Кухня в класичному стилі – 60 фото та 10 принципів дизайну
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Кухня в класичному стилі – 60 фото та 10 принципів дизайну



Кухня в класичному стилі хороша тим, що ніколи не виходить із моди, вона затишна, функціональна і при необхідності добре адаптується до будь-яких стилістичних змін. З іншого боку, «гра в класику» є досить складною, особливо якщо бюджет обмежений або площа катастрофічно мала. З цього матеріалу ви дізнаєтесь, як правильно спланувати дизайн класичної кухні та надихніться добіркою 60 фото інтер’єрів.

10 принципів дизайну кухні у класичному стилі

1. Колірна гама обов’язково природна, але не обов’язково тотально бежева

Інтер’єр у класичному стилі завжди оформляється у природних кольорах. Причому це можуть бути не тільки нейтральні тони на кшталт бежевого або сірого, але й насичені фарби, наприклад, кобальтовий синій, охристий жовтий, карміновий, бордовий, теракотовий або смарагдово зелений. Головне – щоб відтінок був натуральним, тобто таким, що зустрічається у природі. Щоправда, що яскравіше, насиченіший чи темніший відтінок, то акуратніше і менше його потрібно використовувати, наприклад, лише у вигляді акцентів.

Інтер'єр класичної кухні з яскравими шторами

Ще кілька корисних колористичних порад для класичної кухні:

  • Якщо кухня маленька, темна або занадто захаращена, то використовуйте як тло білий колір. Він візуально збільшить простір, додасть світла та полегшить великовагові меблі.
Біла маленька кухня у класичному стилі

Біла класична кухня

  • Білі стіни та меблі будуть гарні і в тому випадку, якщо ви боїтеся перевантажити інтер’єр деталями. Велика кількість молдингів, різьблених елементів, візерунків, настінного декору, позолоти чи патини серед білого стають візуально легше.
  • Не впевнені у своєму почутті смаку та кольору? Зробіть ставку на стримані та універсальні кольори – білий, світло-сірий, кремовий, світло-зелений або бежевий, як на фото нижче.

Дивіться також матеріал: Все про дизайн інтер’єру білої кухні

  • Найбезпечніше використовувати в інтер’єрі класичної кухні всього 2-3 основних кольори.
  • Будь-які відтінки металу в матовому або напівматовому виконанні будуть хороші як акценти. Особливо підійдуть «старі» метали – античне золото, мідь, бронза, срібло. А от від блискучого хрому слід триматися подалі.
  • Пам’ятайте про орієнтацію вікон на всі боки світла – якщо кухня виходить на північ, додайте в інтер’єр побільше теплих відтінків. Якщо ж приміщення більше сонячне, то сміливо використовуйте холодні кольори та поєднання.

2. Переважно натуральні матеріали

Згідно з канонами класичного стилю, все на кухні має бути виготовлене з натуральних матеріалів: дерева, металу, скла, кераміки, каменю, паперу. Якщо йдеться про текстиль, то це має бути льон, бавовна, шовк.

Дерев'яна кухня у класичному стилі

Втім, інколи компроміси потрібні.

  • Так наприклад, натяжна стеля з білого матового полотна не відрізняється від побілки, зате завжди акуратний, а головне — здатний захистити кухню від несподіваного потопу. Штучний камінь у фартуху або стільниці виглядає не гірше природного каменю, але в рази практичніше за нього. А змішані тканини, скажімо, з бавовни та поліестеру не програють натуральним матеріалам по красі, але не мнуться, не сідають і не вицвітають на сонці.

Від чого точно слід відмовитися, так це від вінілових шпалер, стільниці та фартуха з ЛДСП/МДФ, пластикових панелей та плінтусів, клейончастих скатертин.

  • Чи можливо оформити кухню у класичному стилі бюджетно? Наша відповідь – так. Керамічна плитка на підлозі і у фартуху, пофарбовані стіни, меблі із сосни або фарбованого ДСП/МДФ допоможуть вам облаштувати кухню і добротно, і недорого.

3. Фасади кухонного гарнітура обов’язково з фільонками

Кухонний гарнітур у класичному стилі може бути дуже ошатним або, навпаки, дуже строгим, але так чи інакше у нього мають бути фільончасті фасади.

  • Найуніверсальніший варіант гарнітура – ​​гарнітур із шпонованими фільончастими фасадами, можливо зі вставками зі скла, карнизом та патиною. Такі меблі будуть виглядати ошатно і в той же час не химерно.

Маленька класична кухня у бежевих тонах

Кутова кухня в класичному стилі

Кутова класична кухня

Якщо ж ви хочете, щоб гарнітур був ще урочистішим, то вибирайте меблі з балюстрадами, декоративними колонами, різьбленням, позолотою, великою кількістю патинованих деталей.

4. Якщо кухня маленька – використовуйте спрощену версію класики та збільшіть простір за рахунок перепланування чи візуальних прийомів

Класичний стиль у чистому вигляді – це привілей великих та просторих кухонь. Але і на маленькій площі він можливий, якщо його трохи полегшити і, по можливості, збільшити кухню за рахунок приєднання вітальні, передпокою чи балкону або за допомогою хитрих візуальних прийомів. Наприклад, одну зі стін можна облицьовувати дзеркалом.

Дзеркало в інтер'єрі класичної кухні у сталінці

Змінити сприйняття простору допоможуть і фотошпалери з перспективним зображенням.

Підлогу варто обробити плиткою або дошкою по діагоналі, в розбіг або традиційною «ялинкою».

Світла плитка по діагоналі на маленькій кухні

Якщо стеля невисока, заповніть простір якомога більшою кількістю вертикалей, наприклад, за допомогою смугастих шпалер.

Дивіться матеріали на тему:

А ось і приклади дизайну кухонь-віталень у класичному стилі.

Інтер'єр кухні-вітальні в класичному стилі

Інтер'єр кухні-вітальні в класичному стилі

Інтер'єр кухні-вітальні в сталінці

Інтер'єр кухні-вітальні-передпокою

5. Рівномірне освітлення та парадні світильники – запорука затишку та краси інтер’єру

Світло від однієї навіть дуже потужної люстри зведе нанівець усі ваші декораторські зусилля, створить тіні та візуально зменшить простір. Що ж робити?

  • Якщо кухня маленька або середня за площею, доповніть стельовий світильник точковими спотами або, що краще, настінними бра. Якщо на кухні є барна стійка або острів, висвітлить його. До речі, люстру бажано повісити над центрі, але в висоті 70 див від центру обіднього столу.

Освітлення класичної кухні-їдальні

Кухня-їдальня в класичному стилі

  • Якщо кухня велика, то люстри можуть бути повішені над кожною зоною, тобто над обіднім столом, і в робочій зоні, і в зоні відпочинку, якщо це кухня-вітальня.

Кухня-вітальня у класичному стилі

Дизайн світильників має бути традиційним. Підійдуть люстри-канделябри, «ліхтарі», «груші» та каскади, дерев’яні світильники або металеві, можливо з елементами кування.

6. Побутова техніка та сантехніка під старовину

У класичній кухні бажано вбудувати всю техніку, яку тільки можна вбудувати, щоб нічого не порушувала єдність фасадів. Ту техніку, що залишилася на увазі (витяжку, духовку, тостер, електрочайник та інші ін.) варто вибрати в ретро-стилі як на фото нижче.

Техніка та сантехніка у стилі ретро

Класичною має бути і сантехніка. Наприклад, добре підійде біла керамічна або кам’яна мийка, а також двовентильний змішувач під бронзу, старе золото чи срібло.

7. Дотримання принципу симетрії

Плануючи дизайн кухні в класичному стилі, потрібно прагнути до симетрії практично у всьому — починаючи від розміщення меблів і закінчуючи розвішуванням картин. Це означає, що багато предметів, скажімо, ті ж світильники або картини, потрібно купувати в парі.

Принцип симетрії в інтер'єрі кухні у стилі класика

Також у класичної кухні може бути чітко виділений центр будь-якої стіни, наприклад, у вигляді красивої витяжки (див. наступне фото) або великого настінного годинника.

Інтер'єр кухні-їдальні в класичному стилі

8. Достаток текстилю

Тканин у класичному інтер’єрі ніколи не буває багато. Крім штор та столового текстилю, на кухні буде дуже доречні і меблі в красивій оббивці — стільці, куточок, банкет або міні-диван.

Скляний стіл в інтер'єрі класичної їдальні

Що стосується оформлення вікна, то найкращим вибором стануть римські штори або штори в підлогу з легким збиранням і тюлем. Порт’єри, що лежать на підлозі, складні багатошарові комбінації, штори з безліччю складок надто вже складні у догляді.

Дивіться також матеріал: Як вибрати штори на кухню: колір, матеріал, вигляд та стиль

Римські штори в інтер'єрі класичної кухні

Римські штори в інтер'єрі класичної кухні-вітальні

9. Їдальня — головне місце на кухні

Скромна їдальня — це зовсім не про класику. Навіть якщо ваш стіл вміщує всього пару чубчиків, він повинен мати парадний вигляд. Створити його допоможуть: красива люстра над столом або бра, витончені аксесуари для сервіровки (сільничка, перечниця, цукорниця тощо), ваза з фруктами, текстиль і картини з традиційними сюжетами на стіні. Сам стіл бажаний важкий дерев’яний, найкраще круглий або овальний. Стільці теж можуть бути масивними, відмінно підійдуть банкетки та напівкрісла з підлокітниками у стилі Людовіка XV (якщо дозволяє площа).

Кухня-їдальня в класичному стилі

Кухня-їдальня в класичному стилі

  • До речі, на невеликій кухні класичні масивні стільці можна і потрібно замінювати полегшеними версіями, наприклад, прозорими стільцями з полікарбонату Louis Ghost. Вони зручні, не дряпаються, мало важать, недорого стоять, можуть штабелюватися, а головне — не перевантажують простір.

Прозорі стільці у нео-класичному інтер'єрі кухні

І ще одна порада. Столову зону найкраще візуально відокремити від робочої частини кухні. Зробити це можна за допомогою різної обробки підлоги (наприклад, скомбінувавши плитку та дерев’яну підлогу як показано на фото нижче), за допомогою меблів (наприклад, барної стійки або острова), освітлення, килима, подіуму або перегородки.

Зонування кухні у класичному стилі

10. Традиційні принти в декорі та особливо текстилі

Клітина віші та шотландка, геральдика та всілякі вензелі, рослинні та флористичні мотиви, тонкі та середньої ширини смуги зроблять інтер’єр кухні затишним та по-справжньому класичним.

Клітка віші в інтер'єрі класичної їдальні

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:27 Середня оцінка: 4,67 із 5)
Кухня в класичному стилі – 60 фото та 10 принципів дизайну Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *