Кутова кухня своїми руками – реальні фото, відео, поради, посилання
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Кутова кухня своїми руками – реальні фото, відео, поради, посиланняГ-подібна схема розташування меблів доречна на будь-якій площі, а для невеликих кухонь вона зовсім незамінна. Кутовий гарнітур найлегше просто купити, але можна виготовити та зібрати самостійно. Навіщо? Другий спосіб має суттєві плюси:

 • Зроблена своїми руками кухня обійдеться вам у 2-3 рази дешевше за фабричну. На ринку представлені фасади, ЛДСП, МДФ, фурнітура на будь-який смак, а розкрій матеріалу часто можна зробити у тому самому магазині;
 • Крім того, можна самостійно зробити нестандартну кухню, яка буде точно відповідати приміщенню та вашим вимогам щодо місткості та дизайну;

Додаткові функції кутового гарнітуру

 • І якщо ви все зробите правильно, то зовнішній вигляд, ергономічність та довговічність кухонної шафи виправдає витрачений час та зусилля. До того ж, ця праця буде для вас приємною і цікавою, а близькі будуть вдячні та горді!

В одній статті докладно описати всі нюанси роботи неможливо, якщо ви новачок, то радимо вам познайомитись із сайтом відомого майстра-мебляра Андрія Лаппо та заглянути на канал Віталія Лужецького на Youtube. А ми опишемо загальну послідовність, дамо поради, корисні посилання, добірку відео, а також фото-приклади робіт із кошторисами витрат. Мабуть, із них і почнемо.

Кутова кухня своїми руками

Виготовлення кутової кухні своїми руками

Кухня своїми руками

Кухня своїми руками

Кухня своїми руками

Кухня своїми руками

Кухня кутова з пеналом

Кухня кутова з пеналом

кошторис кутової кухні з пеналом

Кухня з вбудованим монітором

кошторис кухні з вбудованим монітором

Кухня з вбудованим монітором

Маленька кутова кухня

Маленька кутова кухня

Кутова маленька кухня своїми руками

Кутова маленька кухня

Етап 1. Планування — складання креслень, продумування дизайну, вимірювання

Отже, припустимо, ви вже спланували дизайн, колір, додаткові фішки (на зразок тих же ящиків у цоколі) та місце для свого майбутнього кутового гарнітура. Далі необхідно зробити виміри, а потім із отриманими даними спроектувати креслення.

Перед тим, як проводити виміри, слід визначити комплектацію кутового кухонного гарнітура, яка може включати:

Порада! Виміри по вертикалі обов’язково проводять у трьох точках – на середині, по плінтусі, під стелею. Це дозволить нівелювати різницю вимірів через кривизну стін.

Спроектувати, виконати елементи та зібрати кухню реально, навіть якщо у вас є тільки найпростіша схема, намальована на міліметровому папері або на аркуші зошита в клітинку, де, наприклад, 1 клітинка відповідає 10 см. Але краще зробити продумане креслення, тобто повноцінний тривимірний кольоровий проект, скориставшись спеціальною програмою, наприклад PRO100.

Проект кутової кухні, зроблений у програмі PRO100
складання проекту у програмі pro100

Складаючи креслення, ви також повинні врахувати місце врізання газової труби і місце установки витяжки (проходження повітроводної траси). Схема чи креслення створюються з максимальними подробицями, після чого складається карта розкрою матеріалу. А для неї, у свою чергу, необхідний перелік складальних деталей щодо кожного модуля. Як правило, щоб зібрати шафу, знадобляться:

 • Верх;
 • 2 бічні стінки;
 • Низ;
 • Полиці;
 • Фасади;
 • Задня стінка з легкої, але міцної ДСП;
 • Кромка (із запасом 12%).

І, звичайно ж, кухня повинна мати стільницю та фартух.

Етап 2. Закуповуємо матеріали, робимо карту розкрою, деталування та замовляємо розпил.

Тепер нам потрібно придбати всі необхідні матеріали, скласти карту розкрою та деталування, а потім замовити розпил. Розкроєний матеріал буде готовий через 2-3 робочі дні.

Підготовляємо робоче місце для виготовлення кухні

Порада! Розпилювання краще замовити в тому ж магазині, де ви купили ЛДСП, а не в іншому місці. Це набагато зручніше та дешевше – не потрібно буде замовляти доставку по 2 рази.

Карта розкрою – це документація, що відображає, які деталі потрібно розпиляти з аркуша ДСП. Карта дозволяє: побачити, як можна розкласти деталі на аркуші, скільки залишків вийде після розкрою, і визначити, скільки матеріалу вам знадобиться для виготовлення кутового гарнітура своїми руками.

Зробити карту розкрою можна самому у спеціальних програмах, наприклад, у програмі Cutting, а можна замовити у тому самому магазині, де ви купите ЛДСП.

Нюанси при складанні карти крою такі:

 1. Навісні модулі каркасних меблів краще зробити із ДСП товщиною 16 мм.
 2. Для модулів, що встановлюються внизу на підлогу, використовується ДСП 18 мм.
 3. Ширина навісних шаф вибирається із стандартного модельного ряду – 200, 250, 300 мм тощо (розміри кратні 50 міліметрам).
 4. Щоб зробити задню стінку із ДВП, потрібно зменшити її габарити в порівнянні з параметрами модуля на 4 мм.

Також на цьому етапі потрібно придбати петлі та ручки, що підходять по дизайну.

Порада! Більшість майстрів віддають перевагу фурнітурі марки BLUM.

Етап 3. Підготовка поверхонь та інструментів

Складання кутової кухні обов’язково передбачає підготовчий етап. Так, всі поверхні, вздовж яких розташовуватимуться меблі, обов’язково потрібно зробити рівними, а стіни в місці стику гарнітура повинні сходитися під прямим кутом. Для того, щоб зібрати кутовий гарнітур, знадобиться не тільки опрацьована деталізована схема, а й відповідний інструмент:

 • Молоток;
 • Плоскогубці;
 • Лінійка-кутник;
 • Лобзик та циркулярна пилка;
 • Рулетка;
 • Ніж, шило;
 • Рівень;
 • Шуруповерт;
 • перфоратор;
 • Шестигранний ключ для кріплення;
 • Свердла діаметром 4,5 мм, 7 мм, 8 мм;
 • Конфірмати (50х7) або самонарізи 3х16, 3х30;
 • Фен або праска для приклеювання кромки;
 • Кондуктор (не обов’язково, але дуже бажано! Збірка буде легкою та якісною).

Порада! Для установки конфірматів в деталях, що з’єднуються, спочатку засвердлюються отвори, а потім шуруповертом вкручується кріплення.

Етап 4. Збираємо кутову тумбу

Кутова тумба під раковину своїми руками

Коли креслення буде повністю готове і уточнене, а всі елементи для складання – підготовлені, починають найвідповідальніший етап – складання кутової тумби з мийкою. Її завжди збирають першою, а тому процес проводиться з максимальною відповідальністю та ретельністю. Потім на основі встановленої кутової тумби можна зробити готовий гарнітур, приєднуючи до неї відповідні елементи.

Основними конструкційними нюансами кутової тумби є:

 • Отвір у стільниці (майже завжди ця тумба виконується з мийкою);
 • Отвори в бічній або задній стінці для проходження трубопроводів, що подають воду до раковини під відведення зливу.

Ці отвори необхідні, якщо кутова тумба з мийкою має задні та бічні стінки з ДСП або ДВП. Але можливий також варіант, коли бічні стінки в цьому елементі не передбачаються, а жорсткість забезпечується спеціальними сполучними стійками.

Етап 5. Збираємо інші елементи кухонного гарнітуру

Після того, як кутова тумба буде зібрана та встановлена, можна буде зробити й інші елементи, використовуючи заздалегідь виконані креслення. Послідовність дій у разі така:

 1. Для складання основного короба і бічних тумб відсортуються необхідні деталі і в них намічаються місця під кріплення.

Кутовий гарнітур своїми руками

 1. Панелі скріплюються між собою, встановлюються ніжки та рейки для висувних систем. Щоб зробити легким складання елементів з висувними напрямними, потрібно спочатку зібрати три стінки ящика, вставити в дно ДВП, а після цього закріпити фасад через ексцентрикову стяжку — так, щоб втулка в бічній стінці захоплювала капелюшок шурупа з фасадної панелі. Ролики на направляючих мають бути позаду – це обов’язково передбачає креслення. Вже зібрану шухляду поміщають у шафу, вставляючи її туди під невеликим кутом.

Виготовлення кухні своїми руками

Поради:

 • Дерев’яні дюбелі, що використовуються як кріплення в ненаскрізних отворах, рекомендується садити на клей;
 • Стики стінок ящиків можна обробити силіконом, щоб ДСП не набухало і не кришилося від вологи.

Саморобний кухонний гарнітур

 1. Кромкування можна замовити у компаній, що спеціалізуються, разом з розпилом, а можна зробити самому. До видимих ​​торців ДСП приклейте край відповідного кольору, прогладжуючи її праскою в режимі прасування шовку, тобто на 2ке. Надлишки краю по краях обріжте канцелярським ножем.

кромкування кутового гарнітура

 1. Розмічають плиту стільниці та обрізають її. Стики обов’язково обробляють герметиком, а торці закривають міцною металевою планкою.
Стики стільниці
 1. Начіпні шафи можна закріплювати за допомогою монтажної планки – одна її частина закріплюється на стіні, а друга – із задньої стінки шафи. Проте креслення можуть передбачати і звичні петлі.

Монтаж кутової кухні

 1. Потім необхідно встановити фасади.

Закріплення фасадів кутового гарнітуру

 1. Залишилось врізати мийку та вбудувати техніку в ніші.

Установка миття

 1. Завершальний етап складання – це встановлення декоративних заглушок для кріплень та пластикового плінтуса, що приховує зазор між стіною та стільницею.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:35 Середня оцінка: 4,60 із 5)
Кутова кухня своїми руками – реальні фото, відео, поради, посилання Завантаження…Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *