меблі, облаштування, 100 ідей оформлення
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

меблі, облаштування, 100 ідей оформлення


Житлові квартири-хрущовки в п’ятиповерхових будинках, які багато років будувалися в минулому столітті, ще за часів Хрущова, через що їм і було дано таку назву, не відрізняються зручністю і великою площею. Кухні теж дуже малі за розмірами і точно не схожі на ті, великі, що будуються в сучасних житлових приміщеннях, в них вистачає місця тільки щоб приготувати їжу. Наше завдання полягає в тому, щоб зробити цю кухоньку стильною, що добре відображає смак господарів і підходить під дизайн інших кімнат.

Кожен власник такої маленької квартири знає про те, як складно економити простір у хрущовці, професійні дизайнери придумали навіть такий термін, як оптимізація, яка застосовується при конструюванні маленьких кухонь і є справжнісіньким мистецтвом. Познайомившись зі способами правильного оформлення кухні в хрущовці, можна зручно і легко облаштувати її: за допомогою особливої ​​розміщення меблів, світла та інших важливих факторів.

Ідеї ​​оформлення

Кутова кухня

Поєднання

Освітлення

Змішувачі

Перепланування

Отримавши дозвіл у домоуправління в правових органах, можна виконати дизайн кухні, поєднаної з вітальнею – в результаті вийде велике приміщення, поділене на дві багатофункціональні зони.

Але можна зробити маленьку ідеальну кухню без перепланування: з вбудованою технікою і добре стилістично підібраним меблевим набором.

Раніше дефіцит вільного простору не так сильно відчувався, як зараз, під час безлічі технічних винаходів, що спрощують нам приготування їжі, та й взагалі життя. Таке багатство дуже складно вмістити в маленьких кухнях-хрущовках, залишених у спадок бабусями та дідусями. Вихід все ж таки можна знайти, але підходити до вирішення такої проблеми потрібно з усією серйозністю, не упускаючи навіть самих, здавалося б, незначних деталей.

Дизайн інтер’єру кухні в хрущовці

Дизайнер кухні в хрущовці повинен розподілити меблі, матеріали, світло та інші складові кухні так, щоб зробити її максимально зручною та комфортною. Зазвичай складанням дизайну керує бажання заощадити якнайбільше місця і візуально збільшити площу кухні.

Поради професійних дизайнерів:

Меблі

Щоб вибрати меблі в квартирі-хрущовці, необхідно скласти план кімнати, на який будуть нанесені всі заплановані для покупки та встановлення на кухні, наприклад, раковину, посудомийну машину, обідній стіл та інші подібні предмети, що займають достатню площу. Такий комплект можна замовити і в майстерні, індивідуально, на власний смак. Дизайн кухні в хрущовці з газовою колонкою має свої складності: навколо цієї колонки має розташовуватися місце для вентиляції, ні в якому разі не можна її маскувати, а оформляти так, щоб вона вписувалася в загальний інтер’єр.

Вбудована техніка – ідеальний варіант

При облаштуванні маленької кухні в хрущовці часто вдаються до використання вбудованої техніки. Такі прилади дуже компактні виглядають не помітно (звичайно вбудована техніка, необхідна в побуті, захована за фасадами гарнітура в кухні), мають набагато менші розміри, тобто вони не будуть виділятися на загальному тлі і це спростить завдання створення гарної та гармонійної інтер’єрної обстановки. Наприклад, якщо посудомийну або пральну машину, а також маленький холодильник помістити під стільницею, це збільшить Ваш робочий простір. Також у шафі можна сховати мікрохвильову піч, незалежно від того, навісна вона чи підлогова.

Чим можна замінити шафки та полички?

Начіпні конструкції, призначені для зберігання найрізноманітнішого кухонного начиння дуже часто з боку виглядають громіздко, «обтяжують» і візуально зменшують площу кухні. Тому необхідно подумати про розташування кухонного обладнання так, щоб її робоче місце звільнялося від необхідності використання цих шаф. Замість них можна встановити так звані шафи-пенали, що допомагають вирішити питання про облаштування кухні в хрущовці з газовою колонкою. У такому разі газову колонку зазвичай встановлюють у центрі робочої зони кухонного приміщення та оформляють її відкритими поличками. У підсумку, увага гостя завжди буде прикута саме в цю частину приміщення, де якраз можна буде розставити все основне кухонне приладдя.

На даний момент майже в будь-якому меблевому магазині продаються знімні полиці, що встановлюються всередині шафи і розділяючи його загальний простір на дві зони. У результаті це допоможе вдвічі збільшити використовувану площу зберігання кухонного начиння або продуктів.

Замінюємо полички металевими штангами

Якщо господаря квартири не влаштовують відкриті полички, то можна замінити їх на металеві штанги, призначені для розважування різного кухонного начиння: наприклад, сковорідок або половників. Меблі, що дозволяють використовувати з розумом кожен сантиметр доступної площі.

При виборі підвісної шафи, необхідно подумати про те, чи можна ці конструкції подовжити до стелі. Адже так можна приховати від очей гостей не дуже симпатичні вентиляційні труби і отримати пару сантиметрів, які вдасться використовувати для зберігання начиння.

Світлі меблі візуально збільшать площу приміщення. Невелику кімнату або кухню завжди краще облаштовувати за допомогою таких меблів, які не зменшують простір: наприклад, гарнітур з кольоровими фасадами ідеально зіграє з інтер’єром, зробить Вашу кухню легшою, а зрештою і більш просторою.

Якщо подумати про зручність використання, то навісні шафи з дверцятами, що відкриваються навстіж, значно поступаються аналогам з дверцятами, які автоматично піднімаються вгору за допомогою спеціально-призначеної для цього фурнітури. Причому, вони не так крадуть площу і, знову ж таки, виглядають компактніше.

У вільних кутах можна встановлювати варильну поверхню, або мийку, звільнивши місце для робочої зони, розташованої по одній зі стін кухні.

А чи потрібні двері на кухні?

Двері, які відкриваються всередину приміщення, забирають велику частку корисної площі. Але, якщо подумати, чи потрібна вона у квартирі взагалі? Можливо її зовсім не обов’язково встановлювати? Якщо Ви часто їсте саме у власній квартирі, то, звичайно, без дверей ніяк не обійтися, але в такому випадку можна встановити розсувні двері, використання яких вже ніяким чином не вплине на розміри Вашої кухні.

Раннє планування – запорука позитивного результату. Найкраща робота — робота, що виконується за певним заздалегідь складеним Вами або спеціалістом планом. Тільки в такому випадку Ви можете переконатись у хорошому результаті роботи. А схеми, складені професійним дизайнером стануть головним орієнтиром для Вас, які дозволять легко вибрати меблі, що підходять саме для Вашої кухні. Запам’ятайте це важливе правило і засвойте його, щоб перетворити свою маленьку кухню на хрущовку на справжній райський куточок.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *