Кухні у скандинавському стилі: 35 ідей дизайну інтер'єру
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Кухні у скандинавському стилі: 35 ідей дизайну інтер’єру


Порівняно нещодавно особливу популярність у дизайні екстер’єрів та інтер’єрів набув скандинавський стиль. Оскільки клімат скандинавських країн схожий на природні умови більшої частини нашої країни, традиції північноєвропейської архітектури прижилися і в нас. Особливостями цього стилю можна назвати прагнення до природної природності, тому будівельні та оздоблювальні матеріали вибираються натуральні, перевага надається деревині.

Кухня в скандинавському стилі підходить для тих, хто воліє тепло, затишок, комфорт та тепло. У ній реалізувалися практичність і природність. Облаштувати в цьому напрямку можна кухонний простір будь-якої площі та конфігурації. При виборі дизайн-проекту варто враховувати деякі особливості:

  • оздоблення стін, підлог та стель з натурального дерева, ніяких штучних матеріалів не повинно бути;
  • можливе поєднання деревини з каменем та склом;
  • кольорова гама у світлих нейтральних тонах;
  • допускаються нечисленні яскраві акценти;
  • меблі прості, без химерності, багатофункціональні;
  • обов’язково відчуття чистоти, гармонії та простору.

Підлогове покриття

Облаштування кухні краще починати з ремонту підлоги. Особлива увага у північноєвропейських країнах приділяється саме теплим підлогам, тому настили виготовляються лише з масиву порід дерева. З великого асортименту сучасних покриття для підлоги краще вибрати паркетну або інженерну дошку. Ці матеріали добре підходять для обладнання системи «тепла підлога», їх фактура, текстура і палітра кольорів точно повторюють природні властивості дерева. Гармонійно виглядатиме підлога з паркетної дошки, підібрана в тон стінового покриття:

Сіра паркетна дошка на кухні

Класичний варіант підлоги у скандинавській кухні – дерев’яні дошки. Натуральне дерево – це завжди дорогий матеріал, як альтернатива можна підібрати покриття, що імітує справжні дошки з масиву дуба або ясена:

Чорна плита на кухні скандинавського стилюЧорна плита на кухні скандинавського стилю

Підлога може контрастувати за кольором зі стінами. Темніша підлога – це і практично, і оригінально. Наліт вінтажності додасть інтер’єру підлогу, викладену плиткою з деревини з ефектом брашування:

Плитка на підлозі на кухні

Декорування стін у кухнях передбачає використання матеріалів білого чи кольору натурального дерева. Гладкі матові білі або інших світлих тонів покриття — це сучасний варіант оформлення. Подібний спосіб створює ауру чистоти та візуально збільшує площу кухні:

Традиційні стіни у скандинавських будинках обшиті деревом. Оптимально використовуватиме вагонку з натуральних порід. Такі дошки можна залишити у первозданному вигляді, покривши їх безбарвним лаком. Це дасть кухні близькість до первозданної природи:

Дошки можна покрити фарбою, це не порушить стиль кухні:

Білі стельові балки

Комбінування дерева та каменю – це один із дизайнерських прийомів. Дуже вдалим рішення викласти натуральним каменем або цеглою стіну в робочій зоні кухні:

Біла цегляна стіна на кухні

Для стелі використовують аналогічні матеріали та способи дизайну. Так, біла рівна стеля створить єдине ціле зі стінами та предметами меблів:

Банани в плетеній вазі на столі

Дуже ефектно виглядають стельові балки, випущені назовні. Такі конструкції можуть бути контрастними або однотонними зі стінами:

Урожай біла кухонна плита

У скандинавських кухнях традиційно в одному приміщенні знаходяться робоча зона та їдальня, що іноді виконує функцію вітальні:

Як уже згадувалося, основні вимоги до вибору меблів – це її практичність та стриманий дизайн. Головне, щоб все було під рукою, тому у зоні приготування їжі необхідно зосередити основні побутові прилади та відповідні предмети меблів:

Гладкі фасади меблевих конструкцій без зайвих деталей із простою фурнітурою – це те, що потрібно для скандинавського кантрі:

Окрема увага приділяється обідньому столу в зоні прийому їжі. Відповідно до народних традицій, стіл має бути дерев’яний і великий, за яким змогла б розміститися вся родина. Цілком підійде П-подібна форма з деревини із збереженою текстурою дерева:

Не менш оригінально виглядають столи, в яких стільниця із незабарвленого натурального дерева. Така деталь яка і поєднує стиль всієї їдальні:

Цікаві овальні чи круглі легкі конструкції столів. Вони не порушують стильової єдності і одночасно полегшують простір:

Доречним також буде скляний стіл:

Вікна у скандинавських кухнях

Кухні, як і інші кімнати в скандинавському стилі, мають бути наповнені світлом, переважно природним. У зв’язку з цим вікна в кантрі Скандинавії завжди великі. Як і всі інші деталі інтер’єру, вони не вимагають прикрас. Стриманий дизайн простого цілісного вікна на кухні в дерев’яній рамі – це еталон скління скандинавського стилю:

Довгий стіл біля вікна на кухні

Рами можуть бути і з плетіннями, що тільки додасть національного колориту на кухні:

Панорамне вікно з білою палітуркою на кухні

Панорамні вікна часто зустрічаються саме в кухнях. Вони створюють чудовий настрій від чудових пейзажів:

У більшості випадків у кухнях скандинавського кантрі вікна не прикрашають традиційними портьєрами. Римські або рулонні штори знайшли собі відмінне застосування у цьому стилі:

Мінімальна кількість елементів декору – одне із правил скандинавського спрямування. У кухнях, виконаних у монохромній гамі, яскраві текстильні аксесуари оживлять інтер’єр:

4 барні стільці з дерев'яними сидіннями на кухні

Найчастіше на скандинавських кухнях можна побачити мальовничі полотна, т.к. жителі цих країн дуже трепетно ​​ставляться до всіх видів мистецтва. На світлих стінах дуже ефектно виглядають портрети або абстрактні полотна:

Часто в скандинавському інтер’єрі використовується трафаретний розпис стін. Це можуть бути квіткові та геометричні орнаменти. Розписати одну стіну або її ділянку цілком достатньо для кухні, причому краще це зробити в обідній зоні:

Оригінальні світильники виконують не тільки функцію освітлення. Але й відіграють роль ошатних аксесуарів. Незвичайні форми освітлювальних приладів привернуть увагу та додадуть різноманітності інтер’єру:

Завжди своєрідно виглядають інтер’єри, де знаходять втілення кілька стилів. Ексцентричний інтер’єр, де поєднуються елементи хай-теку та природне тепло Скандинавії, безумовно, знайде безліч шанувальників:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *