Красиві будинки із вбудованим гаражем на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Красиві будинки із вбудованим гаражем на фото


Ритм сучасного життя вже важко уявити без власних автомобілів. Тому більшість власників приватних будинків або пристосовують гараж до вже наявного житла або планують розташування приміщення для машини на стадії проекту. Якщо ви ставитеся до таких майбутніх власників приватного домоволодіння і роздумуєте про плюси та мінуси розташування гаража як відокремленого будинку, у зв’язку з основним приміщенням або всередині будинку, то ця публікація для вас. На етапі планування будівництва приватного будинку важливо зважити всі переваги і недоліки розташування гаража по відношенню до основної будівлі. Адже другої можливості може не бути, або її реалізація виллється у чималі фінансові втрати.

Гараж для приватного будинку

Безумовно, кожен власник автомобіля (можливо, що не одного) вважає, що знає, як йому краще організувати приміщення для свого транспорту, але завжди залишаються питання бюджету, зручності подальшого використання, витрат часу та сил на реалізацію проекту. Спробуймо розібратися в плюсах і мінусах можливих варіантів організації приміщення для автомобіля в рамках приватного домоволодіння.

Гараж-частина будинку

Гараж як відокремлене приміщення

Часто буває так, що домоволодіння вже збудовано і навіть господарі обжилися, і лише потім ухвалюється рішення про будівництво гаража. У такому разі логічно, що будівля для автомобіля розташовуватиметься окремо (за умови наявності вільної ділянки на території приватного двору).

Гараж, що окремо стоїть

З погляду безпеки такий варіант найбільш прийнятний, але, на жаль, має набагато більше мінусів, ніж позитивних якостей:

  • на окрему споруду необхідно набагато більше витрат на будівельні матеріали та роботи з будівництва;
  • тимчасові витрати також великі;
  • окремий гараж займає частину двору або присадибної ділянки;
  • всі комунікації, у тому числі й опалювальні, необхідно буде винести за межі будинку, що знову ж таки виливається у фінансові та тимчасові вкладення;
  • якщо гараж ніяк не пов’язаний з будинком, то в погану погоду доступ до автомобіля буде пов’язаний із незручностями та дискомфортом. Цих проблем можна частково уникнути, якщо обладнати навіс або засклений перехід від будинку до гаража. Якщо ж приміщення для авто та основна будівля мають одну загальну стіну, то ця проблема зніметься простим монтажем дверей (але цей аспект необхідно врахувати на стадії проектування будівництва, інакше будуть додаткові витрати на організацію проходу в гараж із приміщення особняка).

Гараж з великою мансардою

Іноді гараж, збудований окремо від основної будівлі, має мансарду або обладнане горище. Це неймовірно зручне місце для облаштування майстерні чи кабінету. Враховуючи, що гараж буде постачати всі необхідні інженерні системи, то і мансардне приміщення буде комфортним у всіх сенсах. Це чудова можливість придбати місце для усамітнення, не витративши ні метра площі двору або присадибної ділянки – адже гараж вже побудований.

Гараж є частиною будинку без мансарди чи верхнього рівня

Це досить поширений та зручний у всіх сенсах варіант розташування приміщення для автомобіля. Серед очевидних плюсів такої організації можна відзначити:

  • незалежність від погодних умов (у гараж ви потрапляєте з приміщень будинку);
  • деяка економія на будівельних матеріалах та роботах зі зведення споруди (спільна з будинком стіна, а іноді й не одна);
  • загальні з основним будинком інженерні системи (економія на матеріалах та установці).

Полікарбонатні ворота

У стилістиці основної будівлі

Гараж з мансардою або другим поверхом як частина домоволодіння

Крім перерахованих вище переваг, гаража з мансардою має очевидний плюс — додаткова житлова площа строго поверху. Якщо гараж розташований на першому або цокольному поверсі вашого домоволодіння, то до загальних плюсів можна додати суттєву економію ділянки двору та вигоду при будівництві – перший поверх у будь-якому разі було б зведено.

Гараж з мансардою у будинку

У сутінках

Гараж як частина будинку

Гаражні ворота – важливий конструктивний та декоративний елемент домоволодіння

Отже, ви визначилися з розташування вашого гаража і тепер можна подумати про особливості його конструкції. Враховуючи, що більшу частину фасаду гаража, займають його ворота, їх вибір стоїть на чолі списку необхідних рішень. Основним завданням гаражних воріт можна вважати захист від викрадення автомобіля. Але сучасні моделі воріт настільки різноманітні за дизайном, способом виготовлення та матеріалом, що цілком здатні стати окрасою не тільки гаража, а й усього архітектурного ансамблю.

Гараж зсередини

Минули ті часи, коли гаражі наших співвітчизників могли похвалитися лише однотипними ворітами, відмінність яких була тільки в кольорі забарвлення. В даний час виробники воріт для гаражів пропонують такі типи моделей, що відрізняються за способом відкриття:

  • розстібні (двостулкові);
  • секційні;
  • рулонні;
  • поврототно-підйомні;
  • складні.

Для двох машин

Очевидно, що кожен тип воріт має свої плюси і мінуси. Як правило, власники автомобілів, вибираючи модель гаражних воріт, орієнтуються на рівень надійності та довговічності механізму та свої фінансові можливості.

Орні двостулкові ворота

Це один із найпопулярніших варіантів воріт, основна перевага якого в простоті та доступності конструкції. Зазвичай такі ворота металеві або виготовлені з дерева з металевою стяжкою.

Розпашні ворота

Переваги воріт:

  • простота конструкції (залізні ворота можна навіть самостійно виготовити, маючи невелику навичку роботи зі зварювальним матеріалом);
  • міцність;
  • доступна вартість;
  • Простота монтажу.

Орний тип воріт

До недоліків можна віднести:

  • виріб досить масивний, його вага велика. Якщо ворота не забезпечені електроприводом, їх відкриття буде фізично складним заняттям;
  • необхідність у вільному просторі поряд із гаражем (мінімум 3м);
  • необхідність очищення простору біля гаража від снігу, щоб була можливість безперешкодного відчинення дверей;
  • необхідність змащування петельного механізму та його можливе ослаблення з часом.

Секційні гаражні ворота

Якщо говорити про конструкцію подібних воріт, то це система зі сталевих блоків, заповнених пінополістеролом. Блоки виконані у вигляді поздовжніх панелей, які можуть бути складені під час відкривання. У положенні повного відкриття воріт вони складаються під стелею гаражного приміщення.

Логічно, що подібний механізм завжди оснащений електроприводом, що вмикається з пульта дистанційного керування. З метою безпеки система секційних воріт забезпечується спеціальними датчиками, які зупиняють рух воріт, якщо на шляху панелей виникла перешкода – людина, тварина або просто якийсь предмет.

Плюси секційних систем гаражних воріт:

  • простота відкривання як з пульта, так і вручну;
  • немає необхідності у додатковому просторі зовні гаража, всередині приміщення ворота займають мало місця і лише у верхній частині будівлі;
  • різноманітність палітри кольорів, можливості нанесення широкого спектру покриттів різної фактури;
  • прийнятна вартість;
  • досить високі гідроізоляційні властивості, а також здатність «тримати» тепло;
  • досить широкий вибір розмірів отворів для воріт.

Секційні ворота

Серед незначних мінусів можна виділити лише один, але дуже важливий поломка механізму електроприводу. У цьому випадку вам не вивести машину з гаража, доки не буде усунуто поломку.

Секційні ворота — досить популярний варіант і не тільки для гаражів приватних будинків, але і для промислових об’єктів, навіть ангарних приміщень.

Рулонні гаражні ворота

Якщо говорити про принцип впливу цього виду воріт, то він схожий з конструкцією традиційних рольставнів для вікон, тільки масштаби більше. Багатьом нашим співвітчизникам такі ворота полюбилися через сучасний зовнішній вигляд і доступну вартість. У промислових будинках подібні ворота не застосовують, а ось для невеликих приватних гаражів механізм виявляється вельми відповідним варіантом.

  • доступна ціна;
  • компактність та легкість;
  • швидкий монтаж;
  • наявність електроприводу та як наслідок – можливість керування воротами за допомогою пульта.

Поворотно-підйомні механізми гаражних воріт

Ворота виготовлені з єдиної суцільнометалевої панелі з можливими вставками з полікарбонату. Вони відкриваються простим рухом, переміщаючись строго по напрямних у вертикально-горизонтальній площині – коли рух по вертикалі відбувається паралельно до стін, по горизонталі – стелі.

Поворотно-підйомні ворота

Подібні ворота забезпечуються пружинним механізмом, під дією якого ворота виявляються частково в приміщенні гаража або можуть суттєво висуватись за його межі, утворюючи козирок над майданчиком для автомобіля.

Підйомний механізм

Серед очевидних плюсів можна відзначити:

  • відсутність потреби у додатковому просторі перед гаражем (можна не розчищати снігові завали);
  • простота монтажу;
  • невисока вага;
  • можливість керувати воротами вручну та за допомогою пульта;
  • Дуже тиха робота механізмів.

Серед недоліків є один і дуже важливий вихід з ладу підйомного механізму.

Складні ворота для гаража

Не найпоширеніший, але оригінальний спосіб відкриття воріт гаража – посекційне відкриття. Залишає можливість для маневрів – можна відкривати лише частину воріт. Подібні конструкції вимагають наявності деякого вільного простору перед гаражем (але набагато меншого, ніж розстібні ворота).

Оригінальна конструкція

Складні ворота

Вибираємо матеріал для гаражних воріт

Визначившись із конструкції гаража загалом та його воріт зокрема, можна подумати про матеріал, який буде використовуватися при їх виготовленні. Від вибору матеріалу залежатиме чимала частина технологічних характеристик воріт, серед яких міцність не остання. Функціональність та зовнішній вигляд воріт також знаходяться у прямій залежності від матеріалу, з якого вони виготовлені.

У сірих тонах

Серед найпопулярніших матеріалів для гаражних воріт можна виділити:

  • дерево;
  • метал;
  • полікарбонат;
  • комбінування різних матеріалів при та виробництві воріт для гаража.

Незвичайний дизайн

Дерев’яні ворота

Натуральні матеріали ніколи не втратить популярності, особливо для заміських будинків, виконаних у стилі кантрі або ретро-стилі.

Ворота з дерева

Дерев'яні гаражні ворота

Дерево як матеріал для воріт

Металеві гаражні ворота

Гаражні ворота з металу міцні та довговічні. Але вимагають більшого догляду (захист від корозії, періодичне фарбування) і складніше в експлуатації (важче дерев’яних та полікарбонатних).

Металеві ворота

Ворота з підсвічуванням

Ворота для гаража з полікарбонату

Сучасний та легкий матеріал знайшов застосування у багатьох сферах будівництва. Як правило, для полікарбонатної брами каркас виготовляється з високотехнологічного сталевого профілю. Ворота легші за своїх дерев’яних і металевих побратимів, прості у застосуванні та догляді. До очевидних достоїнств можна додати демократичну вартість виробів.

Ворота з полікарбонату

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *