Квартира-студія російською
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Квартира-студія російською


Квартира-студія російською

Раніше всі російські квартири були однаковими та одноманітними, не відрізняючись не оформленням, ані обстановкою. Тепер же волелюбний захід підкидає нам все більше сміливих та неординарних ідей щодо оформлення інтер’єру та планування простору.

Квартира-студія — приміщення без перегородок, що не рясніє дверима і стінами — на заході явище вже давно не оригінальне і звичне. Народилася ідея використання єдиного житлового простору, не обтяженого зайвими деталями, на початку минулого 20 століття у голові архітектора зі складним прізвищем Людвіга Міс-Ван-Дер-Роу. Тоді він спроектував будинок-піраміду, який згодом став прообразом сучасних подібних творінь, що є єдиним простором на першому і другому поверхах. Першими, як і належить, цей оригінальний задум оцінили творчі люди, для яких відсутність стін і перегородок, стала своєрідним символом свободи. У таких приміщеннях проводилися концерти, вечірки, влаштовувалися майстерні художників та скульпторів. Потім переваги квартири, що складається з однієї кімнати, оцінили студенти та самотні люди. Адже ціна за таке приміщення була порівняно нижчою.

Наприкінці 20 століття квартири-студії з’явилися й у Росії. Однак спочатку це не було наслідуванням модних тенденцій або наслідування західного стилю. При будівництві будинків на той час залишалися площі по 30 метрів, з яких через невеликий простір повноцінну квартиру влаштувати не вдавалося, тому на території відгороджували санвузол, а решта площі віддавалася під вітальню, спальню та кухню, поєднані в єдиній кімнаті. Малогабаритні квартири без стін мали порівняно такі самі ціни, як і кімнати в комуналці. Тому вирішальним чинником у популяризації «студій» зіграло бажання людей обзавестися власним, хоч і невеликим, житлом, покинувши комунальну квартиру, де доводилося жити з незрозумілими та часто не дуже приємними сусідами. Попит породив масове будівництво цілих будинків з бюджетними квартирами, які часто купували посередники для подальшої здачі в оренду. Наразі проектування квартир-студій припинено.

Тепер квартира-студія – це модне житло, розміри якого часто перевищують 120 квадратних метрів, що проектується дизайнерами та архітекторами, які створюють у ньому сучасний, цікавий, часто епатажний інтер’єр. Останнім модним хітом в оформленні квартир зі вільним плануванням стало не просто створення єдиного простору без перегородок, а ще й зневага стінами для ванної кімнати. Яка стоїть на спеціальному постаменті серед вітальні ванна відбиває саму суть необмеженого простору, у якому все відбувається лише за правилами його власника. Це не просто формат житла, якийсь оригінальний хід для того, щоб здивувати друзів, студія-квартира це стиль життя, де головною є лише свобода, свобода у всьому.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *