Марокканський інтер'єр
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Марокканський інтер’єр


Марокканський інтер'єр

Сьогодні, коли в моді все незвичайне та екзотичне, марокканський стиль дуже популярний у дизайні інтер’єру та дуже цікавий своєю загадковою африканською ноткою. Сам стиль є змішанням кількох культурних напрямів, куди увійшли як північноафриканські стилі – арабський, берберський, і європейські. Особливо на марокканський стиль відчувається вплив французької культури, хоча читається і англійські та іспанські нотки. Саме французькі дизайнери виділили поняття «марокканський стиль», розвинули його, а також реставрували багато пам’яток північноафриканської архітектури, привнісши в них свіжу нотку класичного «арт-деко». Весь непередаваний колорит Марокко з вузькими вуличками, метушливими і шумливими базарами, «рійяд» — традиційними арабськими будиночками, що здалеку нагадують квітучий сад — все це несе собою дух спокійного арабського життя. Будинок ніби зливається з садом, і найулюбленішим заняттям господарів є споглядання краси живої природи в тіні веранди, яка теж схожа на квітучу оранжерею.

Особливостями дизайну інтер’єру в даному стилі є велика кількість етнічних елементів почерпнутих в культурі народів Північної Африки — це рельєфна архітектура, причому велика кількість ліпнини присутня як в дизайні архітектури самої будівлі, так і його інтер’єру, пофарбована дерев’яна різьба, а також чудова мозаїка. в цікаві орнаменти та химерні малюнки.

Примітна в дизайні такого інтер’єру та оздоблення стін «таделактом» — це традиційна марокканська штукатурка з натуральних та екологічно чистих компонентів: вапна та піску, видобуток яких виробляється на околицях Марракеша. Зовні така обробка нагадує мармур, але це враження оманливе, і на дотик відчувається, що це лише суміш піску, вапна і землі. Колір стін зазвичай варіюється від темно землісті, до тютюнового. Таке оздоблення приміщення практикується вже безліч століть і в ансамблі з строкатим оздобленням, різноманіттям символів та візерунків виглядає надзвичайно красиво та екзотично.

Технологія ця відома, але вона дуже трудомістка і складна для обробки сучасний дизайн інтер’єру її легко можна замінити на звичайну «венеціанську штукатурку». Є один дуже цікавий прийом прикраси стелі для дизайну інтер’єру в марокканському стилі. Взагалі, зазвичай стеля або вибілена, або обшитий кедром або іншою відповідною деревиною з обов’язковим поділом на осередки, прикрашені різьбленням. Досить простий і економічний спосіб дизайну стель, наприклад, в заміському будинку — це коли довгі тонкі прути (олеандр, евкаліпт) укладаються в ряд поперек балок і зверху покриваються шаром штукатурки. Така обробка виглядає дуже марокканськи, а у виконанні дуже не затратна. На панелі переважають натуральні кольори та відтінки. Класичний строгий чорний і холодний величний білий доповнюються тонами піску і ґрунту, а також усіма відтінками зеленого та синього, яскравим жовтим, насичено помаранчевим, яскраво червоним та глибоким фіолетовим. Ці кольори створюють надзвичайно барвисті палітри та поєднання в мозаїці, розпису тканин, декорі меблів.

Дизайн інтер’єру часто вибудовується на контрасті холодних та теплих відтінків. Стеля традиційно біла, а ось стіни можуть бути і жовтими, і зеленими, і фіолетовими. Холодний білий тут підкреслюється м’якими півтонами натурального кольору деревини та каменю. Родзинкою даного стилю дизайну інтер’єру є численні яскраві деталі, що доповнюють загальний колорит — віконні та дверні отвори, арки та колони часто пофарбовані у глибокий синій колір та контрастують із загальним тоном стін, наприклад, жовтим. Здавалося б, таке буяння фарб має дратувати око, але всупереч очікуванням такий дизайн інтер’єру діє дуже заспокійливо і умиротворююче, а також дуже гармонійно виглядає в його закінченому вигляді. Незвичайний марокканський колорит дизайну інтер’єру надає мозаїка з керамічної плитки, викладена у формі шестикінцевих зірок, які довгими рівними променями розходяться з центру, квітами з геометричних фігур та дивовижними орнаментами.

Меблі в дизайні інтер’єру під марокканський стиль відіграють не останнє місце. Вона теплих відтінків, обита червоною тканиною з набивним малюнком в африканському стилі. На диванах і кріслах багато яскравих розшитих шовком і бісером подушок і безліччю зовсім маленьких подушечок. Шафи, полиці та столи теж виконані в червоно-коричневих тонах, або їх поверхні пофарбовані в тон теплої слонової кістки, декоровані різьбленням, розписом із орнаментів або художніх малюнків. До такого інтер’єру краще замовляти авторські меблі: дизайнери Студії Павла Полинова спроектують та зроблять її відповідно до Ваших ідей та побажань.

Ще одна особливість марокканського дизайну інтер’єру — це ковані ґрати. Витончена ковка дуже гармонійно поєднується з яскравим інтер’єром і надає якоїсь витонченої розкоші всьому дизайну. Інтер’єр у марокканському стилі нагадує про казку і жити в ньому надзвичайно приємно та комфортно.

Так і здається, що десь тут, на столику кольору слонової кістки стоїть та сама лампа Аладдіна, і ось — ось з неї з’явиться джин і виконає всі найзаповітніші бажання господаря.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *