Ландшафтний дизайн заміського будинку: 100 фото.
Зміст:
- Дизайн проект
- Функціональні зони ділянки
- Основні принципи ландшафтного дизайну
- Стилі ландшафтного дизайну
Ділянка землі навколо заміського будинку – це не просто вільна територія, а й чудова можливість реалізувати безліч задум ландшафтного дизайну. Тим більше, що це не тільки місце для роботи, а й для комфортного відпочинку всією родиною. На сьогоднішній день існує безліч ідей, які можна реалізувати самостійно або за допомогою спеціаліста. Але в будь-якому випадку, для цього необхідно мати бажання і деякі навички догляду за рослинами. Головне – не поспішати та продумати все максимально ретельно. І тоді результат приноситиме радість навіть через кілька років.
Дизайн-проект ландшафтного дизайну для заміського будинку
Перш ніж приступати до оформлення ділянки, дуже важливо її максимально чесно оцінити. Тобто враховувати не лише переваги, а й недоліки. Фахівці рекомендують насамперед звернути увагу на розташування ділянки щодо сонця. Це дуже важливо, оскільки деякі рослини ростуть виключно на сонці, інші краще виглядають, перебуваючи в тіні. Важливу роль відіграє якість та склад ґрунту, а також наявність пагорбів, канав, низин, ґрунтових вод тощо. Цікаво, що складний рельєф не завжди необхідно вирівнювати. Адже піднесення ідеально підходить для оформлення альпійської гірки, тоді як болотиста низина – ідеальний варіант для ставка. Більше того, форма ділянки сама задає лінії посадки дерев і чагарників. Ну і звичайно ж, важливо враховувати розташування будинку, господарських будівель і рослин, що вже ростуть. Це допоможе точно визначити, які рослини і композиції варто робити на даній території.
Цікаво, що великі старі дерева часто є справжньою знахідкою. Все тому, що їх можна зробити центральною частиною композиції. Адже за рахунок обсягу простір ніби стає ширшим. У деяких випадках дерева виконують і функціональнішу роль. Тобто допомагають зберегти вологу, а також захищають від палючого сонця. Тому в жодному разі не варто поспішати прибирати дерева, адже на їхнє вирощування може піти досить багато років.
В цілому, фахівці наголошують на тому, що ландшафтний дизайн передбачає безперервну роботу. Тобто рослини завжди вимагатимуть догляду, а саме поливу, обрізки, пересадки тощо. До того ж, багато з них погано переносять мороз і вимагають укриття в цю пору року.
Безперечно, оцінка ділянки вкрай важлива, але крім цього необхідно створити проект, особливо якщо ви плануєте займатися ландшафтним дизайном самостійно. Цей процес вимагає чіткого планування. І без нього завжди є ризик створити хаотичне, не надто привабливе оформлення простору, яке доведеться незабаром переробляти. Вибираючи планування, ви можете бути впевнені у правильності своїх рішень. Ну і крім того, це допоможе заощадити вам чимало часу, сил і коштів. На цьому етапі необхідно визначити функціональні зони, а також визначитися із стильовим напрямком ландшафтного дизайну. На особливу увагу заслуговує система поливу і схема електропостачання садових комунікацій. Ну і звичайно ж, не варто забувати про розташування доріжок, майданчиків та огорож.
Функціональні зони ділянки
Як уже говорилося вище, визначення функціональних зон земельної ділянки дуже важливе. Оскільки це допомагає орієнтуватися і правильно розташовувати всі рослини, насадження та декоративні деталі. Загалом на ділянці виробляють такі зони:
- садово-городня, яка в основному займає більшу частину ділянки;
- парадна зона займає не надто багато місця та в основному використовується для в’їзду машин;
- зона відпочинку переважно займає близько 10% загальної території;
- господарська включає теплиці та інші споруди;
- ігрова зона присутня не завжди і робити її варто за необхідності.
У деяких випадках зони можна поєднувати між собою. Завдяки чому виходить заощадити простір.
Основні принципи ландшафтного дизайну
Безперечно, ландшафтний дизайн завжди є окрасою заміського будинку. Але щоб результат вас дійсно радував, рекомендуємо дотримуватись основних принципів:
- різні нагромадження та складні конструкції вже давно відійшли на другий план. Набагато більш актуальною на даний момент вважається простота в оформленні.
- поєднання симетричних та асиметричних предметів у ландшафтному дизайні дозволяють досягти балансу.
- Хороша комбінація рослин забезпечить привабливість ділянки заміського будинку.
Стилі ландшафтного дизайну для заміського будинку
Якщо всі попередні нюанси враховані, саме час визначитися зі стилем ландшафтного дизайну. Він не залежить від ціни та дорожнечі різних елементів. Головна складова – ідеально підібрані складові, що створюють відчуття гармонії.
Класичний стиль
Як відомо, класика характеризується чітким геометричним плануванням. Тобто все має бути розташоване симетрично, а газони, клумби або водоймища обов’язково повинні мати чіткі форми. Відтінки для альтанки чи інших деталей краще вибирати нейтральні, пастельні.
Стиль кантрі
Цей стиль ще називають сільським і це повністю відбиває його оформлення. Тобто головне – створити ефект легкості та розслаблення. Цьому сприяють пишні квітники, водоймище, а також різні вироби, зроблені своїми руками.
Англійський стиль
Плавність ліній у насадженнях та архітектурі – основні особливості англійського стилю. Такої гармонії можна досягти, використовуючи все максимально натуральне. Це стосується не тільки рослин, а й каменю, який переважно використовують для доріжок.
Прованський стиль
Мабуть, один із найпростіших варіантів для ландшафтного дизайну – прованський стиль. Все тому, що він має поєднувати у собі не лише естетичну, а й практичну функцію. В основному для цього використовують плодові та декоративні дерева, а також різні деталі з червоної цегли.
Створення ландшафтного дизайну заміського будинку — це цікавий, тривалий процес, який точно підійде не кожному. Досить велика кількість нюансів часто відлякує початківців. Але не варто відмовлятися від своїх ідей, просто довірте їхню реалізацію професіоналам.