Красиві басейни всередині будинку  Інтер'єр та дизайн заміських особняків
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Красиві басейни всередині будинку Інтер’єр та дизайн заміських особняків


Ми живемо у такий час, коли нікого не дивує наявність басейну біля заміського будинку, т.к. він став таким самим звичайним елементом, як, скажімо, альтанка, патіо або садові гойдалки. Питання тільки в тому, щоб визначитися з вибором, а це залежить від особистих переваг господарів, ну і, звичайно, від фінансових можливостей. Хоча, є ще один фактор, який також впливає на правильність вибору – це ступінь житла вашого будинку. Ми сьогодні поговоримо про будинки, в яких господарі проживають цілий рік, а отже, басейн усередині будинку їм необхідний постійно.

Дизайн приміщення з басейном усередині будинкуГарний дизайн будинку з басейномПросторе приміщення з басейном на території заміського будинкуНевеликий басейн усередині будинку зі скляною стіноюДизайн приміщення з басейном у бежевих тонахЕфектний дизайн басейну зі скляним дахом

Як правильно облаштувати приміщення з басейном

Де б ви не вирішили розмістити закритий басейн, в прибудові або безпосередньо всередині будинку, перед вами неминуче постає питання, як правильно провести обробку приміщення і самого басейну, який вибрати матеріал, колір і т.д. Як відомо, приміщення, в якому розміщено басейн, як і ванна кімната, є вологим. Отже, оздоблювальні матеріали нам потрібні вологостійкі. Але це ще не все. Також доведеться подбати про запобігання грибку, плісняві, корозії та взагалі про зменшення згубної вологості в приміщенні, яка утворюється за рахунок випарів із басейну. Крім того, в результаті з’їдається тепло, що призводить до сильного охолодження приміщення. А якщо рівень вологості перевищує 65%, то перебувати в таких умовах стає небезпечним для здоров’я через нестачу кисню.

Більше того, при розміщенні басейну всередині будинку вологість неминуче з’являється і в інших приміщеннях. Але вихід є. І полягає він у тому, щоб грамотно забезпечити заміну повітря, а саме, вологого на сухе, а холодного на тепле. Для цього існують припливно-витяжні вентиляції. Однак дуже часто і цього виявляється недостатньо. У таких випадках слід використовувати спеціальні нагрівачі та осушувачі повітря, обладнані у приміщенні басейну. Для закритого басейну осушувач повітря просто необхідний. Працює він так само, як і кондиціонер, тільки поглинає вологе повітря, охолоджує його, при цьому водяні пари конденсуються, після чого зливаються. А холодне повітря осушувач нагріває та повертає до приміщення. Також він здійснює подальший контроль та регулювання рівня вологості автоматично. Монтувати такий осушувач повітря можна на будь-якому етапі будівництва, навіть на заключному, що дуже зручно. Забезпечивши вентиляцію та встановивши осушувач у приміщенні басейну, перед вами відкриються набагато більші можливості у плані вибору оздоблення, аж до того, щоб зробити стіни дерев’яними. Адже тепер у вас не буде надто волого, та й з температурою все буде гаразд.

Зазвичай дизайнери радять оформляти басейн усередині будинку в тому самому стилі, який переважає в інших приміщеннях. Наприклад, якщо будинок виконаний у класичному стилі, то і приміщення з басейном має відповідати цьому.

Приміщення басейну має відповідати загальній стилістиці будинку

Стіни при такому варіанті непогано декорувати за допомогою водостійкої фарби, плитки, акрилової штукатурки або за допомогою обшивки пробковими панелі.

Як оздоблення стін - водостійка фарба До стилю кантрі, наприклад, безперечно підійде обшивка стін деревом або ж облицювання каменем.

Дерев'яні стіни в приміщенні для басейну в стилі кантрі

Якщо це арт деко, то тут як ніде доречні на стінах мозаїчні панно або плитка.

Приміщення басейну оздоблене плиткою

Для тих, у кого більш скрутні фінансові можливості, можна декорувати стелю та стіни пластиковими панелями – дуже економічний варіант. Для створення басейну в сучасному стилі, рекомендується одну зі стін зробити скляною, причому повністю за допомогою каркасу зі склопакетами. Решту стін можна виконати мозаїкою під метал або просто пофарбувати водостійкою фарбою з металіком. До речі, скління однієї стіни можна використовувати у сучасному стилі, а взагалі у будь-якому, т.к. за рахунок цього в приміщенні басейну буде більше світла і менше втрати тепла завдяки багатокамерним склопакетам.

Ось якщо басейн розташовується в прибудові або зовсім в окремій будівлі, то його стиль може бути абсолютно будь-яким.

Невеликий басейн, розміщений у пристроїБасейн, розташований у пристрої, "має право" не дотримуватись загального стилю будинку

Наприклад, завжди ефектно виглядає басейн у «зимовому саду» з безліччю живих рослин, а також, в інтер’єрі повинні бути такі матеріали, як дерево та скло. А можна виконати окреме приміщення із басейном у стилі «закритого пляжу». Для цього слід використовувати для обробки бортів басейну плитку пісочного кольору та організувати тепле верхнє освітлення, що імітує сонце. Також непогано розмістити кілька пальм у діжках, розташувати барну стійку, виконану в гавайському стилі, а також шезлонги, парасольки – тепла курортна обстановка буде забезпечена навіть у моторошні морози.

Шикарний дизайн басейну з атмосферою тропіків
Варіантів оформлення дуже багато, головне прикласти фантазію, а також враховувати особливості приміщення. Наприклад, якщо воно невелике, матеріали необхідно використовувати вологостійкі, т.к. при купанні вода неминуче потраплятиме на стіни.

Щодо статі – бажано його зробити з підігрівом, наприклад, з керамограніту з ефектом антиковзання. Якщо використовувати плитку, то краще всього придбати спеціальну, яка призначена для експлуатації при будівництві басейнів (це повинно бути вказано в описі). Це важливий момент, т.к. звичайна плитка з кераміки при намоканні стає травмонебезпечною.

Дизайн приміщення з басейном зі спеціальною плиткою для підлогиБасейн на території заміського будинку зі скляними стінами та спеціальною плиткою для підлоги.

Стеля можна оформити за допомогою ПВХ-полотна натяжних стель, що не бояться вологи.

Тут принцип такий: що більше чаша, то дорожче виходить оздоблення. Однак для тих, хто хоче заощадити, вихід є. Зокрема, плівка ПВХ — обробка басейну такою плівкою обійдеться набагато дешевше, а також швидше. До того ж існує вибір малюнків, що імітують мозаїку чи плитку. Плівка дуже зручна тим, що гнучка, тобто. дозволяє легко обробити будь-які форми, наприклад, щаблі. Мінус у тому, що вона не надто надійна, зате її ремонт за необхідності здійснити досить просто.

Для більш заможних людей, які вже зробили витрати на організацію басейну і не хочуть заощаджувати на обробці, найпоширенішим варіантом є обробка чаші мозаїкою. Це надійний та дуже гарний варіант. Та й вибір мозаїчної плитки дуже широкий. А якщо використати скляну мозаїку, то можна таким чином перешкодити розмноженню бактерій, що утворюються на стінках. Взагалі, треба сказати, що фахівці всього світу віддають перевагу мозаїчній плитці, якщо йдеться про обробку чаші басейну. Для обробки стін мозаїку теж використовують, правда, частіше фрагментарно, створюючи панно або комбінований варіант. Непогано також прикрашати мозаїкою дно басейну та стіни.

Оздоблення плиткою вважається найпростішим варіантом. До того ж, криволінійні ділянки викликають труднощі проти мозаїкою. Але якщо все ж таки вибирати плитку, то вона також повинна бути спеціальною, тобто. призначена для басейнів, яка відрізняється особливою міцністю та мінімальним водопоглинанням. Однак, вибір декорів і квітів такої плитки поки що дуже невеликий.
Ще один непоганий варіант обробки чаші басейнів — це керамограніт, який можна використовувати і в комбінації з іншим матеріалом, наприклад, із тією ж мозаїкою.

Вибір кольору чаші

Тут слід зважати на одне – колір чаші визначає колір води. У зв’язку з цим оптимальними варіантами є блакитний або світло-синій кольори. Адже саме такі тони вибирають для оздоблення басейнів у готелях, аквапарках, пансіонатах та ін, т.к. вони найпривабливіші для людей.

Блакитний колір обробки оптимальний для приміщень з басейнамиОздоблення приміщення з басейном у блакитному кольорі з ефектом зоряного неба.
В окремих випадках використовуються для оздоблення басейнів оранжеві, пісочні або жовто-золотисті відтінки, тобто. теплі. Такий дизайн теж виглядає приємним, особливо якщо приміщення стилізоване під атмосферу тропіків або оази в пустелі.
Не рекомендується використовувати зелений колір для обробки. Знаходження в такому басейні асоціюватиметься з болотом та брудом. Білий басейн теж менш привабливий. Вода в ньому виглядає холоднішою, ніж у блакитному. Та й видно будуть будь-які забруднення.

Насамкінець хочеться сказати…

Не варто забувати про найголовніше — який би ви шикарний матеріал і колір не вибрали, все ж таки величезну роль відіграють такі речі, як характеристики витратних матеріалів, які були використані, а саме, затирання і клеї, а також якість укладання, тобто. майстерність робітників. Тому рекомендується облицювання басейну довірити тільки справжнім професіоналам цієї справи. В іншому випадку жарти з подібними речами можуть згодом дорого обійтися.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *