Корисні прийоми для ідеальної кухні
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Корисні прийоми для ідеальної кухні


Є думка, що по-справжньому хороший дизайн криється в деталях, саме вони визначають не лише естетичну сторону інтер’єру, але й не менш важливу – практичну. Особливо це добре можна побачити на прикладі кухні: тут продуманість у дрібницях вирішує все.

Кожен дизайнер має список прийомів, які точно зроблять інтер’єр кухні краще. Розглянемо найпопулярніші та найкорисніші.

Image001.jpg

Не варто недооцінювати розетки, практично їх майже завжди мало. У кухні ми використовуємо дуже багато побутової техніки, тому розеток має бути достатньо. Ще один цікавий нюанс – це колір розеток, хтось віддає перевагу класичним білим, а комусь більше подобається оформляти їх у колір стіни або кухонного фартуха.

Image002.jpg

В ідеалі, вже на стадії розробки дизайн-проекту треба розуміти, де і яка техніка розташовуватиметься, аж до чайника та тостеру. Справа в тому, що набагато зручніше відразу розрахувати, скільки розеток знадобиться, в якій зоні і де саме їх краще розташувати.

Image005.jpg

Також можна організувати окрему скриньку з виведеними в неї проводами для заряджання дрібної техніки.

Image006.jpg

Світло дуже важливе для будь-якого інтер’єру, а в разі роботи з кухнею, потрібно продумати ще й локальне підсвічування робочої зони, це дуже корисно та зручно при приготуванні. Зверніть увагу на одну робити: при установці локального підсвічування, стежте, щоб лампи були направлені у бік фасадів, можливо, їх навіть варто перенести ближче вперед. У такому разі освітлюватиметься саме робоча поверхня, а не кухонний фартух.

Image007.jpg

Підсвічування багато не буває, нерідко саме в зоні кухні основне світло взагалі не використовується, адже тут стільки можливостей для цікавіших варіантів. Так, наприклад, можна отримати дуже м’який, ненав’язливий ефект, якщо встановити діодні лампи всередині шафок зі скляними дверцятами. Світло з них доповнить локальні лампи у зоні фартуха та створить відчуття затишку.

Image008.jpg

Зважаючи на те, що саме в кухні неминуче скупчення безлічі предметів, часто виникає відчуття дисгармонії та перевантаженості. Почати можна з того, що заховати велику побутову техніку за гарними панелями. Наприклад, у цій кухні посудомийна машина знаходиться ліворуч від раковини, але завдяки фасаду вона зовсім непомітна. За таким же принципом ховається холодильник та пральна машина.

Image009.jpg

Окремо варто згадати мікрохвильову піч, яка є незамінним помічником на будь-якій кухні. Вона, на відміну від холодильника, зазвичай залишається на увазі, причому саме на самому видному місці, щоб їй було зручно користуватися. Краще і мікрохвильову піч також сховати в шафці, сьогодні навіть багато виробників кухонних меблів проектують спеціальні невеликі відділення в шафах для цієї мети.

Image010.jpg

Не варто розташовувати витяжку впритул до шаф, адже так бічні поверхні шаф швидше забруднюються. Краще залиште трохи вільного місця з двох сторін, це, до того ж, візуально допоможе збільшити простір у даній зоні.

Image011.jpg

І ще один аспект, що стосується витяжки в кухні: намагайтеся не розташовувати поруч з нею шафки зі скляними дверцятами. Їх просто складніше чистити, адже скло, до того ж, набагато швидше мажеться.

Image012.jpg

Ще на етапі розробки дизайн-проекту майбутнього інтер’єру продумайте її зонування. Цей етап, на жаль, часто пропускають, але він є одним з найважливіших. Краще відразу розуміти, де і як відбуватиметься процес приготування їжі, чи зручно діставати продукти з холодильника, чи не дуже далеко нести їх з мийки на робочий стіл і чи зручно розташовується робочий стіл по відношенню до плити. Саме з таких дрібниць і складається ергономіка приміщення, що на кухні має особливе значення.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *