красиві приклади дизайну навісів на фото
Навіс над ганком – це архітектурно-фасадна конструкція, яка виконує практичну та декоративну функцію. Козирок повинен захищати двері та прилеглий простір від сонця та опадів. Наприклад, взимку, після снігопаду, двері без навісу відчиняються з утрудненням. А вплив дощу та сонця дуже швидко призводять до деформації та псування облицювання дверей.
Крім практичного значення, навіс над входом виконує естетичну функцію. Від його форми, стилю виконання, матеріалу залежить враження від усієї будівлі в цілому. Навіс при бажанні стає не просто елементом конструкції, він може бути окрасою будинку, справжнім витвором мистецтва.
За характером конструкції козирки бувають двох видів:
- Модульні – відрізняються наявністю збірних елементів, простотою монтажу та можуть бути сконструйовані з бічними навісами.
- Монолітні – це козирок, що є єдиним цілим зі стінами будинку. Відрізняється міцністю та довговічністю.
Матеріали для козирка можна використовувати найрізноманітніші: металочерепиця, спеціальне скло, полікарбонат, дерево, метал. Головна умова – щоб дизайн навісу гармоніював із загальною стилістикою будинку.
Форма козирка також залежить від архітектурного стилю будівлі та індивідуальних уподобань власника. За бажання можна змоделювати навіс самої незвичайної форми.
За типом кріплення козирки бувають двох видів:
- підвісні мають відносно невеликі розміри і виготовляються з дуже легкого матеріалу, так як кріпляться за допомогою підвісок.
- навіс з опорами — кріпляться за допомогою підпірок, які можуть бути монтовані вертикально або під кутом (упираючись у стіну).
Дизайнерське рішення
Оформлення козирка надає всій будові неповторності та оригінальності, тому важливо приділяти цьому питанню належну увагу. Наприклад, підтримуючі балки можна оформити у вигляді колон в античному стилі, що додасть будинку вишуканості та аристократизму.
Дерев’яні підпірки, стилізовані під старовину, із двосхилим класичним козирком, створять казковий образ будівлі. При цьому підтримка стилю в елементах ландшафтного дизайну допоможе досягти повноти картини.
Короткий монолітний козирок, з обробкою в стилі всієї будівлі, допоможе створити суворий презентабельний образ.
Ще один безпрограшний варіант оформлення козирка – застосування однакових архітектурних елементів з іншими частинами фасаду. Наприклад, з верандою або схилом даху.
Дуже ефектно виглядають арочні козирки. Така форма дозволить пом’якшити форми фасаду та зробити візуально будинок більш гостинним та затишним.
Розмір козирка
Розмір козирка впливає на функціональність, і залежить, як правило, від індивідуальних переваг, бажаного захисту та візуального ефекту. Маленькі навіси підійдуть до малометражного будинку з невеликим ганком. При цьому важливо враховувати розміри дверей: опори козирка повинні дозволяти достатньо її відчиняти.
Великий козирок функціональніший: він захищає від опадів велику площу ганку, а за бажання може бути розташований також і над вікнами (що дозволить захистити їх від забруднення).
Великий навіс добре виглядатиме на солідній будівлі з відповідним ганком. При цьому важливо посилювати кріплення ганку, адже на велику площу припадатиме збільшене навантаження від опадів, що випали.
Важлива частина грамотного підходу в оформленні козирка — встановлення відповідного освітлення. Для вільного переміщення в темний час доби потрібна достатня кількість підсвічування. При коротких строгих формах козирка ідеальним рішенням стане встановлення вбудованих світильників. Вони не порушать загальної композиції та підкреслять стриманість ліній ґанку.
Також вбудовані точкові світильники підійдуть для підсвічування ганку з активними елементами декору. У цьому випадку вони не привертають увагу, зберігаючи основний акцент на активній композиції.
Підвісні декоративні світильники добре виглядатимуть з невеликим козирком у класичному стилі. Такий варіант підсвічування надає вишуканості всій споруді.
Ще один різновид підсвічування – це настінні світильники. Цей варіант універсальний та підходить для козирків будь-якого розміру та форми, головне – враховувати загальну концепцію конструкції при виборі такого освітлення.