Кухня 12 кв.  м – 6 варіантів планувань та 30 фото дизайну
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Кухня 12 кв. м – 6 варіантів планувань та 30 фото дизайну



Кухня площею 12 кв. метрів гарна своєю компактністю та одночасно місткістю. Тут можна не тільки облаштувати повноцінну їдальню та робочу зону, а й поставити барну стійку, диван або застосувати нестандартний варіант планування. У цьому матеріалі ви знайдете 7 корисних порад, ідеї ремонту та дизайну, а також фото-приклади 6 найпоширеніших варіантів планувань кухонь 12 кв. метрів.

Загальні рекомендації

Порада 1. Оформіть основу інтер’єру у світлих тонах

Незважаючи на те, що кухню площею 12 кв. метрів не можна назвати маленькою, ефект зорового збільшення простору тут не завадить.

  • Для того, щоб кухня стала здаватися просторішою і світлішою, достатньо оформити інтер’єр переважно у світлих тонах (хоча б у пропорції 1:2 з іншими кольорами). Так, наприклад, стеля, кухонні меблі та фасади гарнітура можуть бути білими, стіни – світло-сірими, а підлога – відтінку вибіленого дуба. Зате як акценти і в декорі ви можете використовувати будь-які яскраві або темні відтінки.

Детальніше про поєднання кольорів дивіться у нашому розділі.

Порада 2. Якщо є бажання та можливість, зробіть перепланування

Найчастіше на кухні 12 кв. метрів немає сенсу проводити ремонт із переплануванням, адже це дуже довгий, клопіткий і дорогий процес, до того ж не завжди можливий.

Але якщо ви хочете уникнути типових рішень і зробити кухню просторішою, то в ході ремонту ви можете об’єднати кухню з вітальнею, передпокою або утепленим балконом. Докладніше про погодження перепланування з житловими інспекціями читайте в окремій статті.

Щоб об’єднати кухню з вітальнею ви можете:

А ще ви можете збільшити кухню за рахунок зменшення прилеглої вітальні. Для цього потрібно знести стару перегородку та звести нову.

Приклад дизайну об’єднаної кухні-вітальні, де зона кухні складає 12 кв. м, а диванна зона – 20 кв. м., представлений на фото нижче (гортайте!).

Щоб поєднати кухню з балконом Ви можете:

  • Демонтувати з перегородки тільки вікно та балконні двері. На підвіконній тумбі, що залишилася, ви зможете організувати барну стійку, робочу зону, надбудувати шафу. Сам балкон може стати зимовим садом, коморою, міні-баром або їдальнею.
  • Прибрати підвіконну тумбу і вставити в отвір французьке вікно, як показано на фото нижче. Цей спосіб дозволить пропускати більше світла на кухню, зробить інтер’єр цікавішим та полегшить доступ до балкона.

Кухня з французьким вікном

Порада 3. У плануванні кухні дотримуйтесь правила «робочого трикутника»

Щоб кухня вийшла зручною для приготування їжі, три головні точки – мийку, холодильник та плиту – потрібно поставити поруч один з одним (але не надто!).

  • Насамперед потрібно визначитися з місцем, де стоятиме «мокра точка», тобто мийка, оскільки її місце майже завжди незмінне (хоча за бажання перенести чи подовжити комунікації цілком реально). Біля мийки потрібно розмістити посудомийну машину.
  • Плита повинна розміщуватися на відстані щонайменше 50 см від миття. Це місце можна зробити робочою зоною.
  • Потім знайдіть місце для холодильника. Він також повинен стояти не надто близько до плити та раковини (мінімальна відстань – 50 см).
  • Не забудьте і про духовку. Її також краще розміщувати недалеко від робочого трикутника, наприклад, під варильною поверхнею або у високому модулі (на рівні очей) біля холодильника.

Про форми гарнітура та різні варіанти планування розповімо нижче в окремому розділі з фото-прикладами.

Порада 4. Вибирайте вбудовані та місткі меблі

Щоб використати потенціал кухні по максимуму, гарнітур варто вибрати вбудований та місткий. Місткість меблів особливо важлива у випадку, якщо ви хочете зробити акцент на їдальні зони за рахунок зменшення робочої.

  • Бажано, щоб нижній ярус складався з шухлядних ящиків, а не з розстібних шафок. Це дозволить вам швидше знаходити потрібний посуд або продукти та вміщувати більше великого начиння.
  • Якщо висота приміщення становить 2,50-2,70 м, то ви можете спроектувати гарнітур заввишки до стелі за рахунок третього ярусу або збільшеного другого. Така конфігурація меблів дозволить зберігати більше речей чи сховати вентиляційний короб. Приклад гарнітура із третім ярусом представлений на фото.

Гарнітур із третім ярусом

Порада 5. Вибирайте вбудовану побутову техніку маленьких або середніх розмірів

Побутова техніка, включаючи холодильник, також бажана типу, що вбудовується. Кухню площею 12 кв. метрів можна оснастити повним набором техніки – від пральної машини до винної шафи.

  • Але щоб робоча зона кухні не вийшла занадто великою, намагайтеся не купувати надто велику техніку та прилади, які вам насправді не потрібні. Так, наприклад, для сім’ї з 3 осіб цілком згодиться вузька посудомийна машина (45 см) замість стандартної.

А якщо ви хочете вибрати планування з акцентом на столову зону або ви просто рідко готуєте, варто підібрати техніку і зовсім в міні-форматі. Це може бути плита з двома-трьома конфорками, невелика духовка з функцією мікрохвильової печі або холодильник об’ємом 120 л, який можна встановити під стільницю.

Порада 6. Облаштуйте гарну та містку обідню зону

Дизайн кухні 12 кв. метрів передбачає розміщення повноцінної обідньої зони. Ось які поради потрібно взяти до уваги, вибираючи меблі та планування:

  • Якщо робоча область кухні займає половину простору і більше, то обідню зону краще обставити легкими та функціональними меблями на 4 персони. Наприклад, розкладним столом, на випадок приходу гостей, та легкими компактними стільцями. Ще одна чудова ідея – кухонний куточок із ящиками для зберігання речей під сидінням.
  • Якщо в плануванні кухні пріоритет відданий їдальні, то ви можете вибрати стіл будь-якої форми на 4-6 персон і доповнити його будь-якими стільцями, навіть з високими спинками і м’якою оббивкою.
  • Пам’ятайте, що відстань від столу до інших меблів або стіни повинна становити не менше ніж 90 см.

У будь-якому випадку, не проґавте можливість облаштувати їдальню справді красиво і навіть нестандартно, адже метраж кухні вам це дозволяє. Наприклад, замість пари стільців ви можете поставити витончений диван, скласти комплект із садових або відреставрованих старих меблів з історією.

Порада 7. Продумайте планування, зручне саме для вас

Правильно обрана планування кухні дозволить вам не жертвувати ні функціональністю, ні красою інтер’єру кухні. Залежно від ваших потреб та форми приміщення ви можете вибрати такі типи планувань:

  1. Однорядну;
  2. Дворядну;
  3. П-подібну;
  4. Г-подібну (кутову);
  5. C-подібну;
  6. Планування острова.
Варіанти планування кухні 12 кв.  метрів

Варіанти планування кухні 12 кв. метрів

Звичайно, варіацій з розміщенням меблів існує дуже багато, але ці 6 типів є найпоширенішими. Докладніше про їхні особливості пропонуємо почитати в наступному розділі з наочними прикладами.

6 варіантів планувань кухні 12 кв. метрів

Однорядне планування

Однорядне планування передбачає розміщення кухонного гарнітура вздовж однієї стіни. Цей варіант особливо актуальний для невеликих та вузьких кухоньширина яких не перевищує 2 метрів. В даному випадку робоча область розміщується вздовж глухої короткої або довгої стіни, а обідня група ставиться ближче до вікна або на протилежній стороні гарнітуру.

Дизайн кухні 12 кв. з однорядним плануванням та буфетом можна побачити на фото нижче (гортайте).

Однорядна кухня площею 12 кв.  метрів

Г-подібне (кутове) планування

Кутова кухня – це найуніверсальніше, а тому найпоширеніше планувальне рішення. Воно добре тим, що задіює кут, створює зручний для приготування їжі простір і дозволяє виразно виділити столову зону. Особливо актуальне Г-подібне планування на кухнях квадратної форми.

На фото представлений дизайн кутової кухні площею 11,9 квадратних метрів (кухонна зона займає простір до балкона, територія вітальні має площу 20 кв. м).

Дворядне планування

Дворядна (паралельна) розстановка меблів найбільше підходить для вузьких і витягнутих кухонь, ширина яких становить не менше 2,4 метрів. В даному випадку частина гарнітура з мийкою, робочим місцем і плитою ставлять біля однієї стіни, а холодильник, модуль для зберігання і, можливо, духову шафу з мікрохвильовою піччю розміщують на протилежному боці. Їдальня зона при цьому розташовується біля однієї зі стін. Меблі та техніку можна скомбінувати по-різному, але принцип їх розміщення залишається той же.

Нижче наведено інтер’єр кухні 12 кв. метрів із дворядним плануванням.

Дворядне планування кухні площею 12 кв.  м

Дворядне планування кухні площею 12 кв.  м

Детальніше дивіться у матеріалі: Як облаштувати дворядну кухню-камбуз

П-подібне планування

П-подібне планування також підходить для кухонь шириною більше 2,4 метрів і хороше тим, що задіює відразу два кути, дозволяє готувати, здійснюючи мінімум пересувань. Але реалізувати в типовій кухні таке рішення буде трохи складніше, адже вам доведеться як мінімум переробити підвіконня, можливо підняти рівень віконного отвору (що можливо не завжди), а також забезпечити проходження тепла від радіатора до вікна. Як максимум вам потрібно буде перенести або подовжити комунікації, якщо ви захочете перенести мийку до вікна. Майте на увазі, що розміщення плити під вікном заборонено. Що стосується облаштування обідньої групи, то при П-подібному плануванні ви можете обмежитися лише барною стійкою (вона може бути частиною літери П), розмістити компактні меблі або винести їх в іншу кімнату, наприклад, їдальню або вітальню.

Декілька прикладів дизайну кухні площею 12 кв. метрів з П-подібним плануванням дивіться у наступній добірці фото.

П-подібне планування кухні

П-подібне планування кухні

П-подібне планування кухні

П-подібне планування кухні

П-подібне планування кухні

С-подібне планування

С-подібне планування є варіацією П-подібної схеми. Застосувати її можна у приміщенні завширшки від 2,70-2,80 метрів. Так як С-подібна кухня має на увазі розташування барної стійки або невеликого столу у вигляді продовження гарнітура, то для великої родини вона, на жаль, не придатна. Втім, якщо в квартирі є окрема їдальня, С-подібна кухня стане ідеальним вибором.

С-подібне планування кухні

Острівне планування

Теоретично на 12 квадратах кухні можна розмістити навіть стіл-острів. У цьому випадку решту кухонних меблів розташовують в один ряд або Г-подібно. Таке планування дуже зручне з точки зору «робочого трикутника», особливо якщо перенести в острів плиту або мийку. Однак острівна кухня виключає можливість облаштувати містку обідню зону, тому цей варіант також підійде лише для неодружених і, скажімо, пар без дітей, а також у випадку, якщо до кухні приєднана вітальня або в будинку є їдальня як показано на фото.

Кухня з островом

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:37 Середня оцінка: 4,35 із 5)
Кухня 12 кв.  м – 6 варіантів планувань та 30 фото дизайну Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *