Квартира у стилі вінтаж | Дизайн кімнат: оздоблення, меблі, декорування
Якщо ви, читач, є людиною, якій дорогі традиції минулих поколінь, і ви не проти мати предмети їх побуту, тим самим відроджуючи домашній інтер’єр минулих століть, значить, сучасний стиль вінтаж буде вам цікавий, а ця стаття допоможе вам дізнатися цікаві деталі про нього .
Колір: оздоблення стелі, стін та підлоги
Для стилю вінтаж характерні природні кольори – це білий, бежевий, світлий бузковий, блідо-рожевий, сірий. Жодних яскравих, збуджуючих фарб, за винятком деяких не суттєвих акцентів. Фон у квартирі повинен бути спокійним, що спонукає до відпочинку та роздумів. Саме така ситуація панувала в будинку минулих століть.
Стіни найкраще пофарбувати у світлі тони. Можливе їх обклеювання шпалерами, що мають ніжний квітковий малюнок. Непогано виглядатимуть шпалери японської чи китайської тематики. Головне, щоб від кольору виходив спокій, і віяло легкими віковими змінами. Не забувайте, що у вінтажній кімнаті має бути атмосфера мінімум тридцятирічного минулого.
Вінтажна стеля зазвичай фарбується в білий або кремовий колір.
Підлога також повинна бути витримана в дусі старовини, в цьому вам допоможе колір не першої свіжості паркету. І тут не варто, звичайно, використовувати як матеріал для підлоги старий, вже вживаний паркет. Нині технології дозволяють робити його зі слідами старіння. Крім паркету можна використовувати керамічну плитку з аналогічним ефектом старіння.
Меблі, встановлені у вінтажній кімнаті, повинні бути, по можливості, одного тимчасового періоду минулих років. Однак, сучасний журнальний столик зі скляною стільницею не сильно порушить принципи стилю, навпаки, надасть йому деяку дизайнерську особливість.
Меблі повинні дотримуватися концепції кольору, властивої саме стилю вінтаж, тобто це спокійні світлі тони і відтінки.
Зовні меблі повинні мати сліди минулих десятиліть у вигляді потертостей, що вицвіла від часу оббивки крісел і диванів. Сліди минулого часу можуть бути штучно створеними майстрами-меблярами.
Для стилю характерна наявність численних поличок для зберігання одягу, взуття. Це дуже точно передає інтер’єр минулих століть, коли шафи ще були настільки поширені, як зараз.
Однак стиль не буде зіпсований деякими елементами сучасного інтер’єру. Наявність вбудованих меблів не порушить загальну гармонію, так у звичайному стані її присутність жодним чином не позначається. Короткостроковий вихід у світ вінтажного інтер’єру практично залишається не поміченим.
Декорування вінтажної кімнати має бути витриманим на кшталт одного часу. Використання аксесуарів із різних епох порушить гармонію простору кімнати.
Можливе використання ліпнини для прикраси стін, стелі, дверних отворів. Гіпсове облицювання дверей, вікон додасть вашій кімнаті певного шарму в дусі старого Парижа. Оригінальною і своєрідною прикрасою стелі можна вважати ледь помітні тріщини в стелі, що утворилися від фарби, що потріскалася. Звичайно, це не означає, що треба доводити до такого стану стелі, але запросивши майстра-художника, можна створити ілюзорні тріщини.
Велике значення у стилі мають дзеркала та дзеркальні поверхні. Ці елементи декору служать як бачити себе у тому відображенні, але й візуального збільшення простору кімнати. Цей варіант буде дуже доречним у невеликих приміщеннях, де відчувається дефіцит площі.
Як і будь-який стиль, вінтаж не обходиться без аксесуарів, що були популярними у минулі роки. Чудово виглядають металеві вироби, особливо зроблені під срібло та золото, що мають вигляд старовинних речей. Бабусина скринька, старовинний посуд та інші старовинні речі будуть вірною ознакою стилю вінтаж. До речі, щоби мати ці речі, не обов’язково відвідувати спеціалізований магазин. Нерідко їх можна знайти, покопавшись на горищі або в сараї ваших батьків і навіть дідів.
Стиль вінтаж передбачає вашу фантазію, особливо це може відбитися на тих ексклюзивних аксесуарах, «придбаних» у своїх близьких та далеких родичів. Історія стилю знає випадки, коли його шанувальники шукали речі минулих десятиліть на міських звалищах, зате надалі вони мали ексклюзивну квартиру, при цьому не позбавлену елементів сучасних стилів.