красиві ідеї, як зробити своїми руками
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

красиві ідеї, як зробити своїми руками





Габіони своїми руками (70 фото): гарні ідеї

Використання габіонів – це ефектний та незвичайний спосіб декорування саду. Огорожа, оформлена таким чином, буде дуже міцною і прослужить протягом довгих років, а підпірні стінки стануть частиною композиції з рослинних посадок.

Габіони: що це?

Габіони, також відомі як ГСІ, є сітчастою формою, що складається, як правило, з металевого матеріалу з сипучим наповнювачем всередині. Романтична назва споруди пояснюється країною її походження – сонячною Італією, проте її переклад уже натякає нам, що справа більш прозаїчна. Дослівно він звучить як «велика клітина», і цей вираз досить точно відображає суть. Прообразом цих конструкцій є мішки з грунтом і піском, які застосовували ще у XVIII столітті для зведення фортифікаційних споруд.

Сьогодні габіони використовують на військових базах, залізницях та берегах з тією ж метою, що й багато століть тому. Однак такий прийом все частіше став використовуватись як декорування ландшафтної ділянки. Бум популярності можна пояснити досить просто — відносна дешевизна поряд з високою якістю, легкістю складання та естетичною привабливістю.

Короби виконуються з оцинкованої сітки або з полімерним покриттям для протекції від корозії. Якщо ви будете використовувати габіон не з інженерною метою, то можете звернутися до будь-якого типу сітки, який подобається. Але матеріал вибирайте захищений, якщо ви не прагнете отримати іржу для прикраси.

Габіони - Що це
Габіони - Що це

Форми габіонів

Габіони різняться, у тому числі відповідно до їхньої форми. Можна виділити 4 основні типи:

1. Циліндричний має плавну конфігурацію, що нагадує валик, закріплений в кінцях;

2. Матрацково-тюфяковий — своєрідний неширокий лоток, що закривається загальною кришкою;

3. Коробчастий – короб прямокутної форми;

4. Короб з панеллю для армування має подовжене дно для якісного зміцнення.

У цілому нині, габіон має міцну структуру. Другий і третій різновиди забезпечені мембранами, метою яких служить збільшення несучої здатності та міцності. Для великих конструкцій варто подбати про додаткову фіксацію, створіть міцний каркас.

Габіони - Форми
Габіони - Форми
Габіони - Форми

Габіони у ландшафтному дизайні

Крім явних практичних інженерних переваг, габіон привабливий своїм зовнішнім виглядом. Такі характеристики забезпечили успіх споруд у ландшафтних дизайнерів, і ГСІ почали застосовувати також у декоративних цілях. У країнах СНД цей тренд ще не отримав великої популярності, і це безперечний плюс, адже ви маєте можливість виявитися одним із перших, хто застосує такий цікавий дизайнерський хід на власній ділянці.

Найкрасивіше – те, що габіони підійдуть для території у будь-якому стилі та з будь-яким посилом. Природні ландшафти гармонійно завершить наповнювач із каменю. Сітка з металу та струнка структура дозволить зіграти на техногенному образі, що відтінить довільні сукупності рослин. Вони також здатні стати елементом регулярного саду, оскільки ГСІ є впорядкованою архітектурною формою.

Габіони з наповнювачем з каміння виглядає просто чудово навіть у зимовий та весняний період. Під шаром білого снігу споруди виглядають особливо виразно та ефектно, а весняні потоки води не зможуть її зруйнувати. Більше того, нагріваючись від променів сонця, камінь забезпечить теплом ґрунт, що буде дуже корисним для садової рослинності.

На території присадибної ділянки конструкції можуть виступити у різних втіленнях.

1. Підпірні стіни – класичне застосування габіонів. Конструкція неймовірно стійка і стане чудовою опорою для терас, вигинів та схилів. Модульні опори допомагають створити штучний рельєф досить швидко і, на відміну монолітних будов, вони не вимагають дренажних пристосувань. Гнучкість габіонів забезпечує стійкість при сезонних зсувах ґрунту. Таким чином, красиві та практичні ДСМ у багатьох аспектах випереджають цегляні та бетонні споруди.

2. Модульна споруда дає можливість використовувати габіони для розмежування різних зон на ділянці. При цьому їх здатність до дренажу доводиться дуже доречним, адже квітники і сад потребують якісного стоку.

3. Габіони на основі гальки впораються з питанням берегів, схильних до наміру. Вони оформлять як штучні, так і природні водоймища, доповнюючи їх зовнішній вигляд, а також не прийдуть згодом у непридатність, як у випадку з тим самим бетоном.

4. Багаторівневі споруди утворюють відмінну огорожу для всієї території ділянки. Якщо використовувати засипку з гальки, то паркан не створюватиме надмірно громіздке враження. У той же час подібні конструкції самі по собі не відрізняються стійкістю, тому додайте міцний каркас – таким чином, огорожа вийде не лише незвичайною, але й довговічною.

5. Сітки для габіонів – нетривіальний матеріал для створення меблів у саду. Варіювати кількість і отримати різні речі — столи, стільці або лавочки. Однак таке меблювання немобільне, перенести його на нове місце у вас навряд чи вийде. Як варіант, можна утворити лаву, яка зонуватиме простір або стане підпірною стінкою — достатньо покласти на габіони сидіння з дерева.

6. Під ГСІ можна заховати систему фонтану. Використовуйте кам’яний насип.

7. Додати атмосферність літнього вечора на свіжому повітрі можна завдяки лампам, захованим усередині кам’яного насипу. Або спробуйте зробити габіон як підставку для світильника.

8. Якщо ви ще не наважилися побудувати об’ємний об’єкт з габіонів, створіть красивий декоративний акцент з одного елемента. Так можна виділити окрему ділянку садової території.

Габіони у ландшафтному дизайні
Габіони у ландшафтному дизайні
Габіони у ландшафтному дизайні
Габіони у ландшафтному дизайні

Габіон своїми руками – як зробити

Ці оригінальні та функціональні конструкції можна зробити своїми руками без особливих труднощів. Варто лише докласти небагато зусиль та підключити фантазію. Сітку можна зварити самостійно або купити в будь-якому будівельному магазині. При цьому наповнення габіонів досить цікаве заняття.

Перед початком будівельних робіт не забудьте попередньо підготувати ґрунт. Щоб рівно розмітити ділянку під установку габіонів, натягніть шнур або нитку – цього буде достатньо для рівного периметра.

Підготовка ділянки поділяється на такі кроки:

— Очистіть верхню частину ґрунту від родючого шару, рослин та різного сміття;
— Вирийте траншею для закріплення конструкції або заливання фундаменту;
— Щоб під основою не проростали бур’яни, її можна вистелити геотекстилем.

Власне процес виготовлення складається з наступних кроків:

1. Насамперед визначтеся з розмірами та формою майбутнього габіону;
2. З підготовленої дротяної сітки виріжте листи необхідного розміру, а гострі краї, що вийшли, загніть. Це зміцнить конструкцію та додасть їй довговічності;
3. Далі необхідно скріпити всю конструкцію та перейти до наповнення;
4. Фракція наповнювача повинна бути в 1,5-2 рази більша, ніж розміри клітин сітки;
5. Викладайте наповнювач так, щоб уникнути порожнеч. Для цього намагайтеся підбирати розміри та форму елементів наповнення.

Паркани з габіону збираються без використання сполучних розчинів і тому мають невелику рухливість. Ця конструктивна особливість має цілу низку переваг, наприклад, при спучуванні або осіданні землі огорожа не зруйнується і не втратить основну форму. Наповнювач лише трохи осяде або підніметься аналогічно до ґрунту. У більшості випадків такі зміни зовсім не помітні, але якщо ж вони кидаються в очі, то виправити це досить просто.

Щоб виготовити сітчастий каркас для забору з габіонів, ви можете скористатися одним із способів:

— Придбати повністю готову мережу із шестикутних осередків. Найкраще, якщо ця мережа буде виготовлена ​​із скрученого дроту;
— Купити зварні сітчасті карти із дроту з цинковим шаром захисту;
— Зварити каркас самостійно. Для цього підійде товстий дріт, який потрібно покрити захисною фарбою.

У деяких випадках каркаси можуть не закріплюватися на бетонний фундамент, а просто заглиблюватися в ґрунт на 25-40 см. Все залежить від маси конструкції та місця її розташування.

Габіон своїми руками.
Габіон своїми руками.

Поради щодо виготовлення габіонів

У процесі будівництва ви можете зіткнутися з деякими особливостями габіонів, які можуть спричинити труднощі:

— Великі і красиві камені, які чудово виглядають при створенні габіонів, коштують чималих грошей. Саме тому застосовуйте їх лише для оформлення зовнішніх стінок, а начинки укладайте більш дешевими матеріалами, наприклад, битою цеглою або шлакоблоком;

— Щоб досягти максимальної жорсткості конструкції габіону, використовуйте більші камені і намагайтеся укладати їх максимально щільно та акуратно;

— Якщо ви вирішили використовувати легкий наповнювач, наприклад, спилки деревини, то сітку закріплювати потрібно на міцнішій основі, такій як бетон;

— Зверніть увагу, що сітка з товстого дроту має величезну жорсткість, а каркаси, виготовлені з тонкої витої мережі, можуть втрачати свою форму від ваги великого каміння. Це негативно позначиться на зовнішньому вигляді всієї конструкції, враховуйте це під час будівництва габіону.

Прикрасити готовий габіон можна за допомогою точкового підсвічування або гірляндою. Така конструкція випромінюватиме тепло та романтичний настрій щовечора. Споруди не вимагають догляду у процесі експлуатації – це одна з основних переваг ДСІ. Через деякий час вони зміцняться і виглядатимуть ще гармонійніше і природніше.

Габіони - Поради щодо виготовлення
Габіони - Поради щодо виготовлення

Габіони.

Ще більше фото ідей щодо використання габіонів, виконаних своїми руками, ви зможете побачити у нашій добірці. Бажаємо вам натхнення та приємного перегляду!

Габіони - фото
Габіони - фото
Габіони - фото
Габіони - фото
Габіони - фото
Габіони - фото
Габіони - фото
Габіони - фото
Габіони - фото
Габіони - фото
Габіони - фото
Габіони - фото
Габіони - фото
Габіони - фото
Габіони - фото
Габіони - фото
Габіони - фото
Габіони - фото
Габіони - фото
Габіони - фото
Габіони - фото
Габіони - фото
Габіони - фото
Габіони - фото
Габіони - фото
Габіони - фото
Габіони - фото
Габіони - фото
Габіони - фото
Габіони - фото
Габіони - фото
Габіони - фото

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *