Кухня без ручок – 6 рішень та 85 фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Кухня без ручок – 6 рішень та 85 фотоСучасні кухні виглядають набагато дорожче та цікавіше без ручок, ніж з ними. Є у гладких фасадів та інші плюси:

 • Вони візуально полегшують невеликий простір.
 • Фасади без ручок роблять вузькі проходи комфортнішими.
 • Для кутова кухня фасади без ручок хороші тим, що повністю виключають пошкодження суміжних поверхонь при відкритті однієї з кутових шаф.

Але чи можна відмовитись від ручок без шкоди практичності кухні? Чим їх краще замінити? У цьому матеріалі ми представили 6 варіантів «безручних» фасадів, поради щодо вибору фурнітури, а також 50 фото кухонь без ручок.

6 варіантів рішення

Варіант 1. Профільні фальш-ручки Gola

Найпопулярніший варіант кухні без ручок – гарнітур із вбудованими в каркас профілями Gola. Завдяки їм роль ручок грають краї самих фасадів (нижні, верхні чи бічні залежно від місця шафи).

Кухня без ручок – 6 рішень та 85 фото

ПлюсиМінуси
Головна перевага перед врізними ручками-профілями полягає у відсутності вертикальних швів між сусідніми фасадами. За рахунок цього кухня з фальш-профілями виглядає акуратніше, ніж кухня з врізними профілями-ручками. Головний недолік: необхідність тягнути за фасад, що не дуже зручно та не завжди практично.
Відкривати шафи та ящики тримаючись за краї фасадів не дуже зручно, але все ж таки зручніше, ніж робити це за принципом натисни-відкрий.Вибір дизайнів профілів для кухні без ручок невеликий. Найчастіше вони алюмінієві з оздобленням під сталь, рідше – чорні, білі, хромовані.
Фасади з профілями заляпуються менше ніж фасади з натискними механізмами, оскільки захоплюється внутрішня частина, а не лицьова частина дверцят.Профілі видно, особливо, якщо їх відтінок відрізняється від кольору фасадів.
Фасади під стільницею, також фасади середнього рівня можна захоплювати як знизу, так і зверху.Профілі «з’їдають» корисний простір шаф та ящиків.

Ось кілька прикладів дизайну кухні без ручок.

Дизайн кухні без ручок із профілями Гола

Глянцева кухня з профілями Gola

Кухня без ручок у скандинавському стилі

Кухня без ручок з Gola профілем

Профілі Голу на кухні

Профілі Голу на кухні

Важлива інформація:

 • Профілі Gola можуть мати вбудоване LED-підсвічування.
 • У каркасах кухонь без ручок передбачають спеціальні «випили» під профілі Gola.
 • Профілі Gola бувають алюмінієві та пластикові. Довжина профілів складає 3-4 м-коду.
 • Профілі Gola за типом установки бувають різні і вибираються проектувальником, виходячи з конфігурації гарнітура. Вертикальні профілі призначені для навісних шаф та шаф-пеналів — вони можуть бути серединними (встановлюються між сусідніми шафами) та кінцевими (встановлюються по краях). Горизонтальні профілі теж бувають різних видів: L-подібні призначені для фасадів під стільницею, С-подібні — для других і наступних рядів (вони захоплюють як верхні, так і нижні фасади), проставні — для верхніх шаф.
L-подібний профіль Gola

L-подібний профіль Gola

Поради:

 • За бажанням систему профілів Gola можна поєднувати з механізмами відкривання Push-to-open (Hettich) або Tip-on та Servodrive (Blum). Так відкривати шафи та ящики буде трохи зручніше.
 • Навісні шафи не обов’язково оснащувати профілями, можна вчинити простіше і зробити фасади довшими за корпуси.

Кухня без ручок – 6 рішень та 85 фото

Варіант 2. Інтегровані профільні ручки (торцеві врізні)

Інтегровані профільні ручки типу UKW або С схожі на профілі Gola, але, на відміну від них, врізаються безпосередньо у верхні торці фасадів, а не в каркас. Візуальна різниця полягає лише в тому, що фасади з врізними профілями-ручками мають тонку крайку по верхньому краю та вертикальні шви між сусідніми шафами.

Кухня без ручок – 6 рішень та 85 фото

Важлива інформація:

 • Інтегровані профілі-ручки продаються завдовжки від 3 до 4 м, потім обрізаються під індивідуальні розміри.
 • Профільні ручки можуть бути горизонтальними (для нижніх шаф та ящиків) та вертикальними (для фасадів верхніх шаф).

Нижче на фото можна розглянути дизайн кухні з ручками-профілями.

Підстілля барної стійки з профільними ручками

Ще кілька прикладів сучасних інтер’єрів із врізними профілями.

Біла кухня без ручок

Біла кухня без ручок

Сучасна кухня з ручками-профілями

ПлюсиМінуси
Головна перевага профільних ручок полягає в тому, що вони дозволяють не контактувати з фасадами, а значить практично не забруднити їх при відкриванні та закриванні шаф. При цьому всі переваги відсутності ручок залишаються. Якщо колір профільних ручок не збігається з відтінком фасадів, їх видно, а це не завжди бажано.
Ручки-профілі коштують дещо дешевше за профілі Gola.Вибір дизайнів профілів для кухні без ручок дуже небагатий. Найчастіше алюмінієві профілі з обробкою під сталь, рідше — чорні, білі, хромовані.
Інтегровані ручки-профілі коштують дещо дешевше за профілі Gola і натискні механізми, тому що їх установка не вимагає фрезерування каркаса.

Порада:

 • Зверніть увагу, що профілі різних виробників виглядають по-різному. Відмінності не впадають у вічі в магазині, але все ж таки впливають на загальний вигляд кухні.
 • Інтегровані профільні ручки добре використовувати для глянсових та/або темних кухонь, а також, якщо вам важлива практичність меблів.

Варіант 3. Фасади без ручок із механізмом відкривання push-open

Легке натискання – це все, що потрібно, щоб відкрити фасад із механізмом відкривання. Щоб закрити фасад, потрібно трохи притиснути його рукою. Деякі системи можуть взагалі зачиняти дверцята самі.

Кухня без ручок – 6 рішень та 85 фото

Відкриття-закриття відбувається плавно і безшумно, навіть якщо закрити дверцята з розмаху. Механізм push-open комбінується з будь-якими фасадами: і з витягами (на фото вище), і зі звичайними петлями, і з напрямними.

ПлюсиМінуси
Кухня без ручок, шафи якої відкриваються одним натисканням, виглядає не просто стильно, а й здається супер технологічною та сучасною. Головний недолік: при натисканні дверцята не відкривається повністю, а лише відкривається. Виходить, щоб відкрити шафу або ящик, доводиться здійснювати подвійну дію, що не дуже зручно і займає час.
Кухня без ручок простіше у догляді: легше протирати самі фасади, не потрібно чистити фурнітуру. Якщо ви коли-небудь мали справу з металевими ручками-скобами, знаєте наскільки складно підтримувати їх блиск і чистоту.Фасади без ручок легше у догляді, але й брудняться більше (причому не тільки фасади, а й торці дверцят). Крім того, окремої уваги потребує догляд за самими механізмами.
Тільки за допомогою натискних механізмів можна спроектувати кухню абсолютно без зазорів між фасадами.Механізм може відкриватись від випадкового натискання.
З висувними ящиками без ручок є нюанс: доки один ящик самозакривається, він заважає відкрити наступний. Звичайно, час очікування зовсім невеликий, але поспіхом цей фактор часто дратує.
Через наявність механізму та необхідність люфту для його роботи між фасадами та корпусом залишається невеликий зазор у 2-3 мм.

Ось вибірка фото кухонь без ручок з натискними механізмами.

Бежева глянсова кухня без ручок

Бежева глянсова кухня без ручок

Сучасна кухня без ручок

Кухня без ручок із натискними механізмами

Кухня без ручок з механізмом натисни-відкрий

Біла глянсова кухня без ручок

Наші поради:

В основному користувачі вибирають натискні механізми одного із двох виробників: Hettich та Blum.

 1. Від компанії Hettich: «Push-to-open» — система з функцією самозакривання або без неї, вона може бути механічною або з електроприводом (коли дверцята відкриваються/закриваються до кінця, розпізнає предмети, що заважають їй).
 2. Від компанії Blum: механічна система «Tip on» та електрична система «Servo Drive» (дозволяє відкривати дверцята легким торканням кисті або ліктя в будь-якому місці).

Звичайно, дешевих чи дорогих аналогів систем Push-to-open та Tip on існує багато. Однак ми рекомендуємо купувати фурнітуру саме від Hettich чи Blum.

 • Справа в тому, що ці бренди давно і добре себе зарекомендували на російському ринку (і не тільки), до того ж, збирачам меблів працювати з фірмовими натискними системами простіше та звичніше.

Варіант 4. Фрезеровані ручки

Якщо ні натискні механізми, ні профілі не влаштовують вас, ви можете купити кухню із МДФ з фасадами, в яких «ручки» вирізані прямо на торцях у вигляді U-подібних заглиблень по всій ширині дверцят або у вигляді невеликих виїмок (їх ширина і місце розташування може бути різною).

Кухня без ручок – 6 рішень та 85 фото

ПлюсиМінуси
Зручніше ніж фасади з натискним механізмом. Фасади швидко брудняться від частих дотиків.
Ручки-виїмки не дроблять фасади, за рахунок чого дизайн кухні здається більш лаконічним та дорогим.Кухні з фрезерованими ручками коштують на 5-10% дорожче традиційних.
Кухня з фрезерованими ручками

Кухня з фрезерованими ручками

Варіант 5. Кухня з міні-ручками

Міні-ручки встановлюються не на лицьову сторону фасаду, а на його торець та задню частину.

Глянцева кухня з міні-ручками

Фасади з мікро-ручками

Кухня з міні-ручками

ПлюсиМінуси
Міні-ручки виглядають стильно та мінімалістично. На нашу думку, вони набагато цікавіші за пересічні скоби. Захоплення маленьких ручок не надто зручне. Втім, судячи з відгуків, це твердження дуже спірне.
Наявність ручок (хоч і таких маленьких) дозволяє менше торкатися фасадів, а значить не забруднити їх.
Ручки міні формату можна знайти у бюджетному виконанні.
Установка мікро-ручок коштує недорого, за бажання це можна зробити самостійно.

Порада:

 • Мікроскопічні ручки довжиною всього 5 см можна знайти в Іке (серія Бланкетт).

Біла глянсова кухня з маленькими ручками

Варіант 6. Кухня з ручками-невидимками

Ручки в тон фасадів практично не помітні, при цьому відкривати шафи та ящики з ними зручно та звично.

 • Щоб здійснити ідею ручок-невидимок при проектування кухні потрібно замовити опцію їх фарбування. Ця послуга не зовсім стандартна, але здійсненна, оскільки майже всі меблеві фабрики працюють на палітрах RAL або NCS. До речі, можна пофарбувати будь-які ручки – пластикові, дерев’яні, алюмінієві або сталеві.

Кухня з ручками-невидимками

Загальні рекомендації

 1. Щоб фасади кухні без ручок менше бруднялися від частих дотиків, зробіть ставку на світлі відтінки: білі, бежеві, світло-сірі, сіро-блакитні та ін.

Біла глянсова кухня без ручок у сталінці

 • Чорна глянсова кухня без ручок – це непрактична комбінація, яку тільки можна уявити. Вона підійде лише тим, хто рідко готує та має помічників із прибирання квартири.

Частково глянсова чорна кухня без ручок

 1. Якщо ви не готові відмовитися від ручок повністю, використовуйте їх частково — найкраще для нижніх шаф і ящиків, так як вони брудняться більше за верхні. Якщо є проблема вузького проходу, ручками варто оснастити, навпаки, верхній ряд гарнітура.

Ось кілька фото кухонь із верхніми шафами без ручок.

Біла глянсова кухня без ручок

Дизайн сучасної кухні без ручок

Дизайн сучасної кухні без ручок

Кухня з верхніми шафами без ручок

Кухня з верхніми шафами без ручок

 1. Також можна комбінувати фасади з фурнітурою різних типів. Так, наприклад, навісні шафи можуть відкриватися за рахунок натискних механізмів або подовжених фасадів, а нижні за рахунок вбудованого профілю Gola.
 2. Відмовляючись від ручок на фасадах, виняток можна зробити для вбудованого холодильника та посудомийної машини. Так як для їх відкриття потрібно докладати більше зусиль, їх зручніше відкривати, міцно захоплюючи ручку.

Кухня без ручок

Фотогалерея сучасних кухонь без ручок

Підбірка фото білих глянсових та матових кухонь без ручок.

Фото-приклади сірих та бежевих кухонь без ручок.

Бежева кухня

Бежева кухня без ручок

Бежева кухня без ручок

Сіра кухня без ручок

Сіра кухня без ручок

Фото кольорових кухонь без ручок.

Кольорова кухня без ручок

Кольорова кухня без ручок

Фото чорні кухні без ручок.

Чорна кухня без ручок

Чорна кухня без ручок

Чорна кухня без ручок

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:20 Середня оцінка: 4,95 із 5)
Кухня без ручок – 6 рішень та 85 фото Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.