Красиві садові та тротуарні доріжки у ландшафтному дизайні на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Красиві садові та тротуарні доріжки у ландшафтному дизайні на фото


Дизайн створюється мазками, точними штрихами та натхненням. Пазли картини чіпляються один за одного і складаються в закінчений сюжет. Нестача одного фігурного елемента порушує концепцію і вносить какафонію в хорове звучання. У прагненні відповідати загальному настрою, оформлення тротуарних доріжок має бути відповідним до теми.

З метою розмежування території та надання декоративних нюансів сучасний ландшафт передбачає творчу організацію садових доріжок. Розташування на ділянці узгодженої маршрутної сітки має велике значення, і поряд з естетичною функцією важко недооцінити практичність облагороджених стежок. Вони забезпечують чистоту взуття в дощову погоду, полегшують догляд за посадками, і замикають будівлі та окремі елементи в одне кільце.

  Звивиста алея Головна алея

Для початку слід намітити маршрут пересування з метою охоплення пішохідною гілкою всієї території, покладаючись на розрахунки:

  • для прогулянки в компанії із двох осіб – шириною до 1.5 м
  • доріжки другорядного значення, що не перевищують 1 м
  • для переміщення між посадками – 50 см

За бажання їх можна проектувати з поручнями, але завжди з дотриманням ухилу для хорошого стоку. Зазвичай замащується головна алея від воріт до ганку з наступними відгалуженнями, які по суті розбивають площу на сектори. Правильно спланувати сітку допоможе спостережливість. Відстежте напрямок протоптаних стібок, і «закатайте» їх у бетон, фігурно викладіть плиткою або скористайтеся іншими матеріалами.

Садові стежки супроводжують будь-яке оформлення, і різноманітність композиційних укладок пропорційно числу ландшафтних стилів. Експериментувати можна з матеріалами, технологіями мощення та формами. Їм можна бути окреслено строгими, петляти змійкою або групуватися в острівці.

Доглянута ділянка Широка дорога Цегляна доріжка

Клінкер та бетон

Центральну алею бажано зробити просторою, і виконати із тротуарного покриття, з урахуванням зовнішнього навантаження, як автомобіль. Можливо, це буде кольорова бруківка, бетон, асфальт або ділянка з насипним гравієм, також цегляна крихта або виріб, що вільно укладається на ребро або по горизонталі.

Під’їзна дорога з цеглини вийде надійною, і єдиним мінусом стане тривалість процесу укладання. Не поступаються або навіть перевершують блокові та клінкерні цеглини. Технологія додаткового випалу робить останні загартованими до ваги та середовища, і структура матеріалу, що спеклася, ідеальна для експлуатації у дворі.

Лаконічно та суворо

У надійності бетону сумніватися не доводиться, тільки спочатку доведеться виставляти опалубок, і лише потім на подушці з піску та гравію робити стяжку. Схема укладання та вибір матеріалів залежать від загальної концепції, і діапазон пропозицій дозволяє відійти від прозаїчного покриття, розбавивши ідею сучасними версіями.

Рукотворна краса

Декоративний бетон однаково симпатично виглядає на тлі трави та сльоти, відрізняється калейдоскопічною гамою кольорів, і завдяки структурним особливостям дозволяє наносити малюнки на поверхню. Бетонні плити розрізняються геометрією та доріжки, вимощені «хвильою», цеглою або шестигранниками прикрасять будь-який садовий дизайн.

Принцип укладання тротуарною плиткою та бруківкою

Адаптований варіант – тротуарна плитка. Багатогранність кольорів і форм не обмежують вибір, і цей факт дозволяє підібрати відповідний варіант. Наприклад, чергуючі фрагменти «паркетної дошки» на сонці відливають червоними та коричневими відтінками, а прямокутна конфігурація дозволяє складати цікаві малюнки. За рахунок кольорової палітри пігменту та рифлених текстур фантазія у складанні композицій безмежна.

Бруківка – акуратні бруски з твердих порід, як базальт, граніт тощо – класика дачних тротуарів. Її воліють за низьку вартість, щедрість асортименту та оригінальність у варіаціях схем. Матеріал можна укласти довільно, але також і за ускладненими технологіями. Зазори засипаються сипучими матеріалами або засіваються травою.

Результатом мощення за рядним принципом стає шахове поле, стовпчики або ялинка. Укладання «віяло» або «павиній ​​хвіст» теж не можна назвати банальними, так само як і кільцеву схему, що зазвичай використовується навколо водойм. Художнє рішення композиційних малюнків вражає зоровим ефектом.

"Зелений" дизайн Гармонія поєднання

Настили з дерева

Популярні матеріали із дерева, що використовуються для тротуарного настилу. Як приклад садовий паркет, виконаний у вигляді щитів. Версія з використанням дерев’яних дощок вважається практичною, оскільки елемент, що схуднув, можна замінити без шкоди конструкції. Та й викладати ними поверхню у стик зовсім не обов’язково. Вони відмінно комбінуються з гравієм або дрібним камінням. Причому задум легко спроститься за вартістю без шкоди красі, якщо купити піддони, розібрати їх на деталі та обробити захисним складом. До речі, за участю забарвленого гравію можна оформити ступінчасті стежки на нерівній території.

Якщо хочеться нетривіального рішення і ви вирішили позбутися засохлої рослини – використовуйте для мощення його спили. Розріжте стовбур на круги, також обробіть засобом для дерев’яних поверхонь, і замостите доріжки.

Важливо! При покупці матеріалу краще виходити з типу ґрунту. Дерев’яні матеріали для укладання за наявності глинистого ґрунту та в низинах купувати не варто. У небажанні відмовити собі у задоволенні, зверніться до компромісу. Штучний камінь, що імітує структуру або композитна дошка, що повторюють малюнок спила, відмінно замінять пористу деревину, а зовнішня відмінність буде непомітною.

Кам'яні сходи У співзвучності із природою

Доріжки на віки

Практичною здасться ідея з річковим каменем. Їм допустимо декорувати поверхню без огляду на колір, але вид доріжки вийде благородніше, якщо конгломерати розсортувати за тонами. Щоб отримати повний збіг із вибраним стилем, непогано спроектувати ескіз у комп’ютерній програмі. При укладанні опалубку можна замінити цеглою. Для початку не забудьте прокреслити паралелі, і поставити вздовж майбутнього тротуару маячки — кілочки з натягнутою мотузкою.

Технологія мощення полягає в наступних діях:

  1. На ґрунт насипається щебеня з піском і ретельно пресується.
  2. У шар розчину з великого піску та цементу «притоплюються» камінці на 2/3 висоти.

Приголомшливий ефект можна отримати за допомогою підсвічування, а для цього перед процесом необхідно подбати про прокладання кабелю. Втім, продаються ліхтарі, що функціонують від акумуляторної зарядки.

Щаблі і стібки, бруковані каменем, кануть у вічності. У роботу залучають різні конгломерати – порфір, граніт, базальт. Не оброблений плитняк з найближчого кар’єру з естетичності не поступається благородним текстурам. Він ділиться на види, але найчастіше використовують піщаник сірого кольору. Алгоритм роботи з усіма каменями підпорядкований послідовності: утрамбований ґрунт, гравійно-піщана подушка, розчин або плитковий клей.

Якщо ви за домінування рослинності, дозвольте траві хаотично рости між плитами. Тротуарне покриття або каміння буквально вростають у газон і виглядають природно.

Оригінальний дизайн Велич каменю

«Гламурні» ідеї для укладання

  • При використанні однотипного матеріалу результат виходить передбачуваним. Не забувайте про виграшні комбінації. Результат порадує ефектом від продуманості композиційних малюнків, вдалим поєднанням фактур цегли, щебеню чи бруківки.
  • Якщо обмеженість вибору обумовлена ​​одним видом матеріалу, додайте фрагменти з річкової гальки. Розсортуйте її за тонами і кольорові пазли помітно пожвавлять одноманітний нудний дизайн, що особливо цінно в нудну погоду.

    Відповідно до природи

  • Розбавте монополію стандартної плитки фрагментами мозаїки з дрібного каміння або пофарбованого гравію, і результат надихне на нові компроміси. За такою схемою допустимо маніпулювати не тільки матеріалами, але й наголосити на складності візерунка.

Креатив із каменю

  • Кольоровий гравій – чергова ідея роботи на ускладненій площі. Він стане ідеальним матеріалом для декорування тісних проходів біля паркану або стіни будинку.
  • Скористайтеся поєднанням гальки та цегли. Коригуючи пропорції, з кожною спробою можна отримувати пазли для нової картинки, зміщуючи акценти з матеріалу на колір.
  • Доріжки з червоної цеглини визнані класикою. Але якщо його «розбавити» білим аналогом, надати лініям плавність і викласти малюнком – з’явиться асоціація з килимовою доріжкою.

Дорога вгору   Мозаїчне укладання

  • Не поспішайте викидати незатребувані шматки керамічної плитки. Вони складаються в мозаїку візерунка і поєднання різних кольорів ототожнюється з каледоскопічним розсипом.
  • Чи знаєте ви про те, що багата колекція пластикових та алюмінієвих кришок забезпечить яскраве та надійне покриття? Вони не бояться капризів погоди і спокійно витримують наші температури.
  • Терасна дошка – дорогий варіант, виглядає гідно та експлуатується десятиліттями.

Кольорова алея

Краї доріжок також потребують уваги. Їх монтують у канавки щодо лінії устремління, і закладку виконують до етапу основних робіт. Цікаво виглядають високі пластикові бордюри або конструкції із округлими формами. Стрижені чагарники – альтернатива цегляному чи бетонному оформленню. Проте оформлення кордонів – це місце для фантазії. Додадуть краси та шарму садові світильники (болларди), зроблені арки з натягнутою виноградною лозою або плющем, або кольорові натягнуті бані.

Ексклюзив

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *