Красиві сходи в інтер’єрі заміського будинку на фото.
За століття свого існування крута спіраль сходів, раніше захована у ніші стіни, конструктивно та естетично еволюціонувала. У дерев’яних сходів з’явилися альтернативні версії, що відрізняються за виглядом, способом кріплення та принципом комбінування матеріалів. Досягти приголомшливого ефекту в холі заміського будинку можна тільки в фактурній єдності обробки, однакової для дверних порталів, сходів, плінтусів і екранів для радіаторів. Йдеться про породу дерева, солідарність квітів, сполучний декор профілів і доповнюючих елементів. При прагненні до бездоганного дизайну, навіть якщо сусідні кімнати концептуально не перегукуються, грамотно оформлений коридор стане об’єднуючим стилістичним ядром.
Види та форми міжповерхових конструкцій цікаві та різноманітні, що дозволяє звести інтегруючу споруду як у великому, так і скромному приміщенні, та зробити його домінантою інтер’єру. У невеликій площі вдало пропишеться гвинтові (спіральні) сходи, спрямовані вгору, причому без особливих претензій на метраж коридору. Витончені клиноподібні сходи монтуються біля центральної опори і готова витіювата споруда, крім цільового призначення, чудово прикрашає будинок. Через недостатню ширину спіральна модель не зовсім зручна в експлуатації. Для неї переважно використовувати деревину дуба та бука. Сосна і модрина поступаються за щільністю, але у бюджетних випадках зустрічаються часто. Схеми поєднань матеріалів у сучасному прочитанні засновані на різнофактурних матеріалах: скло+сталь або метал, сталь+камінь.
Сходи на лікарнях
Марш кріпиться до несучої стіни спеціальними елементами кріплення – лікарями. Завдяки технічним особливостям монтажу та лаконічності модель отримала визнання у категорії оригінального дизайну. Незважаючи на завдання прикрашати мінімалістські інтер’єри, в будинках із бруса та цегли такий вид сходів також доречний. Конструкція з сходами, що парять, часом насторожує своєю невагомістю і викликає підсвідоме почуття небезпеки, хоча варто покластися на точність інженерних розрахунків. Візуальне враження коригується надійною фіксацією сталевими болтами та суцільною скляною панеллю.
В іншій версії щаблі укладаються на стрижневі опори. Пологі сходи з центральним масивним остовом-держателем по всій вертикалі прольоту формують враження про стійкість і надійність монтажу, не насторожуючи частковою відсутністю огорожі.
Ось такий проект навряд чи сподобається акрофобам та батькам з активними малюками. Лофт-панорама цегляної стіни, безперечно, вражає міццю, але одностороння огорожа, як і наскрізні підступи небезпечні для дітей. У консервативному рішенні зовсім інакше сприймаються сходи з майже непомітними ниткоподібними поручнями. Натягнуті сталеві тонкі троси повною мірою виконують функцію захисту та відмінно доповнюють концепцію індастріалу.
З категорії «космічної невагомості» та оригінальні сходи, виконані з дерева та спрямовані вгору. Добротний п’єдестал і підвісний короб викликають «хиткі» асоціації, пов’язані з переходом у міжгалактичний простір.
Нестандартні рішення
При матеріалізації будь-якої ідеї під ногами повинен відчуватися моноліт, незважаючи на матеріал, з якого виконані щаблі. Прозорі щаблі посилюються тятивами з косоурами в 60 мм, балясинами, інтегруються між собою деталями кріплення і представляють добротну опорну конструкцію. Щоб «гофре» виглядало витончено, використовується фрезерування нижнього профілю ступеня та ігноруються підступені.
Зовнішній аскетизм — лише декоративний прийом, вірніше, його відсутність. «Шпали» ідеальні для мінімалізму та хай-теку. Щаблі виготовлені з каменю або твердої деревини. У мінімалістських стилях огородження допускається зводити з нержавіючої сталі, комбінацій скла, металу, каменю. Варіанти поєднань дозволяють отримувати ексклюзивні результати. У цьому випадку бічне огородження з дуплексного скла швидше посилює естетичний ефект і служить психологічною підтримкою, ніж відчутною допомогою під час підйому.
Поперечні шпали, вмонтовані в сталеві рейки, у компанії хромованих вертикальних прутів у висоту стін стануть акцентом одного із затребуваних стилістичних напрямків. Залежно від дизайнерського креативу та площі холу сходи мають різні модифікації.
У старих традиціях
І все-таки сходження має викликати комфортні відчуття. Дерево і камінь надають ґрунтовності та статусності. Велике значення мають як геометрія, конфігурація і симетрія маршів, а й фактурна вираженість матеріалу. Щаблі з мармуру та граніту демонструють престижність дизайну. Протиковзкі накладки вирішать проблему гладких поверхонь і можливих травм. Білому мармуру бажано віддати перевагу більш демократичним тонам, як сірий або кремовий. Підсходинки та перила з дерева візуально згладять масивність каменю та створять контраст. Щоб зберегти легкість відчуттів, варто від них відмовитися і акцентувати увагу на декорі перил.
Потоки світла, що проникають між ярусною спорудою, нівелюють міць мармуру або граніту. Прямий марш доречно доповнити ажуром кованих поручнів у стилі арт-деко.
У холі будинку зі скандинавськими мотивами, в монополії екоматеріалів та природних кольорів, лаконічний двоколірний дизайн стане взірцем елегантності.
Фрагментарна комбінація світлого мармуру та коричневого дерева на тлі барвистої передпокою виглядає незвичайно. Суцільна огорожа, що дублює облицювання стіни. сприймається неоднозначно. Кольорові блиску блискучі принтів протилежної вертикалі лише частково згладжують масивність панелі. Аналог із традиційними поручнями, дует каменю з металом у даному форматі виглядали б цікавіше та витонченіше.
Вітальня та хол, виконані в класичних традиціях, завжди борються за домінування дерева. Тому фігурні фрагменти огорожі виконані відповідно стіновим панелям і сходам, і становлять чудову екокомпозицію. Втім, якщо велику парадну устелити килимами та втілити ідею з доричними колонами, замість балясини та безглуздо широкими перилами, нескладно отримати вестибюль радянського ДК. Це до того, що оформлення великого холу потребує відчуття міри та чіткого орієнтиру на заданий стиль.
Конфігурація сходів, крім спіралеподібної форми, може бути з поворотом, прямою, криволінійною. Одномаршеві сходи виходять крутими, але ніша, що вийшла, за умови невеликої площі, часом вирішує проблему зберігання речей. Для комфортного доступу до полиць можна закріпити сходи до стіни, побудувати на косоурах, а торці оформити згідно з концепцією. Також не виключається проект із зведенням каркасу на тятивах у доповненні стіни, що приховує комору під маршем.
Слід пам’ятати про висвітлення прольотів. На першій та останній сходинці завжди повинен мерехтіти лампочка. Оптимальне рішення – встановити систему точкового освітлення із датчиками по всьому прольоту. Варто лише зробити перший крок, як світло автоматично спалахне по периметру. За допомогою сходів будь-який простір легко зробити унікальним.