення
Новий лайфхак для чищення різних забруднень має низку переваг. При цьому для повноти розкриття переваг меламінової губки слід виконувати всі рекомендації щодо її використання.
Плюси засоби для чищення:
- економічність — губка стандартного розміру з легкістю упорядковує близько 10 м2 будь-якого покриття;
- універсальність – чарівна гумка, як називають її в англійському сегменті, здатна видаляти забруднення з різних поверхонь, при цьому вона безпечна для всіх відомих матеріалів;
ДОВІДКА. Меламінова губка абсолютно самодостатня, вона вимагає додаткового внесення побутових миючих засобів.
- гумка чудово вбирає воду, не залишаючи після себе слідів або розлучень.
На жаль, навіть така унікальна річ має свої недоліки. До очевидних мінусів губки відносять:
- чарівний гумка практично некорисний у боротьбі з жировими відкладеннями, частки яких просто забивають пори побутової приналежності, приводячи її в непридатність;
- меламінова губка — твердий, абразивний матеріал, тому її не варто використовувати на чутливих поверхнях, оскільки можуть залишитися подряпини;
УВАГА. Мочалка швидко втрачає свою первинну форму під впливом рідини та бруду.
Що можна очистити
Основна перевага і головна причина, через яку слід замінити звичайну губку на меламінову, її універсальність і висока функціональність. Чистячий предмет швидко і ефективно видалить бруд практично з будь-яких поверхонь. У ванній та на кухні губку допустимо застосовувати на кахлі для зняття мильного та вапняного нальоту. Також нею можна почистити меблі, змішувачі, видиму сантехніку, плиткові шви та затирання. У житлових кімнатах гумка застосовується для чищення шпалер і пофарбованих стін. Пристрій добре впорається і зі свіжими, і зі застарілими забрудненнями.
ВАЖЛИВО. Виріб з меламіну зможе вивести навіть сліди від ручок та фломастерів.
Саме тому губка просто незамінна в будинках, де є маленькі діти, оскільки набагато простіше вивести сліди їхньої творчості, ніж регулярно робити ремонт. Також у кімнатах меламінову мочалку можна застосовувати для чищення дверних та віконних рам, укосів та скла. З її допомогою дуже просто виводяться сліди від взуття на лінолеумі та ламінаті.
ДОВІДКА. Губкою допустимо чистити тканинне та шкіряне взуття.
Інструкція по застосуванню
Будь-якою річчю, приладом або засобом необхідно користуватися відповідно до інструкції. Це допоможе отримати максимальну користь і досягти бажаного результату набагато швидше.
Простий мануал із застосування меламінової губки:
- Насамперед необхідно захистити ніжну шкіру рук від дрібних абразивних частинок гумки. Для цього слід одягнути гумові рукавички, підійдуть навіть медичні.
- Далі доведеться відрізати шматочок виробу, щоб не возитися з великою губкою. Отриманий предмет треба змочити в теплій (не вище 360) воді, гаряча рідина не потрібна, оскільки в ній меланін стане токсичним.
- Потім вологу гумку трохи і легко віджимають, викручувати її не варто, оскільки це може порушити її структуру, що призведе до втрати корисних якостей.
- Мокрий виріб прикладають до місця чищення та з незначним зусиллям починають відтирати пляму.
- Періодично промивають губку в чистій воді та легко віджимають без викручування.
УВАГА. Здійснюйте процедуру чищення куточком, що призведе до зниження швидкості її стирання.
Не треба дивуватися, якщо в процесі збирання від губки відламається невеликий або навіть великий шматочок. Це абсолютно нормальне явище. Їх просто слід прибирати з поверхні, що очищається. А після завершення процедури змити залишки меламіну. Не можна використовувати миючі засоби.
Перелік заборон при роботі з меламіновою гумкою
Недостатньо розуміти суть коректного використання губки, слід вивчити і ті положення, в яких йдеться про те, що робити з виробом не можна. Головне побоювання при роботі з меламіном полягає в тому, що він все-таки отруйний.
ВАЖЛИВО. При попаданні в організм цей полімер відкладається у нирках, провокуючи розвиток сечокам’яної хвороби.
Не використовуйте все полотно повністю, не застосовуйте зусилля при віджимінні рідини з нього. У жодному разі не створюйте тандем із побутовою хімією, до складу якої входить хлор, оскільки може статися небезпечна реакція.
Основне питання, яке турбує сучасних господинь: наскільки виправданим є застосування меламінової губки? Але якщо подивитися на це неупереджено, стає очевидним, що більшість предметів побутової хімії, які люди використовують щодня, також містять у собі хімічні сполуки, які часто ще отруйні. Але відмовлятися від них і повністю переходити на воду та мило ніхто не наважується. Набагато розумніше буде вивчити правила безпечного використання губки і чітко дотримуватися їх.
Правила:
- Обов’язкове використання рукавичок.
- Відмова від миття поверхонь, які зазвичай контактують із продуктами харчування.
- Зберігання чарівної гумки в місцях, недоступних дітям і домашнім вихованцям.
- Відмова від застосування як миючий засіб для яєць, фруктів та овочів.
- Ретельне очищення рук після роботи із губкою.
Правильне зберігання
Чарівний гумка зовсім нескладний у питаннях догляду. Після застосування його слід добре проминути для видалення залишків забруднення, віджати без застосування зусиль і дати просохнути. Потім побутовий виріб ховають у шафу з дверцятами, що щільно закриваються, або на високу полицю.
ДОВІДКА. У місці зберігання губки не повинно бути підвищеної вогкості повітря.
Небезпека для здоров’я – правда чи міф?
Ходить багато чуток про небезпеку меламінової губки. Чистий полімерний пластик міжнародна класифікація відносить до слаботоксичних речовин. Синтетичний матеріал має у своєму складі токсичні формальдегід та нонілфенол. Однак, відсоток їх вмісту невисокий, тому меламінові кристали можуть становити загрозу лише у разі потрапляння в організм у великій кількості.
УВАГА. Спінений меламін містить у кілька разів менше токсичних речовин, тому у такій фізичній формі матеріал практично нешкідливий.
Не можна забувати очищати оброблювану поверхню від залишків чарівної гумки, оскільки вона може накопичуватися в організмі у вигляді солей. Кухонне начиння та посуд мити з використанням таких мочалок забороняється. Також не можна нагрівати губку, оскільки токсичні випари небезпечні для здоров’я.
Читайте також: