Контраст в інтер'єрі: темна підлога та світлі стіни
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Контраст в інтер’єрі: темна підлога та світлі стіни


Поєднання кольорів є одним з первинних факторів, які впливають на відчуття людей. Особливо це важливо для тих приміщень, де проводиться основна частина часу. Підхід до оформлення житлових кімнат має бути особливо суворим. Рішення, що приймаються у частині кольорового оформлення, повинні обмірковуватись ще на початкових етапах ремонтно-будівельних робіт.

Поєднання відтінків покриття для підлоги зі стінами може стати основним у загальному настрої, який створює та чи інша кімната. Контраст темного та світлого створює оптичну зміну простору. Щоб використовувати цю особливість правильно, потрібно врахувати деякі специфічні якості кольорових поєднань.

Темне покриття для підлоги на сьогоднішній день є найбільш поширеним як в житлових кімнатах, так і в приміщеннях іншого призначення. Для створення розмаїття першим кроком має стати саме темна підлога. Це найбільш прийнятне тло для подальшого оформлення кімнати.

Вважається, що такий метод звузить простір, але можна виключити, використовуючи світлі відтінки в інших елементах декору. Крім того, темний настил асоціюється із землею під ногами і тому здається найбільш природним.

Якщо для підлогового покриття обрано коричневий колір, можна помітити його складний склад. При різному освітленні кожен відтінок коричневого постає у новому вигляді. Саме тому він чудово гармонує з багатьма іншими тонами з різних колірних гам. Це – універсальний вибір. Він підійде для будь-якого стилю, тому що на основі темної коричневої підлоги можна створити як класичний антураж, так і оформити приміщення в стилі мінімалізму. Особливо ефектно на тлі темної підлоги коричневих тонів виглядатимуть сільські меблі. стилі кантрі.

Темно-сіра підлога теж здобула величезну популярність серед дизайнерів. Таке покриття для підлоги виглядає витончено і вишукано, створюючи при цьому атмосферу затишку і спокою. Величезна палітра кольорів, що гармонують з темно-сірим, робить таку підлогу універсальною для приміщень з будь-яким призначенням.

Відтінки темно-червоного і темно-помаранчевого теж підходять для покриття для підлоги. Колір вишні чи мербау зроблять атмосферу приміщення теплою та затишною. При цьому в такій кімнаті добре виглядатимуть відтінки. жовтого, коричневого та зеленого.

Дуже стильними виглядають чорні підлоги. Така елегантність та вишуканість властива лише цьому кольору. У невеликих приміщеннях чорна підлога може створити похмуру атмосферу та зменшити простір. Якщо бажання настелити чорну підлогу дуже велике, всі інші деталі цієї кімнати повинні бути світлими. Тоді вдасться уникнути негативних проявів чорного кольору.

Крім однотонних настилів підлоги можна використовувати і комбінацію елементів темних відтінків. Набірний паркет, плитка або мозаїка дозволять створити неповторний візерунок, зберігши при цьому темний колір підлоги.

У темних підлог є один недолік — на ньому добре видно пил. Якщо в приміщенні зі світлою підлогою такі невеликі забруднення видно не будуть, то власникам темного покриття підлоги доведеться набагато частіше проводити вологе прибирання.

Світлі стіни – універсальне рішення для будь-якого приміщення. Безперечних плюсів використання світлих відтінків безліч:

  1. візуальне розширення простору;
  2. відчуття чистоти та стерильності;
  3. можливість застосування будь-якого матеріалу;
  4. виняткова сполучність з іншими кольорами;
  5. можливість застосування в дизайнерському проекті будь-якого стилю та багато іншого.

Головним, безумовно, є здатність світлих відтінків створювати ілюзію простору. Невеликі приміщення можуть бути піддані необхідної корекції за допомогою світлих стін та білої стелі.

Білими стінами можна зробити за допомогою фарби, шпалер, штукатурки, кахлю та іншими способами. Цей фактор дозволить вибирати оздоблювальний матеріал виходячи з бажань та фінансових можливостей. Крім того, стіни можуть мати будь-яку фактуру, залишаючись при цьому світлими. Багато матеріалів дозволяють дуже ефектно оформити поверхню, не вдаючись до додаткових елементів декору.

Недоліком світлих стін є їхня маркість. Вирішити цю проблему можна підбором матеріалів, які не бояться чищення. Багато шпалер та фарби можуть витримати навіть вплив хімічних миючих засобів. Тому в кімнатах із великим ризиком забруднень слід використовувати саме такі матеріали.

Поєднання темної підлоги та світлих стін є класичним та може бути використане для будь-яких цілей. Основним ефектом від такого сусідства стає яскраво виражене розширення приміщення. Якщо в кімнаті світла стеля, то необхідне відчуття простору буде легко досягнуто. У поєднанні з темною стелею такого ефекту досягти складно.

Додаткового розширення простору можна досягти, використовуючи темний ламінат із певним малюнком. Він має бути виконаний із елементів з канавками у формі літери «V». Розташувати візерунок слід уздовж довгих стінок. Ще один секрет зорового збільшення площі підлоги з темним покриттям, це оформлення плінтусами того ж відтінку.

Тандем темного підлогового настилу та білих стін можна вважати найуніверсальнішим. Тут фантазія дизайнера не знає меж. Практичність темної підлоги компенсується підсвічуванням від білих поверхонь.

Незважаючи на класичне поєднання темного та світлого, дизайн приміщення може містити екстравагантні елементи. Етнічні мотиви останнім часом дуже актуальні. Вони можуть розбавити монотонність обробки офісних приміщень. Меблі в стилі шебі-шик теж відмінно увіллються в спальню з темною підлогою і білими стінами. Важко знайти елемент, який не підійде до такого приміщення.

Білі колони та темна підлога

Особливо зручно використовувати це поєднання кольорів, якщо остаточне рішення щодо майбутнього образу кімнати ще не прийнято. У процесі оформлення можливі будь-які зміни і на кінцевому результаті це не позначиться.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *