Кращі пастельні відтінки для інтер’єру ванної кімнати
Розробка дизайну інтер’єру ванної кімнати – це завжди особливий процес, який дарує багато цікавих можливостей. Справа в тому, що саме у ванній можна не особливо обмежувати себе у виборі кольору, можна пограти з принтами фактурами, схемами освітлення.
Тут однаково хороші як яскраві тони, і приглушені, як темні, і світлі. Хтось вибирає насичену, помітну гаму, а комусь ближче м’яка, пастельна палітра. Саме про останню йтиметься у цій статті.
Приглушені відтінки хороші тим, що з ними набагато простіше працювати, їх легко комбінувати з базовими тонами. Вони підходять для будь-якої ванної кімнати, навіть для дуже маленької, адже саме світла гама візуально розширює простір. Однак є ризик, що інтер’єр зрештою виглядатиме нудно, безлико. Уникнути цього можна, якщо правильно вибрати лідируючий відтінок. Розглянемо кілька кольорів, які найбільш виграшно виглядають у дизайні ванної кімнати.
Пастельні набряки блакитного та зеленого кольорів, а також їх поєднання – чудовий вибір для дизайну ванної. Ці тони завжди створюють особливу атмосферу, м’яку, розслаблену, дуже спокійну. Можливо, тому що ми асоціюємо синій та зелений із небом та зеленню дерев, тобто з головними фарбами самої природи. При цьому комбінація двох відтінків не виглядає нудно, ви також можете додати принти, малюнки, цікаві фактури – акварельна палітра не буде перевантажена.
Ще одна вдала варіація зеленого кольору – відтінок молодого листя. Це світлий зелений із добре видимим жовтим підтоном. Колір у міру яскравий, дуже оптимістичний та приємний. Він добре поєднується з білим та коричневим, і це тріо можна використовувати як готову палітру для дизайну ванної кімнати.
Нерідко ванна виглядає незатишно лише через неправильно підібрані кольори. Тут завжди багато «холодних» матеріалів, таких як плитка, метал, скло, тому щоб їх врівноважити, дизайнери радять додавати теплі відтінки. На цю роль ідеально підходить ніжний персиковий тон. Незважаючи на м’який характер, він заряджає інтер’єр майже так, як класичний помаранчевий.
Звичайно, говорячи про найбільш спокійні, розслаблюючі відтінки, не можна не згадати небесно-блакитний. Цей колір ніби створений для обробки ванної кімнати! Він відмінно розширює простір візуально, робить кімнату більш об’ємною та затишною. Є один важливий нюанс при підборі правильного блакитного відтінку: шукайте тон, в якому є крапля сірого, щоб уникнути відчуття, що ви не в розкішній ванній, а в дитячій для маленького хлопчика.
Жовтий – не такий частий вибір, коли йдеться про оздоблення стін. Багатьом він здається дуже активним та яскравим. Секрет у тому, що потрібно вибирати трохи приглушені відтінки жовтого, тоді цей колір виглядає найкрасивіше та стильніше. Для ванної кімнати м’який, теплий жовтий підходить ідеально. Комбінуйте його з білим, бежевим чи пісковим для створення життєрадісної атмосфери.
Фіолетовий також може виглядати дуже стримано та спокійно, якщо ми вибираємо правильний відтінок. Спокійний, розбілений фіолетовий підходить для обробки стін ванної, він дуже ефектно виглядає в парі з чистим білим кольором, а також з будь-якими деталями з холодного металу.
Мабуть, немає нічого красивішого та природнішого для гармонійного інтер’єру, ніж природні тони, наприклад, натуральний колір деревини. Фактично, незабарвлене дерево працюватиме саме як один із кольорів палітри. Теплий коричневий добре поєднується з будь-якими відтінками та в будь-якому обсязі.
У списку найкращих пастельних тонів для ванної – ніжний рожевий. При цьому він може бути як теплим, так і холодним, головне, щоб колір виглядав м’яко. Поєднуйте рожевий з природними відтінками та фактурами для створення модного та стильного дизайну.