Кухня з еркером – дизайн інтер'єру та планування (100 фото)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Кухня з еркером – дизайн інтер’єру та планування (100 фото)



Кухня з еркером зустрічається в типових будинках, наприклад, в П-44Т, будинках індивідуальної забудови та приватних будинках. Крім того, еркер може бути утворений в результаті перепланування та суміщення з лоджією або балконом.

Будинок серії П-44Т

Якщо ви маєте саме таку кухню, то будьте певні — вам пощастило. Виступ будь-якої форми та розміру можна обіграти на свою користь, реалізувавши ідеї організації та зонування простору, які недоступні для стандартних кухонь. І все ж, планування та розробка проекту кухні з еркерним вікном може вас серйозно збентежити. У цій статті ми розглянемо рішення для кухонь із еркерами різних площ у будинках П-44Т та інших типів.

Вирішуємо дизайн-завдання. Дано: еркер на кухні

Еркер – це виступ на фасаді будівлі, що дозволяє:

  • Збільшити простір приміщення;
  • Поліпшити його освітленість;
  • Створити оригінальний дизайн інтер’єру.

Крім того, слід зазначити, що зазвичай кухні з еркером у будинках будь-якого типу відносно не маленькі — мають площу близько 10 кв.м, у будинках П-44Т найчастіше метраж становить близько 13 кв.м.

Кухня з еркером

Які дані потрібно мати на увазі, створюючи свій дизайн-проект? Звичайно, форму еркера.

Зустрічаються виступи різної форми:

  • Округлий;
  • Прямокутний;
  • Багатогранний;
  • Для серій П-44Т, П-44М, П-44К та інших типових будинків характерна кухня з трикутним еркером, кутовим напіверкером та трапецеподібним виступом.

Варіанти планування та зонування

Планування кухні з еркером у будинку серії П-44Т

Існують такі варіанти організації нестандартного простору з виступом:

  • Еркер як їдальня зона;
  • Еркер як робоча зона зі стільницею, мийкою та місцем для зберігання;
  • Еркер як зона для відпочинку, приватне місце для рукоділля, роботи, читання тощо;
  • Еркер як зимовий сад.

Варіанти використання еркера на кухні у будинку серії П-44Т

Зонування кухні з еркером буває:

  • З чітким поділом зон еркера та кухні завісою, перегородкою, ширмою. У цьому випадку, в цій зоні може бути зона відпочинку з диваном, домашній садок, кабінет або просто їдальня зона;
  • Найчастіше еркер є важливою частиною простору, смисловим центром кухні, що визначає її оформлення, розміщення меблів та планування.

Влаштування обідньої зони

Еркер як столова зона

Розміщення обідньої групи в зоні еркера – це перша ідея, яка спадає на думку при створенні дизайн-проекту для кухні будь-якої форми та площі. І ця ідея виправдана з функціональної, фінансової та декоративної точки зору. Влаштувавши тут їдальню, вам не доведеться починати клопітке перенесення комунікацій, при цьому ви залишите достатньо простору для гарнітура, барної стійки і навіть невеликого дивана.

Поради:

  • Стіл практичніше вибирати розсувний і на час прийому гостей розгортати його вздовж кухні;
  • Бажано, щоб форма столу/дивану відповідала формі архітектурного виступу хоча б приблизно;
  • Крім того, варто оформити і стелю відповідно до цієї форми – так ви створите візуальне зонування простору;
  • Вікно взимку краще утеплювати, також варто утеплити і підлогу.

Ідея 1. Їдальня з диваном

Невеликий диван на кухні можна розмістити вздовж вікна. Особливо цей варіант підходить для кухні з трапецієподібним еркером, як, наприклад, у цьому проекті, розробленому для кухні в будинку серії П-44Т. Тут дизайнер обрав Г-подібну схему гарнітура, У вікна помістив диван, що повторює форму виступу, радіатори закрив декоративними екранами, труби сховав у фальш-колону, а для симетрії зробив таку ж колону з іншого боку. Крім того, трапецієподібний еркер визначив форму дворівневої гіпсокартонної стелі.

А ось ще один проект від дизайнерки Світлани Ільїної.

Їдальня зона в еркері

План кухні з трикутним еркером

Якщо ж еркер є трикутним, то краще диван або лаву розмістити вздовж однієї сторони еркера, а не поперек нього, як і вчинила дизайнерка Олеся Шляхтіна, розробляючи проект для інтер’єру кухні площею 9,5 кв. м у класичному англійському стилі в будинку, знову ж таки, серії П-44Т. Майте на увазі, що лава або диван на подібній невеликій кухні повинні бути з можливістю зберігання речей під сидінням.

Кухня з трикутним ерекром та диваном у будинку П-44Т

Для кухні з напіверкер актуальні наступні варіанти розміщення дивана та обідньої зони.

План кухні з напіверкером та диваном

Ідея 2. Традиційна столова група біля вікна

Найпростіший варіант планування — традиційна обідня група біля вікна з гарнітуром, розташованим за Г-подібною або паралельною схемою.

На кухні з трапецієподібним виступом площею 13 кв. м можна розмістити не тільки повноцінну обідню зону, але й виділити місце для дивана.

Кухня з трапецеподібним еркером у будинку серії П-44Т

Кухня з трапецеподібним еркером у будинку серії П-44Т - до та після

А ось приклад практичної кухні з трапецієподібним еркерним вікном зі столовою зоною та шафами для зберігання під підвіконням у класичному італійському стилі.

Кухня з шафами під трапецеподібним еркером у будинку серії П-44Т

На кухні площею 13 кв. м можна встановити невелику барну стійку.

Дизайн-проект інтер’єру сучасної кухні від Олександра Томашенка та Ольги Назарової.

Нижче приклад проекту кухні з напіверкер знову в класичному стилі.

У разі трикутного виступу краще вибрати круглий стіл, щоб візуально пом’якшити кут.

Кухня з кутовим еркером у стилі кантрі

Обідню групу можна розмістити не біля вікна, а біля однієї зі стін. Тоді кухню в зоні еркера можна залишити вільною для дивана, кабінету, зимового саду, барної стійки або для робочої зони з раковиною та плитою. Ці варіанти організації простору розглянь у наступному розділі.

Планування кухні з еркером у будинку

Чи можна в еркері розташувати робочу зону?

Для кухні з еркером далеко не завжди підходить планування зі столовою зоною біля вікна. У випадку, якщо вид з нього відкривається не найкрасивіший, квартира знаходиться на нижніх поверхах і вам хочеться зробити їдальню усамітненою, виправдане більш нестандартне планування кухні – з перенесенням комунікацій та робочою зоною в зоні еркера. Цей варіант має свої плюси та мінуси.

Плюси: хороша освітленість стільниці вдень, можливість милуватися краєвидом з вікна під час домашніх справ, а також оригінальність інтер’єру з натяком на стиль заміського маєтку.

Мінуси: перенесення комунікацій доведеться узгоджувати, також у процесі ремонту доведеться підняти рівень підлоги, а значить знизити висоту стель. Гарнітур потрібно буде замовляти за індивідуальним проектом з націнкою за «нестандарт», крім того, потрібно буде продумати додаткові місця зберігання. Також майте на увазі, що розташування раковини впритул до скла не дуже практичне рішення, а плита може стати причиною постійного запітніння і забруднення вікон. Ще один нюанс — батареї переносити не можна, а закривши їх шафою можна порушити циркуляцію теплого повітря і, знову ж таки, спровокувати запотівання вікон і як наслідок виникнення цвілі. Тому обов’язково потрібно передбачити отвори та грати в підвіконні-стільниці (Приклад на фото нижче).

Еркер з переобладнаним у стільницю підвіконням

І звичайно, у цьому випадку доведеться встановити стельову витяжку, що так само реалізувати буде досить складно. Але ж можна. Наступна переробка кухні у передачі «Квартирне питання» це довела.

Кухня з обладнаною робочою зоною в еркері

Є простіше рішення, як розмістити в еркерній зоні і робочу стільницю, і побутову техніку і шафи для зберігання. Витяжку з плитою можна встановити біля стіни поруч із еркером, як це зробили господарі кухні із трикутним виступом. На фото нижче можна побачити ніші у стіні, які утворені через обшивку комунікацій гіпсокартоном.

Ви також можете виконати одну спільну стільницю для робочої зони та еркера, відокремивши простір барною стійкою. Такий підхід дозволить вашим гостям насолоджуватися напоями та видом на вікно в той час, як ви готуєте вечерю.

Еркер як зона відпочинку, зимовий сад чи міні-кабінет

Інтер’єр кухні з напіверкером та еркером можна розділити на 2 частини – одну частину простору займатиме власне кухня, а виступ стане місцем для відпочинку, роботи, занять хобі та для оранжереї.

Кухню можна поділити перегородкою у вигляді стелажів для зберігання книжок або колекції фігурок. Можна вписати сюди і невелику барну стійку, стіл або переробити підвіконня в барний столик, облаштувавши таким чином мініатюрну бібліотеку або затишний невеликий кабінет. Коли на кухні тихо, ніхто не метушиться і не готує, то комфортну еркерну зону цілком можна використовувати для читання та відпочинку.

Еркер як зона відпочинку

Втім, ремонт кухні з еркером може піти і іншим шляхом – не усамітнення, а галасливих свят, створивши сцену або подіум для домашніх вечірок та творчості дітей. На фото нижче інтер’єр кухні-вітальні в панельній хрущовці з еркером.

Еркер з подіумом на кухні-вітальні

Еркерне вікно пропускає так багато світла, що просто створено для створення зимового саду. При цьому зимовий сад не виключає наявності дивана, кавового столика або їдальні у цій зоні.

Основні правила благоустрою еркерної зони

Є й інші важливі критерії, які обов’язково враховуються:

Штори для еркерного вікна на кухні

  • Краще вибирати для оформлення пастельних світлих тонів, щоб підтримати атмосферу приміщення, наповненого світлом;
  • Обов’язково продумується відповідна система освітлення;
  • Не варто поєднувати в одному просторі, розділеному перегородками, кардинально протилежні стилі;
  • Не забувайте про візуальний поділ за допомогою різних видів оздоблення та кольорів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:30 Середня оцінка: 4,47 із 5)
Кухня з еркером – дизайн інтер'єру та планування (100 фото) Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *