Кухня у середземноморському стилі: ключові деталі
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Кухня у середземноморському стилі: ключові деталі


Якщо зараз ви перебуваєте в процесі розробки нового інтер’єру кухні, то, напевно, вже зіткнулися з проблемою підбору стильового рішення. Іноді саме це питання стає найскладнішим. Щоб краще розуміти, що вам підходить, а що ні, дизайнери радять придивлятися до різних напрямків, адже ніколи не знаєш, де знайдеш те, що потрібно. Тому цього разу розглянемо один із найцікавіших та найкрасивіших інтер’єрних стилів – середземноморський.

001.jpg

Кухня у середземноморському стилі – це втілення затишку та елегантності, простота та комфорт, це якраз те, що називають нестаріючої класикою. Стилю вже багато років, і звична його формула складалася з приглушеної колірної гами, заснованої виключно на натуральних відтінках, достатку каменю, дерева та цегли. Звичайно, згодом формула трохи змінилася, і сьогоднішній середземноморський стиль став помітно легшим. Це досягається за рахунок великої кількості світлих тонів, на тлі яких ще більш виразно виглядають елементи з природних матеріалів. Незмінними залишаються такі деталі, як плитка на підлозі та в зоні фартуха, стільниці з натурального каменю, декоративна плитка з яскравим принтом, балки, що прикрашають стелю та, звичайно, білі стіни.

002.jpg

Звичайно, все частіше традиційні, вже усталені стилі розбавляють нотками сучасних напрямків, тому кухня, виконана в середземноморському стилі, дещо змінюється, наповнюється технікою, стає більш зручною. Однак залишаються речі, які ви точно не зустрінете в даній стилістиці. Це велика кількість пластику, сяючий хром, лаковані поверхні, об’єкти масового виробництва. Рідко в середземноморських інтер’єрах можна побачити дуже яскраву або навпаки, засновану на пастельних тонах палітру.

003.jpg

Палітра кольорів має велике значення для будь-якого інтер’єрного стилю, вона розкриває його характер і створює настрій. Для середземноморської естетики характерні натуральні відтінки, ті, що називають квітами природи. Як база зазвичай виступають світлі тони: білий, бежевий, різні варіації сірого кольору, коричневий. Для розміщення акцентів відмінно підійдуть приглушені червоні, складні зелені тони, світлі або темні сині.

004.jpg

Ще один невід’ємний елемент кухні у середземноморському стилі – це натуральне дерево. Як правило, використовується деревина темних порід, з неї виготовляються фасади кухонних меблів, столи та стільці, полиці та стельові балки.

005.jpg

Також для подібних стильових напрямків дуже характерна присутність в інтер’єрі деякого нальоту старовини, нехай навіть його буде створено штучно. Для цього підбираються особливим чином пофарбовані меблі, патиновані предмети та дуже вітаються об’єкти з історією. В цілому, навіть невеликий наліт старості та шорсткості дуже органічний для даного стилю.

006.jpg

Для того, щоб надати такій стриманій гамі затишку, неодмінно варто додати декор у вигляді керамічної плитки з яскравим геометричним малюнком. Подібна плитка зазвичай використовується для прикраси зони кухонного фартуха, але також успішно може бути використана і в інших локаціях.

007.jpg

Масивні світильники, виготовлені з кованого металу, можуть стати яскравим доповненням кухні. Вони виглядають свіжо і незвично, добре доповнюють середземноморський стиль.

008.jpg

Цікава деталь – арки. Елегантна округла форма прикрасить інтер’єр кухні та підкреслить планувальне рішення. До речі, арки можна використовувати не тільки звичним чином, тобто як доповнення дверного отвору, але і для виділення будь-яких зон, наприклад, кухонної або їдальні.

009.jpg

Нарешті, декоративні елементи – те, без чого жоден інтер’єр не виглядатиме цілісно, ​​а стиль завершено. Для середземноморського напрямку характерні деталі, що підкреслюють домашній затишок та тепло. Для кухні можна підібрати килимки з натуральних матеріалів, відкриті полиці, керамічні вази, а також декор із теплого металу та шкіри.

010.jpg

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.