красиві ідеї для дизайну кімнати на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

красиві ідеї для дизайну кімнати на фото


1. Складання дизайн-проекту ванної кімнати.

Це — дуже важливий етап ремонту санвузла, і суть його полягає в тому, що ви повинні добре подумати і вирішити, які роботи вам необхідно зробити у ванній, і що ви хочете побачити після їх завершення. Буде непогано, якщо заздалегідь ви ознайомитеся з ідеями оформлення ванної кімнати в інтернеті, а також пройдетеся по будівельних магазинах, і прикинете, які матеріали використовуватимете під час її ремонту. Дизайнерський проект передбачає складання ескізу приміщення, та схематичну вказівку в ньому розташування всіх основних елементів: сантехніки, меблів, світильників, дзеркал та різноманітних аксесуарів. Необхідно вже на стадії проектування знати, яку раковину, ванну, душову кабіну та унітаз ви придбаєте, або купити всю сантехніку заздалегідь – це важливо для грамотного орієнтування точок підведення води, каналізації та електрики.

До вибору матеріалів для ремонту ванної потрібно також поставитися з усією відповідальністю, адже ванна кімната – місце з підвищеною вологістю та непростим температурним режимом, а значить, і вимоги до якості оздоблення тут вищі.

2. Підготовка робочого місця та демонтаж старого покриття.

Все починається з демонтажу сантехніки та дверей (якщо, звичайно, прийнято рішення замінити всі ці елементи ванної кімнати). Ванну, раковину, унітаз, змішувачі – все це демонтувати особливих складнощів не уявляє. Куди складніше стає зняти зі стін та підлоги стару кахельну плитку, фарбу, шпалери або побілку. Наступним етапом стає розбір систем водопроводу та каналізації.

3. Заміна водопроводу та каналізації.

Розведення водопровідних та каналізаційних труб здійснюється відповідно до складеного раніше ескізу ванної кімнати. Монтаж водопроводу та каналізації – досить непроста справа. Сьогодні є кілька можливих варіантів влаштування водопроводу:

  • металопластик;
  • поліпропілен;
  • мідний водопровід.

Металопластик може з’єднуватись між собою за допомогою обтискних або прес-фітингів. Другий спосіб є більш надійним у плані довговічності, але потребує певних фінансових вкладень та наявності спеціального апарату для монтажу. Перевага металопластикового водопроводу – не схильність конструкції корозії, недолік – така труба боїться морозу, і замерзання у ній води призведе до непередбачуваних наслідків.

Поліпропілен – найдоступніший за ціною варіант. Він також не підвладний корозії, має низьку теплопровідність, не вимагає великої кількості комплектуючих під час монтажу. Його установка провадиться за допомогою зварювального апарату.

Найбільшим показником довговічності має мідний трубопровід. Він витримує дуже високі перепади температур і не схильний до деформацій. Щоправда, ціна такого водопроводу може сильно вдарити по кишені.

4. Електротехнічні роботи.

Грамотно зроблене електророзведення — теж важливий показник комфортності ванної кімнати. Необхідно передбачити всі деталі – починаючи від розташування світильників, розеток та вимикачів та закінчуючи монтажем вентиляції. Вся електропроводка має бути вологозахищеною.

5. Вирівнювання стін та підлоги.

Вирівнювання стін у ванній кімнаті проводиться двома способами — оштукатурюванням або встановленням гіпсокартону:

  • плюси оштукатурювання – рівні стіни, економія корисного простору у ванній, відсутність зазорів між стіною та оздобленням. Мінуси – висока трудомісткість та витратність процесу.
  • гідністю гіпсокартону є його швидкий монтаж, доступна ціна, можливість приховування під ним різних комунікацій чи великих перепадів поверхонь. Недоліком може стати суттєве для такого невеликого приміщення зменшення площі.

Підлоги вирівнюють із застосуванням спеціальних стяжок. Велику увагу на цьому етапі приділяють гідроізоляції поверхонь.

6. Встановлення дверей.

Дверну коробку встановлюють до початку чистових оздоблювальних робіт. Зазвичай з метою економії місця роблять відкриття дверей назовні.

Оздоблення стін у ванній кімнаті

Ремонт ванної своїми руками неможливий без якісного оздоблення стін приміщення. Які ж матеріали користуються особливою популярністю?

Керамічна плитка. Є традиційним способом обробки стін у ванній кімнаті. Плюсів такого покриття справді багато – гігієнічність, екологічність, водостійкість, міцність, простота у догляді. Крім того, будівельний ринок пропонує велике кольорове різноманіття керамічної плитки. Є і мінуси: трудомісткість процесу оздоблення стін, а також чимала ціна покриття, адже воно вимагає придбання великої кількості додаткових матеріалів для укладання.

Керамічна плитка в інтер'єрі ванної кімнати
Пластикові панелі. Набули своєї популярності, завдяки наступним перевагам: демократична ціна, легкість і простота монтажу, висока вологостійкість, широка палітра кольорів, невибагливість до догляду. Не потребують попереднього вирівнювання стін. Недоліком покриття є механічна нестійкість панелей.

Гарні пластикові панелі
фарбування стін – це дуже економічний та простий спосіб зміни інтер’єру ванної кімнати. Вибір квітів тут просто безмежний, крім того, фарба дозволить втілити у реальність будь-які художні фантазії власника квартири. Щоправда, покриття таке дуже недовговічне.

Фарбування стін
дерево – ексклюзивний спосіб оформлення стін у ванній кімнаті. Воно дуже екологічне, вишукане та затишне. Але такий спосіб обробки вимагає більших знань і забирає багато часу. Крім того, дерево потребує особливого догляду.

Дерево на стінах у ванній кімнаті
мозаїка – унікальний оздоблювальний матеріал та дуже недешевий. Мозаїка може бути скляною, кам’яною, керамічною, з неї викладають візерунки або цілі панно на всю стіну. Трудомісткість процесу дуже висока.

Мозаїка

Оздоблення підлоги у ванній кімнаті

Сучасний ринок пропонує велику різноманітність підлогових покриттів для ванної кімнати.

Плитка. Це безумовний лідер серед матеріалів для ванних кімнат. Її переваги недоліки були представлені вище. Для підлоги деякою незручністю цього покриття може стати її холодна поверхня.

Плитка для підлоги
Паркет — Найбезпечніше та ексклюзивне рішення для підлоги у ванній. Це теплий, екологічний, довговічний матеріал. Для приміщень із підвищеною вологістю використовують спеціальні сорти деревини. Але, як і будь-яке дерево, паркет вимагає за собою ретельного та регулярного догляду.

Паркет для ванної
Ламінат — Дешевша альтернатива паркету з усіма його плюсами і мінусами.

Ламінат для ванної
Пробкова підлога – вологостійкий варіант цього покриття для підлоги стане прекрасним рішенням для будь-якої ванної. Матеріал дуже м’який, теплий, приємний навпомацки, відрізняється екологічністю та простотою догляду. Тільки хімічні та агресивні засоби для очищення поверхні він не потерпить.

Пробкова підлога у ванній
Наливна підлога чудово підходить для ванної кімнати. Крім того, на матеріал можна нанести цікавий і незвичайний 3D малюнок.

Наливна підлога для ванної

Оздоблення стелі у ванній кімнаті

Підвищена вологість, а також ризик появи протікань з боку сусідів, що живуть вище, пред’являють особливі вимоги до стелі у ванній кімнаті. Варіантів оздоблювальних матеріалів – безліч і кожен має свої переваги та недоліки:

фарбування — найдешевший і найнедовговічніший спосіб обробки стелі у ванній. Перевага фарби – величезна різноманітність кольору та можливість унікального оформлення стелі. Високоякісні акрилові фарби вологостійкі, легко наносяться та швидко сохнуть. Вони також захистять поверхню від плісняви ​​та грибка.
ПВХ панелі. Популярні своєю високою стійкістю до вологи, простотою монтажу та догляду. Дуже різноманітні за забарвленням і можуть бути адаптовані під будь-який дизайн. Мінусом такої стелі є зниження рівня на 2-3 см.

Пофарбована стеля
Натяжна стеля – дуже практичний своєю стійкістю до протікання зверху, а також різноманітністю фактури, кольору та дизайну – на будь-який смак. Недолік покриття – неекологічний матеріал та висока ціна.

Натяжна стеля у ванній
Плиткова (касетна) стеля. Ця категорія підвісної стелі передбачає використання вологостійких матеріалів з металу, мінерального волокна або гіпсокартону. У разі протікання такі покриття вбирають у себе вологу, розбухаючи у висоту. Зіпсовану плиту дуже просто поміняти. Різноманітністю плитна стеля похвалитися не може — зазвичай вони представлені в білих або пастельних відтінках. Ще один мінус — зниження рівня стелі на 5-10 см.

Плиткова стеля для ванної
Рейкова стеля. Виконується із сталі або алюмінію. Він не іржавіє, не вбирає вологу, представлений широкою гамою кольорів. Дозволяє облаштувати стелі будь-якої форми та конфігурації. Ціна таких конструкцій вища за плиточні.

Рейкова стеля

І на завершення встановлення сантехніки та аксесуарів

Завершує ремонт ванної кімнати своїми руками встановлення сантехнічного обладнання, меблів та аксесуарів. Унітаз, ванна та раковина підключаються до водопроводу та каналізації. Те ж робиться з душовою кабіною і пральною машинкою. Розвішуються та встановлюються шафи, підключаються світильники, розміщуються дзеркала, тримачі та різні гачки.

Грамотний, відповідальний підхід до ремонту ванною своїми руками радуватиме свого власника протягом тривалого часу та стане предметом його гордості на багато років уперед.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *