Майстеримо барну стійку своїми руками покроково: інструкція та ідеї (ФОТО)
Ексклюзивний і стильний інтер’єр кухні майже завжди включає барну стійку. Вона може розташовуватися не тільки на кухні, але й служити роздільником між кухнею та їдальнею. кухнею та вітальнею, а може стати домашнім міні-баром Сам процес створення такої конструкції не надто затратний, але потребує попередньої підготовки та проектування.
Якщо ви зможете гармонійно вписати барну стійку в інтер’єр кухні, вона стане його центральним елементом. Однак варто пам’ятати, що барний стілець не такий зручний, як традиційний обідній, а тому для сімейних обідів все ж таки має бути окремий стіл. Втім, сучасні конструкції можуть вирішити цю проблему, а наша стаття допоможе відповісти на питання: як зробити барну стійку своїми руками? У «студіях» ця конструкція стане прекрасним елементом, що зонує, відокремлюючи зону відпочинку від місця вживання їжі, а також дозволить розташуватися дружній компанії гостей.
Матеріали для барних стійок
Щоб виконати барну стійку будинку, необхідно спочатку підібрати матеріали. Не варто забувати, що у більшості кухонь виготовляється стійка у форматі міні, у цьому випадку грандіозного будівництва не передбачається.
Барна стійка своїми руками може бути виконана з наступних матеріалів:
- Пластик – дешевий та легкий матеріал, з різноманітними колірними рішеннями, зручний у обробці, але не надто міцний;
- ДСП з ламінованим покриттям — дорожче і складніше в роботі, зате більш довговічне в порівнянні з пластиком, випускається в широкій гамі кольорів, з поверхнями, що імітують різнокольоровий мармур і благородну деревину;
- Гіпсокартон дозволяє створювати конструкції будь-яких форм та стилів – від класики до лофта; матеріал легко забарвлюється у будь-який колір, що підходить до інтер’єру будинку;
- Цінні породи дерева — така конструкція виглядатиме благородно, солідно і дорого, але для її створення знадобляться елементарні столярні навички.
Типи конструкції барних стійок
При створенні барної стійки вдома можуть використовуватися такі типові рішення:
- Стаціонарна барна стійка.
Її можна виконати у форматі міні. Максимальна висота стільниці в цьому випадку – не більше ніж 1,2 метра від підлоги. Тут можна використовувати традиційний барний стілець — високий, з підставкою для ніг, зі спинками та підлокітниками.
- Комбінування стійки з обіднім столом стане оптимальним варіантом для маленької кухні. Висота робочої поверхні тут – близько 900 мм. Як доповнення – стандартний стілець.
- Дворівнева конструкція, коли висока барна стійка примикає до типового столу. Це чудовий варіант для зонування будинку – низька частина залишається на кухні, а висока – виноситься у вітальню.
Виготовляємо стільницю — весь процес
Барна стійка своїми руками для кухні створюється за кілька етапів. Причому базовий елемент тут стільниця – вона створює необхідні інтер’єрні акценти. Тому використовувана як її плита має бути привабливою, міцної і несприйнятливою до зносу. Щоб виготовити стільницю самостійно, знадобиться ДСП, шпон або інший пиломатеріал. З неї і вирізається необхідна форма (електролобзиком). У місцях зрізу край ретельно зачищається і обклеюється спеціальною стрічкою з торця.
Порада! Вихідний колір стільниці легко змінити, скориставшись плівкою, що самоклеїться.
Якщо ж ви не хочете займатися виготовленням стільниці самостійно, купіть готовий виріб з ДСП або акрилового каменю.
Основа «бару» – головні правила будівництва
Виготовлення барної стійки для кухні (стандартної або міні) вимагає спорудження відповідної основи. Тут можливі такі варіанти:
- Цегла — викладається з цегли на цементний розчин так, щоб витримувалася форма прямокутника. Краще застосовувати червону облицювальну цеглу, що не вимагає додаткового декорування. Інші типи матеріалу потрібно оштукатурювати. «Бар» може розташовуватися за острівним типом і стане центральним елементом приміщення. Подібні конструкції стійкі та масивні, а як стільниця тут використовуються вироби з товстої деревини або мармуру.
- Можна виконати каркасну базову конструкцію. Для цього використовують металевий куточок шириною до 50 мм або дерев’яний брус перетином 40х40 мм. Елементи конструкції з’єднуються між собою (зварюються або скручуються), після чого зачищаються, фарбуються та обшиваються. Щоб надати підставі міцності, його додатково закріплюють до стіни або поруч меблів, що стоять. Оскільки конструкція такого типу легка, масивні стільниці не використовуються.
Нижче представляємо вам покрокову фото-інструкцію створення барної стійки своїми руками зі шпону на каркасі з дерев’яних брусів. Ви можете використовувати: ДСП (але цей матеріал не найнадійніший), фанеру, ДВП, МДФ та гіпсокартон.
Нам знадобляться:
- Дерев’яні бруски або обрізні дошки 100-120 см завдовжки (у даному випадку будуть використані дошки обрізні товщиною 5 см, шириною 15 см, довжиною 105 см);
- Листи фанери, шпон, листи ДВП (в даному випадку – шпон дубовий);
- Цвяхи вагоночні, а також саморізи 3,8 см та 50 мм;
- Клей столярний;
- Молдинги, декоративні плінтуси або обрізки фанери, а також 2 – 5 кронштейнів за бажанням;
- Морилка, лак по дереву або двокомпонентна епоксидна смола.
Порада! Створювати барну стійку будь-якої конструкції, у тому числі формату міні, потрібно за попередньо виконаним кресленням. Найкраще використовувати тривимірну модель, але підійде і схема на міліметровому папері. Такий підхід дозволить створити гармонійну конструкцію, що підходить під габарити приміщення та наявний інтер’єр. Ви також зможете відразу вибрати стілець та відповідний комплект обладнання для стійки.
А ось барні стійки, зроблені своїми руками за тим же принципом, але в іншому дизайні.
А ось інші ідеї для любителів робити своїми руками.
Освітлення барної стійки та відповідне обладнання
Щоб барний столик краще вписався в інтер’єр кухні, потрібно продумати його освітлення. З правильним підсвічуванням навіть міні-бар стане зоною відпочинку та затишку.
Найкраще освітлювати барну стійку галогенними світильниками, розташовуючи їх у спеціальній балці над стільницею. Однак для цієї мети підійдуть і міні-плафони або люстри, що підвішуються безпосередньо до стелі.
На фото представлені різні способи висвітлення барної стійки.
Порада! При створенні схеми освітлення барних стійок також слід використовувати димери, що надають можливість змінювати інтенсивність світла. Таким чином, ви легко створите унікальну атмосферу кухні, що нагадує традиційний бар.
Щоб монтаж освітлювальних приладів не був скрутним, стійку потрібно монтувати поруч із наявними розподільчими коробками та готовими розетками. Якщо такої можливості немає, то рекомендується застосовувати подовжувачі або провести новий електричний контур спеціально для барної стійки.
А коли роботи зі створення барної стійки для кухні будуть завершені, її варто доповнити необхідним обладнанням та меблями – і це не тільки стілець (високий або стандартний), але ще й мийка для посуду, спеціальні тримачі склянок та келихів, декоративні тематичні полотна та, звичайно. ж, домашня колекція спиртних напоїв.
Пропонуємо подивитися відео, де хлопці розповідають як зробити барну стійку з дуба:
https://www.youtube.com/watch?v=BGRkWC_v-M4
Читайте також: