Меблі в дизайні інтер'єру спальні
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Меблі в дизайні інтер’єру спальні


Меблі, правильне її розміщення завжди були заключним акордом в оформленні квартири, окремої її кімнати. Тому й підхід до цього має бути відповідним. Результат буде залежати повністю від вас, наскільки добре ви продумаєте та сплануєте розміщення меблів. Але щоб добре спланувати цю роботу, потрібні певні знання правил меблювання, які для кожної кімнати та стилю інтер’єру свої. Розглянемо правила розміщення меблів у спальному приміщенні для різних стилів.

Зонування спального приміщення: зона сну

Перш ніж приступити до розміщення меблів у спальному приміщенні, слід вирішити головне питання для цієї кімнати: де встановити ліжко. Це дуже важливий момент у меблювання спальні, т.к. від нього залежить, наскільки міцним і солодким буде ваш сон, а також ваше здоров’я.

Правильним вважається місце, якщо:
  • над ліжком не висить світильник або, тим більше, велика люстра – пряма загроза вашому здоровому сну

Люстри не повинні бути в зоні ліжка

  • оптимально зручне розташування настінних світильників, розеток, вимикачів для користування ними у вечірній та нічний час

Зручне розташування електроприладів

  • ліжко не знаходиться проти дверного отвору

Правильне розташування ліжка

  • узголів’я ліжка знаходиться біля стіни

Гармонійне місце ліжка16

  • установка в кутку спальні, можлива, як цілком прийнятний варіант

Варіант встановлення ліжка

  • ліжко гармонує з іншими меблями: тумбочки і все, що на них стоїть, знаходяться на відстані витягнутої руки

Гармонія ліжка та меблів для ліжка

Не кожна квартира має достатню площу для виділення окремої кімнати під робочий кабінет, спальню та просто відпочинку після трудового дня. Власнику такої квартири мимоволі доводиться вишукувати резерви площі в одній із кімнат, які дозволять вирішити це питання, тобто. провести зонування цієї кімнати.

Найбільш підходящою кімнатою для зонування є спальня, звичайно ж, яка має для цього достатню площу.

Гармонійна та простора спальня

Найпопулярнішою зоною в спальні є робоча або робочий кабінет господаря спальні, що, безсумнівно, зручно для трудоголіків.

Робочий кабінет у спальні

Для любителів посидіти допізна за комп’ютером або гарною книжкою можна знайти місце для комп’ютерного столика, навісної бібліотеки. Це виглядає досить гармонійно з іншими меблями спальні.

Ідеальне робоче місце у спальні

Якщо спальня жіноча, то в цьому випадку не обійтися без зони будуара. Сучасна спальне приміщення без будуару немислиме. Призначення цієї зони – дати можливість жінці упорядковуватися після сну перед дзеркалом. Обов’язковий туалетний столик із дзеркалом та косметикою. Часто його роль грає комод, трюмо. Встановлювати його треба в добре освітленій, як природним, так і світлом світильників, частині кімнати.

Будуар у горілці

Також актуальною для спальні буває дитяча зона. Зазвичай ця зона є дитячим ліжечком на колесах, що дозволяє оптимально його використовувати в залежності від ситуації, що дуже зручно для молодих сімей. Також дитяча зона може бути виділена окремою перегородкою.

Універсальні правила меблювання спальні, незалежно від стилю інтер’єру

Шафи нічого не винні закривати віконний отвір, т.к. освітленість кімнати буде недостатньою.

Шафи повинні стояти вздовж стіни

Непоганим доповненням для спальні буде настінний телевізор, що в деяких випадках допоможе Вам впоратися з безсонням.

Телевізор у спальні - чудове доповнення

Колірна палітра меблів повинна бути м’якою, заспокійливою. Тут слід зважати на освітленість спальні. Якщо приміщення погано освітлене, слід використовувати меблі світлих тонів

Рекомендована кольорова гама спальні

Якщо освітлення кімнати достатнє, використовуються темніші холодні тони, що дозволяє знизити навантаження на ваш зоровий апарат.

Чудово освітлена спальня

Тумбочки не повинні мати гострих кутів, в іншому випадку, не виключений больовий шок при несподіваному телефонному дзвінку вночі.

Практичні ліжкові меблі

Ліжко не повинно бути проти віконного отвору, закриваючи його деяку площу. У крайньому випадку, ліжко може бути в простінку між вікнами.

Гармонійне місце ліжка – міжвіконний проміжок

А тепер познайомимося із характерними для деяких стилів інтер’єру особливостями спальних приміщень.

Меблі спальні у стилі феншуй

Головне, щоб меблі не були громіздкими, не забирали життєвий простір. У спальному приміщенні ліжко не повинно відображатися у дзеркалі. На фото, незважаючи на всі ознаки стилю феншуй, у спальні це правило явно порушено.

Порушення стилю феншуй

Розташовувати ліжко слід так, щоб можна було бачити дверний отвір, лежачи на ньому, але при цьому воно не повинно бути навпроти дверей і в середині спальні. Ліжко повинно обов’язково мати хоча б невеликий просвіт між підлогою.

Гармонійне розташування ліжка та двері

Меблі повинні мати згладжені форми, гострі кути не допускаються.

Згладженість форм меблів феншуй

Меблі спальні у грецькому стилі

Для грецького стилю м’які меблі повинні бути масивні, з натурального дерева темних порід, рідше — ковані. Шафи, столи, полиці, комоди мають бути світлих тонів, що контрастують з м’якими меблями. Меблі різьблені.

Меблі спальні у грецькому стилі

Головний атрибут спальні, ліжко, має бути широким, досить м’яким і зручним, колір постільного текстилю повинен гармоніювати з навколишнім простором.

Головне – ліжко

Як і в будь-якому іншому стилі, меблі розташовуються воль стін. Шафи можуть бути як приставними, так і вбудованими. Присутність комода не завжди можлива через малі розміри спальної кімнати.

Приставні та вбудовані меблі спальні

Меблі спальні у стилі кантрі

Стиль кантрі іноді називають сільським. Меблі повною мірою відповідають цьому визначенню. Вирізняється своєю грубуватістю, громіздкістю. Правил розміщення, як таких, не існує.

Меблі в стилі кантрі

Найкраще для меблювання у цьому стилі підходять просторі приміщення, т.к. меблі громіздкі.

Ліжка в стилі кантрі

Нерідко меблі виготовляються вручну, мають оригінальний вигляд. Оббивка стільців, крісел виключена.

Оригінальність меблів у стилі кантрі

Меблі спальні в класичному стилі

Робиться із натуральних, цінних порід дерева. Приналежність меблів до цього стилю вгадується за її величністю, благородними м’якими тонами, строгими геометричними формами.

Меблі спальні у класичному стилі

Вітаються меблі з різьбовими прикрасами, інкрустацією дорогоцінними породами дерева, металами.

Комод у класичному стилі

Обов’язковими є низькі столики (журнальні, кавові), м’які меблі, оббиті шкірою.

Шкіряні меблі класичного стилю

або тисненою тканиною (барокан)

Меблі, оббиті тисненою тканиною

Меблі спальні у скандинавському стилі

Меблювання спальні в скандинавському стилі подібне до стилю кантрі: кількість меблів зведена до мінімуму, тільки необхідна. У всьому відчувається суворий скандинавський характер.

Спальня у скандинавському стилі

Меблі в спальні скандинавського стилю повинні компенсувати дефіцит сонця, властивий цій частині планети. Досягається це за рахунок кольорової гами меблів, в яких переважають світлі тони: світло-коричневий, світло-сірий, бежевий.

Світлі тони скандинавської спальні

Ліжка нерідко мають висувні ящики. Столи, дивани теж мають конструкцію, що складається. Меблі роблять із світлих порід дерева (бук, сосна, ялина, береза).

Світлі тони скандинавських меблів

Для оббивки меблів використовують шкіру, замшу, текстиль. При цьому оббивка може мати соковитіші кольори: синій, зелений, оранжево-червоний.

Колірна гама світлої скандинавської спальні

Незважаючи на те, що в спальні скандинавського стилю не повинно бути зайвих меблів, нерідко в цій кімнаті можна спостерігати робочий столик з комп’ютером та іншою оргтехнікою.

Робочий кабінет

Безперечно, наша інформація значною мірою допоможе облаштувати найінтимніше місце вашої квартири, а саме цим місцем і є спальня. Але все ж таки, останнє слово за вами. Тож доведеться попрацювати, щоб заключний акорд прозвучав гідно вашої праці. Приємних сновидінь!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *