Кухонний стіл зі штучного каменю
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Кухонний стіл зі штучного каменюКухонні столи зі штучного каменю набули популярності цілком виправдано. Адже для такого матеріалу характерні неймовірні декоративні можливості, відмінні експлуатаційні властивості та функціональність.

Плюси і мінуси

Штучний камінь

Основними перевагами, якими володіють столи з кам’яною стільницею, є:

 1. Прекрасний зовнішній вигляд, можливість вибору з безлічі кольорів і структур — від білого до чорного, з вкрапленнями або однотонні, з візерунками, полірованою або матовою поверхнею. Зі штучного каменю можна виготовити стільниці практично будь-якої форми, особливо, якщо йдеться про акриловий його різновид, легкий в обробці.
 2. Навіть якщо ціна виробу видасться завищеною, слід згадати про дуже тривалу експлуатацію таких виробів.
 1. Гладкі та однорідні стільниці дуже легкі у догляді – у них не проникає ні вода, ні жир, ні бруд. Тому на таких столах не оселяється пліснява та мікроорганізми.
 2. Стабільність форми навіть за різких температурних перепадах.
 3. Можливість локального ремонту та шліфування.
 4. Стабільність при механічному впливі, несприйнятливість до подряпин.
 5. Збільшена міцність на вигин та стиск.

До певних недоліків можна віднести велику вагу (але щодо натурального каменю він легший), незручний монтаж габаритних конструкцій, а також страх високих температур (столи з акрилового полімеру).

Старон, коріан, силестон… У чому різниця?

Зразки штучного каменю

Штучний камінь, з якого виготовляються стільниці, відрізняється по:

 • типу композитного матеріалу;
 • пропорціям сполучних смол та наповнювачів;
 • виду використовуваної кам’яної крихти;
 • типу наповнювача (цю функцію можуть виконувати кварцовий пісок або вапняк, мармурова або гранітна крихта).

Проте коріан, сторон та інші різновиди штучного каменю один від одного відрізняються не стільки складом, скільки походженням – виробники патентують свою продукцію і дають їй назву.

Види штучного каменю

Основні види каменю для виготовлення стільниць

Столи зі штучного каменю можуть виконуватися з акрилового полімеру або кварцового агломерату.

Акрил успішно замінює собою традиційне ламіноване ДСП, а також деревину, при цьому залишаючись бюджетним та практичним рішенням. Він легко набуває будь-яких форм – навіть габаритна конструкція, вироблена за технологією, залишиться безшовною.

Стіл із стільницею з акрилового каменю в інтер'єрі кухні

Для акрилового каменю характерна висока зносостійкість, а поверхневі дефекти можна видалити шліфуванням. Для догляду за такими столами не потрібні спеціальні хімікати. Єдиний їхній недолік – сприйнятливість до високих температур, тому під розпечені сковороди потрібно буде передбачити спеціальні підставки. На фото стіл зі штучного каменю в інтер’єрі (робота дизайнера Ольги Валле).

Кварцовий агломерат широко використовується для кухонних стільниць через свою міцність і довговічність. Крім того, він випускається в великій кольоровій гамі — набагато варіативнішою в порівнянні з природним каменем. Існують також рішення з матовою чи глянсовою поверхнею. Такі стільниці зовсім не вбирають рідину, оскільки мікропори тут відсутні. Крім того, вони несприйнятливі до порізів, ультрафіолету та хімічних речовин. Перепади температур чи вологість не можуть нашкодити такій конструкції. Матеріал також відноситься до екологічно чистих і не вбирає ні воду, ні запахи. На фото стіл із кварцового агломерату в інтер’єрі кухні, створеному дизайнерами Файнштейн Інною та Калаєвою Ліною.

Стіл зі стільницею зі штучного кварцового каменю

Стіл зі стільницею зі штучного кварцового каменю

Як правильно вибрати форму, розміри та колір столу

Вибираючи кам’яний стіл, потрібно обов’язково враховувати безліч нюансів, у тому числі конфігурацію робочої зони, і загальні габарити приміщення, і кількість членів сім’ї, які щодня користуватимуться стільницею, а також відповідність дизайну кімнати.

Базовими рекомендаціями щодо вибору є:

 1. Найуніверсальнішою вважається форма квадрата або прямокутника. Такий стіл можна поставити у центрі кімнати або присунути до стіни.

Кухонний стіл зі стільницею з кварцу

Круглі та овальні моделі дуже красиві, не мають гострих кутів і, як відомо, схильні до спілкування, але більше схожі на великі кухні, адже до стіни вони не присуваються.

круглий обідній стіл зі штучного каменю

Для маленької кухні чудово підійде пристінний стіл у формі півкола або півовала як на фото нижче (автор проекту Олена Цибирнак).

Кухонний стіл із акрилового каменю

Напівкруглий кухонний стіл із акрилового каменю

 1. Вибираючи темний стіл, ви повинні бути готові до того, що на такій поверхні дрібні подряпини помітніші. Найменш помітні експлуатаційні ушкодження на стільницях із зернистими чи візерунчастими вкрапленнями, із яскраво вираженою фактурою.

Стіл зі штучного каменю під граніт

 1. Додаткові деталі декору – наприклад, фігурна обробка бортиків, збільшуватиме вартість виробу. Велике значення грає і товщина стільниці — чим вона товща, тим дорожче виявиться конструкція.
 2. Для визначення оптимальної площі столу потрібно враховувати постійну кількість їдців – на кожну людину, що сидить за столом, повинно припадати 600 мм вільного простору. А щоб визначити діаметр круглої моделі, враховують таке правило – для 4 осіб 90 см, для 8 – 140 см, для п’яти -120 см. Якщо ж тих, хто сидить за столом, буде більше 8, то кругла конструкція буде з лишком великою. Краще замінити такий стіл овальним, а ще краще – вибрати розкладний круглий стіл.

Розміри кухонного столу

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:8 Середня оцінка: 5,00 із 5)
Кухонний стіл зі штучного каменю Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.