Кухня 14 кв. метрів - скарбничка ідей та 30 фото реальних кухонь
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Кухня 14 кв. метрів — скарбничка ідей та 30 фото реальних кухоньДизайн кухні 14 кв. метрів практично не обмежений у планувальних рішеннях, хіба що поставити одночасно острів та обідній стіл буде складно. Зате тут можна нестандартно і раціональніше розставити меблі, облаштувати містку столову зону, поставити великий холодильник, буфет, диван або барну стійку.

У цьому матеріалі ми зібрали фото-приклади інтер’єрів восьми реальних кухонь площею 14 кв. метрів з різними типами планувань:

 • Г-подібний (кутовий);
 • Однорядний (лінійний);
 • Дворядний (паралельний);
 • П-подібний;
 • Острівний;
 • Острівний;
 • Поєднаної зі їдальнею та вітальнею.

Кухня з Г-подібним плануванням, виходом на балкон та міні-баром

Почнемо, мабуть, із найуніверсальнішого, а тому поширеного варіанту планування – Г-подібного. Кутова кухня зручна тим, що дозволяє задіяти дві стіни та кут між ними, а також розташувати стратегічні точки – плиту, мийку та холодильник – за принципом «робочого трикутника». Втім, на цій кухні вони розташовані в ряд, зате в розумній близькості один від одного.

Вдалі рішення на замітку:

 • Як бачите, крім гарнітура в цій кухні є ще й шафа для зберігання речей і ніша з полицями, тому щоб не «перевантажувати» простір, навісні шафки вздовж однієї зі стін замінили на відкриті полички.
 • Світлі тони та глянець – прийом, який допоможе розсунути межі та мінімізувати нестачу природного освітлення.
 • Вікно та вихід на балкон не випадково не завішані шторами – це потрібно для того, щоб у кімнату проникало якнайбільше світла.
 • Ніша у стіні могла бути відведена під холодильник, але це було б не дуже зручно, тож молоді господарі вирішили організувати тут міні-бар та кулінарну бібліотеку (фото нижче).
 • Складаний стіл серії Норден з Ікеа має 6 висувних ящиків, в яких можна зберігати дрібні кухонні речі — серветки, свічки, прилади.

Кутова кухня площею 14 кв. метрів у скандинавському стилі

А ось і ще один вдалий приклад дизайну кутової 14-метрової кухні з виходом на балкон у скандинавському стилі.

Кухня з однорядним плануванням, коморою та круглим столом

Наступна 14-метрова кухня (13,7 кв. м) облаштована однорядним гарнітуром, круглим столом та має вбудовану комору. Пряма кухонна лінія незручна для приготування їжі, але через вікно і виступ з комунікаціями, що проходять в ньому, господарі вважали такий гарнітур оптимальним рішенням.

Вдалі рішення на замітку:

 • Щоб компенсувати нестачу місць зберігання, гарнітур збудований до стелі за допомогою збільшеного третього ярусу. До речі, за цими фасадами ховаються не лише полиці, а й вентиляційний короб.
 • Дверний отвір без дверей – ще одна чудова ідея для економії простору.
 • Вузька посудомийна машина шириною 40 см (замість стандартних 60 см) дозволила виділити місце для миття з двома чашами.

Детальніше дивіться у матеріалі: Все про планування прямої (лінійної, однорядної) кухні

Кухня з дворядним плануванням, еркерним вікном та барною стійкою

Здається, що в прикладі дизайну кухні 14 кв. метрів передбачено все – стіл на 4 особи з диваном, барна стійка біля еркерного вікна, зручна робоча зона та достатня кількість місць зберігання.

Вдалі рішення на замітку:

 • Дворядне планування є одним із найзручніших для приготування їжі, адже воно дозволяє вибудувати в трикутник плиту, мийку та холодильник. При такому розміщенні меблів рекомендується плиту, мийку і робоче місце розміщувати на одній стороні, а холодильник, духова шафа, буфет, винна шафа та інше – вздовж протилежної стіни. Дизайнер у цьому прикладі вчинив саме так і не помилився.
 • Двері в цій кухні замінили на розсувну, що дало можливість заощадити простір і поставити біля стіни холодильник.
 • Найчастіше в еркере розміщують столову зону, але так як ця кухня замислювалася як кухня-вітальня для зустрічей з друзями, то тут розмістили барну стійку, яку переобладнали з підвіконня.

Кухня з П-подібним плануванням у бежевих тонах

У наступному фото-слайдері можна побачити інтер’єр кухні 14 кв. метрів (14,5 кв. м) має П-подібне планування, яке хороше тим, що дозволяє готувати, здійснюючи мінімум зайвих рухів.

Вдалі рішення на замітку:

 • Боковини літери П не мають ящиків, що рятує інтер’єр від відчуття захаращеності – одного з мінусів П-подібного гарнітура.
 • Зате основна його частина укомплектована по максимуму технікою та шафками.
 • Візьміть на замітку та ідею зонування кухні килимком, Що ділить простір на дві частини, акцентує увагу на їдальні і не дає босим ногам домочадців замерзнути на плитці.

Дивіться також матеріал: Як облаштувати П-подібну кухню.

Кухня з півострівним плануванням та еркером

А тепер давайте розглянемо варіант кухні з півострівним плануванням, тобто такий, де стіл-півострів одним боком упирається в стіну або є частиною гарнітура, як, наприклад, у цій кухні площею 14 кв. метрів із еркером. Готувати в такому просторі одне задоволення, при цьому півострів може грати роль барної стійки.

Вдалі рішення на замітку:

 • Розміщення телевізора у ніші кухонного гарнітура – ​​незвичайне, але зручне рішення.
 • Під телевізором розміщена довга та вузька варильна панель, яка дозволила зменшити глибину кухонних модулів зі стандартних 60 см до 55 см.
 • До речі, острів тут теж звужений і має ширину всього 45 см, при цьому бічна частина гарнітура біля стіни має ширину 60 см.
 • Крім духовки в гарнітурі вбудована і пароварка.
 • Раніше ми вже відзначали ідеї облаштування дверного отвору розсувними дверима або оформлення його лише лиштвою. В цьому ж випадку розстібні двері за допомогою прихованого короба виведені практично в одну площину зі стіною і замасковані під неї. Крім того, як видно на фото нижче, вона відкривається у бік передпокою, а тому не заважає шафі з вбудованою технікою.

14-метрова кухня з півостровом та еркерним вікном

Кухня з островом

Далі подаємо приклад дизайну кухні 14 кв. м з острівним плануванням. Однак острів тут відіграє роль і робочого та обіднього столу – саме в такій конфігурації на 14-метровій площі з’являється можливість його розміщення. Однак якщо у квартирі немає окремої їдальні і у вас велика родина, то від острівця варто відмовитись. Втім, якщо ви живете в квартирі-студії, кухня об’єднана з вітальнею та/або ви просто готові використовувати острів як місце для трапез, то це чудовий варіант. Готувати та перекушувати за ним буде дуже зручно.

Вдалі рішення на замітку:

 • Часто стіл-острів намагаються оснастити максимумом функцій: миттям, плитою, витяжкою, робочою поверхнею, винною шафкою та ін. Проте, перенесення техніки та сантехніки передбачає проведення більш складного ремонту – з перенесенням/подовженням вентканалу, електропроводки, водних комунікацій, а значить і підйомом рівня статі. Щоб уникнути цих складнощів, острівцю можна відвести лише дві функції – робочого та обіднього столу. У цій сучасній кухні ухвалено саме таке рішення.
 • Не забувайте, що проходи навколо острова мають становити 120 см і більше. У крайньому випадку допустимі проходи не вже 1 метра.

Кухня-їдальня та одночасно … вітальня

І нарешті, останній приклад інтер’єру з незвичайним плануванням. Тут в одному просторі є сусідами не тільки кухня, а й парадна їдальня з вітальнею. Метраж кухні-їдальні складає близько 14 кв. метрів, а решту 9 квадратів займає диванна зона.

Кухня-вітальня 23 кв. метра

Вдалі рішення на замітку:

 • Підлога на кухні (яка до того ж є ще й наскрізним «коридором») оброблена плиткою, а в зоні їдальні та вітальні – дерев’яним штучним паркетом. Цей прийом не тільки ділить простір, але й робить робочу та прохідну частину кімнати практичною.
 • Кухонні меблі, пофарбовані в тон стін, створюють ілюзію, ніби кімната зовсім не заставлена ​​нею.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:13 Середня оцінка: 5,00 із 5)
Кухня 14 кв. метрів - скарбничка ідей та 30 фото реальних кухонь Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *