Красива плитка для підлоги на кухні: 30 ідей на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Красива плитка для підлоги на кухні: 30 ідей на фото


До вибору плитки для підлоги на кухні необхідно підійти з урахуванням підвищеної зношування поверхні. Кахельна плитка в даному випадку має максимальний набір корисних властивостей. Серед них:

  • зносостійкість;
  • стійкість до механічних впливів;
  • екологічність;
  • прийнятна ціна.

Однією з головних переваг такого покриття є різноманітність відтінків та візерунків.

Оптимальними для використання на кухні є натуральні тони:

  • відтінки коричневого;
  • відтінки сірого;
  • відтінки зеленого;
  • білий;
  • чорний.

Тут, як і будь-якого іншого покриття, працюють основні правила вибору відтінків. Світлі підлоги освітлюють приміщення та розширюють простір. Кахель легко миється, тому такій підлозі не страшні забруднення. Для підтримки стерильної чистоти достатньо регулярного вологого збирання.

Темне покриття з плитки є менш марким. Крім того, використання темного облицювального матеріалу є однією з найбільш популярних тенденцій вже багато років.

Цікавого ефекту вдається досягти комбінуванням різних відтінків. Велика кількість кольорів, пропонованих на будівельних ранках, дозволить досягти ідеальної гармонії покриття з рештою деталей обстановки.

Зовсім не обов’язково, щоб відтінок підлоги збігався зі стінами чи меблями. Можна навіть не витримувати їх в одній кольоровій гамі. Контрастні підлоги вже стали популярними багато років тому і зберігають цю свою властивість до сьогодні. Але найпростішим способом врівноважити приміщення за колірною ознакою все ж таки є поєднання обраного покриття для підлоги з ще хоча б одним предметом в обстановці кухні: фіранками, меблями, стінами або чимось іншим.

Якщо немає можливості покрити підлогу натуральним каменем, можна використовувати імітації. Сучасні виробники виготовляють високоякісні копії мармуру, граніту, деревини, цегли та навіть текстилю.

Крім того, популярним прийомом останнім часом стало використання штучно зістареного покриття. Крім того, що воно додасть приміщенню певного стилю, на ньому не будуть помітні дрібні сколи, потертості та тріщини, отримані в процесі експлуатації.

Використання візерунків на плитці для підлоги вже не так популярно, як раніше. Проте колекції багатьох виробників містять такі моделі для любителів яскравого оформлення.

Крім колірних рішень, надати кухні оригінальності можна за допомогою різних схем викладання. Можна використовувати два різні відтінки та наклеїти їх у шаховому порядку. У результаті вийде цікаве контрастне рішення, що освіжить інтер’єр. При цьому слід враховувати, що решта оформлення має бути помірною у виборі фарб. Якщо не дотриматися цього правила, то кухня вийде надмірно строкатою.

Чотирьохкутну плитку однакового розміру можна викладати так, щоб шви збіглися, або так, щоб шви наступного ряду припадали на середину плитки попереднього. Вибір тієї чи іншої варіанта залежить лише від переваг господаря, оскільки важливих відмінностей ці два способи немає.

Різноманітність форм кахельної плитки також дає простір фантазії. Більші деталі підійдуть мінімалістичному стилю або напрямку хай-тек. Дрібніші плитки відмінно виглядають на кухні в стилі кантрі.

Деякі способи викладання плитки чимось схожі з наклеюванням паркету. Особливо це яскраво виражено, коли для покриття для підлоги використовуються деталі, що за формою нагадують паркетну дошку. Такий спосіб укладання дозволить візуально змінити форму кімнати. Найефективніше ілюзія розширення простору працюватиме у разі розміщення «стрілочок», що вийшли, від центру до стін кухні. Крім цього можна використовувати складніші візерунки, наприклад, спіраль.

Ще одним оригінальним способом прикраси підлоги кухні буде застосування різних за формою та розміром плиток. За допомогою таких деталей можна створювати оригінальні візерунки, але для цього необхідно заздалегідь прорахувати схему укладання на всю площу кухні, щоб не помилитися з кількістю елементів. Чергувати шматочки можна по-різному. Це не буде повноцінною мозаїкою, але щось спільне у технології викладання все ж таки є. Наприклад, можна використовувати кілька дрібних деталей поспіль і одну велику, після чого повторити послідовність. Найбільш популярним способом використання плитки різного розміру є наклеювання дрібних та великих деталей у рівній кількості рівномірно по всій площі кухні.

Зазвичай використовують два розміри плитки. Але можна ускладнити завдання і застосувати три чи навіть чотири різновиди. У такий спосіб можна створити оригінальний та неповторний інтер’єр кухні.

Крім комбінації розмірів можна поєднувати глянсову та матову плитку. Таке покриття для підлоги незалежно від основного кольору буде яскравим. Переливи світла на глянсових елементах заповнять кухню світлом. А матова плитка запобігатиме ковзанню.

Зробити інтер’єр кухні оригінальним можна за допомогою незвичайних за формою елементів. Багато виробників поповнили свій асортимент плиткою нестандартної форми. Круглі деталі надають будь-якому інтер’єру м’якості та згладжують різкі лінії та переходи. З наклеюванням такої плитки пов’язані деякі складнощі. Шви між елементами можуть виглядати грубо. В якості альтернативи можуть виступити шестикутники та восьмикутники. Стикувати такі плитки набагато простіше.

Також оригінально виглядають трикутники, витягнуті вузькі смужки, ромби та інші геометричні фігури. Їх можна використовувати як окремо, викладаючи ними всю підлогу, так і комбіную різні форми між собою.

Підбирати дизайн плитки для кухні слід з урахуванням всіх особливостей приміщення. Але найголовнішим критерієм мають стати переваги господаря цієї кухні.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *