Квартира в стилі лофт: 50 найкращих фото ідей
Високі стіни, свідома недбалість у їх оздобленні, відкриті погляду інженерні колони, наявність грубо оброблених стельових балок, створюють інший формат. Сенс лофта спочатку прихований у значенні слова, що перекладається як горище, і передбачає облаштування колишніх промислових об’єктів під житло. Сьогодні демократичне оформлення розраховане для вільних художників, які бажають самовираження, та наочно протестують проти стереотипів та стилістичних правил. У загальному та приватному нюанси декору віддзеркалюють уподобання та характер господарів. Ідея концепції – максимум свободи та затишку за помірних витрат.
Чим відрізняється лофт дизайн від квартири-студії, скільки стільки спільного в організації відкритого простору? Всім, крім двох пунктів: відсутністю стін і принципом поділу площі на функціональні сегменти. Тенденція до практичності та раціоналізму сьогодні трансформувалися в активне бажання багатьох змінити впорядкованість побуту відкритими полицями з демонстрацією їхнього вмісту.
Оглядові вікна, відсутність статичних перегородок, шторних драпірувань, нехитре дощате покриття для підлоги, незацикленість на формах і колірній гармонії іноді викликають неоднозначну реакцію. І смілива зневага умовностями красномовно говорять про прагнення сучасної людини до внутрішньої та зовнішньої свободи. Розглянемо детальніше принципи матеріалізації авантюрної ідеї, торкнемося теми приватності, питання акустики, системи зберігання речей.
Планування та зонування
Колони з цегли, бетону або фанеровані штучним каменем, симетрично розташовані по сторонах в оснащенні світильників, умовно розмежовують периметр. Також відомо, що маніпулювання конструктивною частиною арки дає різні результати. В одному варіанті вона виступає в ролі декоративної складової між опорами, і ніяк не стикається з нижньою площиною. При ненав’язливому двосторонньому обрамленні стін конструкція оформляється в тон акцентної стіни і зазвичай дублює цегляну кладку, хоча допускаються інші версії.
Меблеві групи розставляються по-різному, але подалі від стін та у всіх позиціях виразно окреслюють місце відпочинку. Спинки диванів та крісел зримо позначають межі. Килим під ногами – ще один декоративний аргумент на користь чіткого зонування. Подібне враження справляють подіум з каменю, висока платформа зі сходами між зонами та оздобленням у тон стін. Їхня висота варіюється від 5 см і вище. На ділянці спальні така конструкція під ліжком попутно вирішує практичне завдання зберігання речей. Висувні ящики на полозах чи роликах у надрах споруди нагадують секції комода.
Інтегрувати кухню в дизайн вітальні можна за допомогою барної стійки і високих стільців. Смугою, що розмежовує, в цьому варіанті послужать підлогове покриття і лінія столу. Відциклена дерев’яна підлога парадної частини цілком доречно замінити практичною плиткою, що імітує текстуру дощок, більш практичною для цього блоку. Щоб кухонні модулі органічно вросли в лофт-простір, оберіть фасади з металом, комбінованим оздобленням, штучно зістарені або зупиніться на відкритих стелажах. Однією з обов’язкових вимог є оснащення кухні гаджетами. Це стосується загалом побутової техніки. Домашній кінотеатр, у зоні кухні – великий холодильник, плита з блискучою металевою поверхнею, ряди електричних «помічників» є актуальними для лофта. До речі, серіал «Друзі» – екранний приклад демонстрації кухні у цій концепції.
Лофт відзначений відсутністю містких шаф за рідкісним винятком, коли довга конструкція служить перегородкою. Замість шаф шаф експлуатуються підлогові вішалки. Мобільні конструкції оснащені коліщатками та легко змінюють географію розташування.
З цією метою задіяні етажерки з рослинами, креденс, буфет або довгі стелажі, перпендикулярно до стіни. Полиці стелажів відкриті для огляду.
Функціональне завдання впорядкованості та зберігання речей виконують численні етажерки та комоди, меблеві секції. Набагато простіше вирішується питання за рахунок верхнього поверху. Ніша під сходами укомплектовується шеренгами полиць, і результатом процесу стає простора вбиральня. Не дивно присутність сходів у дуплексному просторі. Вони можуть бути легкими та витонченими – з алюмінієвого профілю та скла. Конструкції більш грунтовно представлені маршової версією.
Раціоналізм та творчість
Вірний спосіб організувати особистий простір – обладнати нішу чи альків. Кордон можна позначити за допомогою стін-ширм з дерев’яних панелей або гіпсокартону, розміром на зріст. Якщо до протилежних боків стелажу-розмежувача приставити компактні стільниці, утворюється одразу два робочі місця. Рішення є актуальним і для дитячої.
Безумовно, є сенс у розсувних конструкціях, які допомагають максимально комфортно адаптувати простір для себе. Оскільки сама ідея виключає стіни і в принципі не обстоює приватність, підтримайте особисте бажання абстрагуватися від світу за допомогою інших конструкцій. Це – непрозорі легкі екрани з матовим склом або японські седзи, виконані з рисового паперу. Скляним вертикалям можна бути рухливими, нести конкретне естетичне навантаження, трансформуватися в непомітні бічні панелі.
Цікава версія – рухлива система у вигляді слайдів. Найчастіше вони випускаються у незвичних модифікаціях. Моделі, що повторюють форми дверей та рами, оцинковані сталлю або з мідним покриттям, унікальні для лофта. Цілком резонно змонтувати на стелі пластикові панелі, які ідеально впораються із завданням.
Нехай вас не бентежить обсяги, площа та акустика. Правильне розміщення меблевих груп та освітлення вдало скоригують робочі зони та куточок відпочинку. З тієї причини, що масштаби периметра глухим відлунням відбивають звукові вібрації голосу, варто звернутися до текстильних атрибутів, килимів на підлозі, великої кількості диванних подушок. Відлуння нівелюються м’якими панелями на ділянці спальні чи спеціальними акустичними матами.
Створюємо інтер’єр
Укомплектовуючи кімнату функціональними предметами, слід покластися на свій смак, і придбати екземпляри, що сподобалися. Лофт-стиль обумовлений великою кількістю посадкових місць, тому диванів, стільців, лавок багато не буває. Для ідеї характерні габаритні розміри меблів, які не «розчиняються» у повноформатному просторі. Масштабність виставлених інтер’єрних експозицій не заважає компенсувати витонченими атрибутами скромних розмірів і різних конфігурацій. З цим впораються подушки, довгий стіл із багаторівневим світлом, лінійна витягнутість меблевих предметів.
Доречними будуть меблі без особливої химерності в обробці. Вітаються темні та світлі, металеві, плетені, комбіновані фасади, яскраві контрасти, поєднання, що дисонують. Хромований метал і скло журнального столу, група з потертих шкіряних м’яких меблів, вінтажні скрині поряд з барвистим гобеленом вільно пропишуться в сегменті вітальні. Раритет та сучасний ексклюзив толеранти до взаємного сусідства. М’який фіолетовий пуф приживеться на одній площі з червоними диванами та різнокольоровими подушками. Домінантною лофтою вважається сіро-синя гама.
Задіяти центральне освітлення як основне не прийнято. Люстра посередині кімнати розсіює світло на стелі, і з нижнього ракурсу кут огляду постійно зміщується догори, ігноруючи інтер’єрну експозицію. З цієї причини становлять інший сценарій із самостійними джерелами освітлення зон. Ідеальною вважається версія із шинами. Оригінальне підсвічування з точністю передасть атмосферу індастріалу.
Металеві труби в солідарності цегли виглядають особливо ефектно на тлі блискучих аксесуарів ванної кімнати. На тлі раритетної білої інсталяції чудово виглядає дорога сантехніка. Симбіоз цегли та мармурового облицювання цікаво римується з вінтажними кранами, білизною сучасної чаші за фрагментарною участю дерева. Які б сучасні матеріали не превалювали в облицювання, пару штрихів та архітектурні особливості все одно позначатимуть приналежність до стилю.
Декор у стилі лофт
Без сором’язливості поєднуйте різні напрями і не бійтеся результатів творчості. Стилістична необумовленість лофта толерантна до участі класики в тандемі модних концепцій і допускає несподівані комбінації. Так, якщо класичну групу доповнити сліпуче яскравим кріслом, що не перегукується з головним комплектом ні за кольором, ні формою враження анітрохи не постраждає.
Стіну можна залишити не фанерованою. Сірий бетон або червона цегла – особлива фішка лофта. Яскраві постери, чорно-біла фотоекспозиція, підвісні полиці з дрібними предметами чудово декорують вертикаль. Для колоритності поставте на них банки з ґудзиками, винними пробками, кольоровою галькою, стеклярусом, бамбуковими паличками або заповніть посуд на власний розсуд. Строкаті аксесуари та їх кількість мають великий вплив на декор. Вази різних кольорів та текстур комплектуються групами або розставляються поодинці. Незважаючи на невибагливість у дизайні, у картинах простежується урбаністичний стиль.
Натюрморти, так само як і розставлені страви в глибині полиць, хаотично розподіляються по стінах і прийдуть до речі не тільки в обідній зоні. Пам’ятаємо і про присутність графіті, абстракцій, які не обов’язково вішати у звичному порядку. Їх досить просто притулити до стіни. Для особливо креативних підійдуть дорожні знаки, старі цистерни замість горщиків квітів, розвішані шестерні та інші футуристичні версії. Кімнатна оранжерея або дзен-сади додадуть природності та створить легку атмосферу. Тільки не варто ними захаращувати підвіконня, щоб не перешкоджати максимальному проникненню світла. З цієї причини відкидається віконне драпірування.
Пам’ятайте, що лофт-інтер’єр – це зручний варіант для самовираження та творчості.