Кухня 13 кв.  метрів – 5 планувань та 7 реальних прикладів
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Кухня 13 кв. метрів – 5 планувань та 7 реальних прикладів



У дизайні кухні площею 13 кв. метрів немає практично нічого неможливого. Дивана зона, міні-бар, стіл-острів і навіть зимовий сад в еркері, якщо це кухня в будинку серії П-44 — все можливе з таким метражем. Головне тут – вибір правильного планування та увага до деталей. Для тих, хто шукає ідеї ремонту та оформлення кухні 13 кв. метрів, ми склали огляд п’яти основних схем розміщення меблів і вибір фото реальних інтер’єрів кухонь, у тому числі з еркерами.

З чого почати?

Першим етапом дизайну ідеальної кухні є розробка проекту. Не обов’язково замовляти 3Д-візауалізацію у профі, детально продумати планування ви зможете і самі – за допомогою простих програм типу PRO100 або звичайного листочка в клітинку.

  • Планування кухні варто розпочати з розміщення «мокрої точки» – миття. Адже найчастіше вона залишається на своєму місці. Слідом за раковиною слід знайти місце і для посудомийної машини.

Коли ви вирішите, де стоятимуть мийка з ГСМ, вам стане легше знайти місце плити та холодильника.

  • Пам’ятайте, що запорукою зручності кухні є формування «робочого трикутника», коли три найважливіші місця, тобто мийка, плита та холодильник, розташовані в розумній близькості один від одного. При цьому відстань між цими точками має становити щонайменше 50 див.

Як же краще розподілити робочі поверхні та залишити достатньо місця для облаштування столової зони? Для 13-метрової кухні доступні різні варіанти планувань, але в цілому їх можна розділити на 5 типів:

  • Лінійна (однорядна);
  • Дворядна (паралельна);
  • Кутова (Г-подібна);
  • П-подібна;
  • Острівна.
Варіанти планування кухні 13 кв.  метрів

Варіанти планування кухні 13 кв. метрів

Давайте розглянемо кожен тип докладніше. Адже вибір планування — справа індивідуальна і залежить від форми приміщення, потреб мешканців кухні та потрібного набору меблів.

  • Нюанси ремонту та дизайну кухні 13-кв. м з еркером ви можете детально вивчити в окремій статті.

Лінійна (однорядна) кухня

Передбачає розміщення гарнітура вздовж якоїсь стіни, столова зона при цьому розміщується біля протилежної стіни або під вікном.

Плюси: цей варіант дуже простий і невибагливий у реалізації. У дизайні кухні 13 кв. метрів однорядне планування особливо актуальне, якщо ви хочете:

  • Зробити акцент на великій та ошатній їдальні зоні;
  • Встановити стіл-острів;
  • Поставити диван.

Для цього потрібно виділити для гарнітура стіну або ділянку стіни довжиною від 2,2 метрів.

Мінуси: в даному випадку стратегічно важливі точки — плита, мийка і холодильник, не утворюють собою трикутник, а значить кулінару буде не дуже зручно готувати.

Підказка: щоб кухонний гарнітур вийшов містким, вибирайте компонування з високим другим ярусом або з додатковим третім. Тоді у вас з’явиться можливість зберігати більше речей або заховати за фасадами повітропровід.

Нижче представлений інтер’єр лінійної кухні площею 12,9 кв. метрів (2,73 х 4,72 м).

А ось приклад дизайну 13-метрової кухні з еркером та диваном біля однієї стіни.

Дизайн кухні з еркером, площею 12,8 кв.  м

Детальніше дивіться у матеріалі: Все про планування прямої (лінійної, однорядної) кухні

Дворядна кухня

Паралельне планування передбачає розміщення кухонних меблів у два ряди і доступне у випадку, якщо ширина кухні становить як мінімум 2,3-3 м. Це відмінне рішення для вузького та витягнутого приміщення.

Плюси: облаштований таким чином простір виходить дуже зручним, адже плиту, раковину та холодильник розміщують за принципом трикутника.

Мінуси: Дворядна кухня може здаватися (і бути) вузькою і ніби перевантаженою меблями.

Підказки:

  • Як розподілити техніку та робочі точки у дворядному гарнітурі? Найзручніше розміщувати мийку, посудомийку, пральну машину, плиту і місце для готування вздовж однієї стінки, а холодильник, частина шафок, духовку, мікрохвильовку та іншу техніку – навпаки. При цьому другий ряд може бути меншим за інший — тоді для облаштування столової зони у вас залишиться більше місця.
  • Щоб кухня не здавалася захаращеною, стіни та меблі повинні бути світлими або хоча б бути одного тону.
  • Візуально зробити прохід між рядами ширше можна за допомогою килима в горизонтальну смужку або оздоблення підлоги, скажімо, підлоговою дошкою, укладеною впоперек кухні, а не вздовж.

Далі у фотослайдері представлений приклад дизайну кухні 13 кв. м з паралельним плануванням. Як бачите, тут у меншому ряду розташовуються винна шафа, духовка та стелаж.

Дворядна кухня площею 13 кв.  м

Детальніше дивіться у матеріалі: Як облаштувати дворядну кухню-камбуз

Кутова кухня (Г-подібна)

Це найуніверсальніша схема компонування меблів, яка особливо актуальна для 13-метрової. кухні квадратної форми.

Плюси: кутовий гарнітур дозволяє задіяти кут і дві стіни, а також сформувати «робочий трикутник» із плити, мийки та холодильника.

Підказки:

  • Не обов’язково вішати навісні шафки на обох стінах, адже якщо один бік залишити вільним, то інтер’єр кухні стане легшим. Також ви можете замість навісних шафок повісити відкриті полиці.
  • Гарнітур з трапецієподібною кутовою тумбою буде набагато зручніший за звичайний гарнітуру з прямим кутом. До того ж, у такій тумбі вдасться встановити мийку, робочу чи варильну поверхню.

Нижче наведено приклад дизайну кутової кухні площею 12,8 кв. метрів у панельному будинку.

П-подібна кухня

П-подібне планування доступне у випадку, якщо ширина приміщення становить не менше 2,4 м. На 13-метровій кухні літеру П можна розмістити по-різному — наприклад, біля вікна (особливо підходить для кухонь з еркером) або поперек кімнати.

Плюси: П-подібний гарнітур задіює три стіни і два кути, і що найважливіше — він дуже зручний для приготування, адже кухареві буде достатньо поворотів корпусом. А ще перенісши мийку та робочу поверхню до вікна, ви зробите миття посуду та приготування їжі набагато приємнішими процесами.

Мінуси: на жаль, у деяких випадках, у 13-метровій кухні при П-подібному плануванні виключається можливість облаштувати повноцінну столову зону – доводиться задовольнятися лише барною стійкою. Крім того, перенесення робочих поверхонь до вікна потребує складного ремонту та погодження з житловими інспекціями.

Підказки:

  • Майте на увазі, що прохід між боковинами П-подібного гарнітура повинен становити щонайменше 100 см, а краще 120 см і більше.
  • Щоб кухня здавалася просторішою, оформіть її інтер’єр у світлій гамі. Ще один прийом — відмова від навісних шаф на користь відкритих полиць.
  • Щоб місця для обіднього столу та стільців залишилося достатньо, П-подібний гарнітур має бути максимально компактним. Наприклад, ви можете зробити одну боковину літери П коротше за іншу.

Приклад дизайну кухні площею 13 кв. метрів з П-подібним гарнітуром, розташованим в еркері під вікном (в будинку серії П-44) представлений в наступному фото-слайдері.

І ще один приклад П-подібної кухні звичайної прямокутної форми.

Дивіться також матеріал: Як облаштувати П-подібну кухню.

Кухня з островом

Острівне планування передбачає наявність у центрі кухні столу-острова. При цьому кухонний гарнітур може бути одно-або дворядним, Г- або П-подібним. При цьому стіл-острів може грати роль і столу, і робочої поверхні одночасно.

Плюси: острівне планування дуже зручне в побуті, адже воно дозволяє не тільки здійснювати мінімум переміщень під час готування, але й одночасно спілкуватися з рештою мешканців кухні або наглядати за дітьми. Особливо гарні острівці в облаштуванні кухні-вітальні або виключно утилітарної кухні, коли для трапез є окрема їдальня.

Мінуси: на жаль, 13-метровій кухні не вистачає хоча б ще кількох квадратів для розміщення і робочої, і їдальні, і острівної зони. Тому тут доведеться або замінити обідній стіл на барну стійку, або передбачити в острівці місця на 2-4 особи. Третій варіант — винесення столової зони і зовсім в іншу кімнату, наприклад, їдальню або приєднану вітальню. Крім того, встановлення плити та мийки на стіл-острів вимагатиме складного ремонту з підйомом підлоги та монтажу особливої ​​витяжки.

Підказки:

  • Форма столу-острова має відповідати формі приміщення.
  • Проходи навколо не повинні бути менше одного метра.
  • Бажаєте зробити острів функціональним, але не хочете ускладнювати ремонт? Встановіть у ньому електричну варильну поверхню або міні-холодильник (під стільницею) – це набагато легше перенесення мийки та монтаж газової плити.

Деталі інтер’єру кухні з островом, площа якої становить 13,1 кв. м (без урахування приєднаної вітальні) можна побачити нижче.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:15 Середня оцінка: 4,67 із 5)
Кухня 13 кв.  метрів – 5 планувань та 7 реальних прикладів Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *