лавки з дерева для дачі своїми руками фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

лавки з дерева для дачі своїми руками фото


Лавка, виготовлена ​​з дерева – один із найстаріших предметів меблів, що використовувався людиною. Раніше для того, щоб створити зручну лавочку, було достатньо взяти звичайний дерев’яний корч, ретельно обтесати його кам’яною сокирою і готова. Саме вона стала прапрадідом сучасних меблів, зокрема дерев’яних лав, що актуальні та затребувані донині. Саме лава може стати затребуваним елементом, як у будинок, так і на території дачі.

вузька коричнева лава чорна в саду чорна біля каміна чорно-біла біля каміна капелюх на лавці

Стиль

На перший погляд, здається, що лава не є важливим елементом ландшафтного дизайну, проте це зовсім не так. Фахівці підтверджують той факт, що саме з лави починається садовий дизайн і нею ж закінчується. Адже навіщо тоді така багата різноманітність вибору і до чого вигадувати оригінальні лавки химерної форми, якщо вони не такі важливі і ніхто не зможе насолодитися ними?

лава у троянд лава-напівколо біля вогнища біля ганку біля фонтану

Саме через її важливість потрібно приділити небагато уваги розміщенню предмета меблів. Найкраще встановити її там, де відкривається найпрекрасніший і найчарівніший вигляд, сама ж лава має стати витонченим акцентом, що доповнює досконалу красу дачного саду.

лава на пеньках лава з круглими ручками лава біля апельсинового дерева лава біля дачі лава біля каміння

Зручна лавка в саду дачної ділянки може стати саме тим місцем, де можна усамітнитися, відірвавшись від буденної метушні, розслабитися і злегка перевести дух, просто насолодитися видом природи, відчути єдність із нею. Для повної насолоди можна почитати хорошу книгу, послухати тиху і спокійну музику або ж просто вирушити у думку. Крім естетичного використання також можливе і функціональне, адже лава в першу чергу предмет меблів, а також зброя, яку можна використовувати для зонування прилеглої ділянки.

лава та білий паркан лава з гілок лава з корчів лава на балконі лава на камінні

Садова лава для дачі має ряд функціональних призначень, а саме:

  • Парадна – встановлюється біля ганку будинку біля входу. Є дерев’яною лавкою з декоративними прикрасами, ручним різьбленням, може використовуватися як місце для проведення фотосесії.
  • Обідня – розміщується біля мангалу чи барбекю, на терасі чи будь-якому іншому місці, де сімейство воліє обідати на відкритому повітрі.
  • Огородна – невелика лава, що встановлюється біля клумб, квітників або на ділянках, де можна сісти та трохи відпочити під час проведення земельних робіт у саду дачної ділянки. Найчастіше це прості лавки без будь-яких декоративних прикрас чи зайвих вишукувань.
  • Релаксаційна – найчастіше такі лавки «заховані» десь у тихому й затишному куточку дачної ділянки, подалі від чиїхось очей. Це місце має бути найтихішим та затишним для того, щоб можна було насолодитися відпочинком на свіжому повітрі. Основна вимога до такої лави — комфорт, крім того, вона може бути значних розмірів для того, щоб можна було не тільки сісти, а й прилягти.

лава біля квітів лава - чверть кола лава буквою Г лава у густій ​​траві лава біля столу

Оптимальні розміри для лавки, що буде розміщено на території дачної ділянки:

  • Висота — близько півметра, ноги діставатимуть землі, але не сильно упиратися, а значить можуть відпочити.
  • Ширина сидіння — 50-55 см, крім цього можна зробити нахил на 10-15 градусів, щоб було зручніше спиратися і наче «провалюватися» всередину.
  • Висота спинки від 30 см, але не більше півметра, найкраще також розмістити під кутом 15-45 градусів, щоб можна було спертися на лік, злегка прилягти на неї.
  • Підлокітники (якщо встановлюються) повинні розташовуватись на висоті 15-29 см від сидіння.

лава біля дачі лава біля круглого столу лава біля рожевих квітів лава на порозі будинку лава біля дачі

Кращий матеріал для виготовлення лав – деревина, найстійкіша до вологи та гниття – модрина, вишня, ліщина та дуб. Найоптимальнішим варіантом є тик, який містить у своїй породі натуральні смоли, що захищають предмет меблів від гнилі та різних комах, що руйнують деревини.

з фігурною спинкою сіра лава синя лава лава біля великого дерева лава біля водоймища

Форма і зовнішній вигляд лави залежить тільки від забаганки і фантазії людини, що її створюватиме. Зайнявшись спорудою лави особисто можна втілити всі задуми у життя. Якщо був обраний Кантрі стиль, то форма лавочки має бути максимально простий, а забарвлення коричневого кольору або натуральне. Якщо ж споруджувати лаву в стилі прованс, доведеться зробити старовинну лаву, після чого пофарбувати її в білий колір або кольори синього відтінку (блакитний, фіолетовий, синій).

маленька лава з подушками маленька біля порога дуже маленька лава підвісна проста лава

Якщо дача має схильність до східного стилю і лавка повинна цьому відповідати, то її можна зробити з бамбука. Загалом біля дерев’яних дач слід встановлювати лавки з аналогічної породи деревини.

червона лава червона лава кругова навколо дерева маленька жовта лава маленька лава в саду

Виготовлення лави

Найчастіше лава виготовляється з дерев’яних брусків, рейок або дощок, оскільки вони прості у виготовлення, мають тривалий термін експлуатації. Зразкові параметри лавки вказані вище, довжина лави залежить від бажання та можливості. Важливо, що рейки не можна розміщувати впритул, оскільки вони можуть почати гнити через застою дощової води. Потрібно або розташовувати рейки на невеликій відстані, або використовувати суцільну широку дошку.

зелена з навісом класична лава класична коричнева в саду коричнева лава

Для того, щоб створити оригінальну лаву не обов’язково витрачати гроші на дорогі матеріали, адже шедевр можна створити навіть із гілок та коріння. Правильно обробивши природну деревину, піддони і дерев’яні столи, що впали, можна створити незвичайну і цікаву лаву з природними формами.

2 білі біля дерев 2 білі з аркою 2 класичні лави 2 лавки біля столу під деревом 2 різнокольорові лави

Найпростішим прикладом аскетичної лави є «Монастирська» лава, яка виготовляється з розпиляного вздовж стовбура дерева, встановленого на дві круглі опори. Опора виконується із невеликих обрізків ствола невеликого діаметру.

дерев'яна в саду дерев'яна на кам'яних опорах довга лавка в альтанці жовта з подушками закруглена на білій цеглині

Догляд за садовою лавкою

Підвищена вологість є головною проблемою для дерев’яних лав, тому краще використовувати лавки мобільного типу, які на зимовий період можна занести в сарай або будинок. Також найкраще встановлювати лаву на спеціальні підкладки з гуми або цегли для того, щоб запобігти попаданню ґрунтової вологи в дерево.

2 лави біля дачного будинку 2 лави з подушками 2 лави біля дачі 2 лави з видом на природу 4 лави

Ряд рекомендацій:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *