Компактна ванна кімната в інтер'єрі квартири – не завжди її недолік
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Компактна ванна кімната в інтер’єрі квартири – не завжди її недолік


Ванна кімната в типовій квартирі

Існує загальноприйнятий стандарт, що стандартна ванна кімната в типових квартирах — не здатна вмістити в себе більше, ніж в ній було встановлено спочатку.

Насправді, при правильному підході та переплануванні приміщення ванної, навіть із мінімальної площі сантехнічного приміщення можна спорудити справжній арт – об’єкт. У таких випадках допомагає неординарний погляд на використовувані прилади в цілому, та на умови оптимального комфорту.

Подумайте, адже вам не раз приходила на думку ідея об’єднати ванну і санвузол, і ви не раз прораховували варіанти, що ж з цього вийде? Чи не так?

Добре подумайте, перш ніж здійснити такий демонтаж, тому як варіант об’єднаного санвузла, прийнятний тільки для сім’ї з двох осіб, а ось більшій кількості мешканців квартири це буде доставляти вже певний дискомфорт, особливо ранковий або вечірній час.
Найголовніша перевага, яку можна отримати в такому випадку, це зручне розміщення на території ванної кімнати накопичувального водонагрівача або пральної машини, тому що саме подібна побутова техніка, як правило, не поміщається у стандартний санвузол, і у зв’язку з її наявністю залишається мінімум місця навіть для перебування однієї людини.

Придивіться до різноманітних типів бойлерів або електричних водонагрівачів, якщо у вас відсутнє центральне гаряче водопостачання. Можливо, у вашому інтер’єрі ванною гармонійно впишеться горизонтальний бойлер, або підійде бойлер, призначений для установки під умивальником, на 30-35 літрів. І вам буде достатньо.

А ось з приводу розміщення пральної машини вам доведеться прийняти далеко не просте рішення. Адже ця велика побутова техніка, обов’язково має бути встановлена ​​поблизу розведення холодного водопостачання та каналізації, а значить, вже свідомо обмежує ваші фантазії, пов’язані з дизайном сантехнічних приміщень. На сьогоднішній день асортимент пральних автоматичних машин настільки великий, що її перебування у ванній кімнаті ви можете зробити навіть майже непомітним. Крім стандартних пральних машин з вертикальним та горизонтальним завантаженням, мінімальної ширини, є пральні машини, висота яких дозволяє їх встановити під чашею умивальника, і тим самим раціональніше використовувати місце у ванній.

Ванна чи душовий піддон? Кутова чи прямокутна? Чавунна чи акрилова? Стандартного типорозміру, чи викладений, із дрібної мозаїчної плитки? Питання вибору основного місця для прийняття водних процедур вже неодноразово обговорювалося, і швидше залежить від особистих уподобань.
Єдина порада, яку хочеться дати, при такому глобальному переобладнанні інтер’єру ванної, продумайте склад своєї сім’ї та майбутні зміни в житті, наперед, адже можливо слідуючи модним тенденціям або щохвилини, ви відмовою від ванної, наприклад, у майбутньому, завдасте незручності членам своєї сім’ї . У майбутньому буде не так просто, купувати маленьку дитину, маючи в будинку лише душовий піддон, дрібну глибину, або пристосуватися до щоденного купання вашим батькам, якщо у вас ванна встановлена ​​високо на подіумі. Подумайте про це!

Друге, до чого хотілося б привернути увагу господарів квартир, які займаються капітальним ремонтом сьогодні- це закриття комунікацій у ванній. Якщо ви не змінюєте стояки водопостачання, водовідведення та опалення, які транзитом проходять через вашу ванну кімнату, постарайтеся, хоча б, щоб до них був доступ, у випадку, якщо виникне аварійна ситуація. Адже заміна комунікацій тільки у себе у ванній, немає гарантії довговічності всієї системи в цілому, і байдуже ставлення до заміни транзитних комунікацій може зіграти з вашим новим ремонтом злий жарт. Тому, якщо ви в даний момент не маєте засобів для такої заміни, або у вас немає такої технічної можливості, то залиште хоча б технічний люк, щоб можна було отримати доступ до даних комунікацій.

Окремої теми потребує електропроводка при реконструкції санвузла. Ви ж розумієте, що встановлення потужного електричного накопичувального водонагрівача для гарячої води вимагає окремого введення електроживлення, а всі ваші дроти, що підводять світло до безлічі стельових і настінних світильників — повинні бути герметично захищені про вологи, за порожниною стелі та стін.
Саме дотримання цих найпростіших вимог при монтажі внутрішніх мереж електропостачання допоможуть вам уникнути конфузів і неприємностей надалі. А схема, з прив’язкою розміщення вимикачів, лампочок і розеток, продумана заздалегідь, як вам потім буде зручно ними користуватися, допоможе дизайнеру, що працює над проектом ванної правильно розкреслити симетричну розкладку кахельної плитки.

Адже тільки логічне і точне зіставлення всіх цих деталей, може призвести до того, що дизайн-проект ванної кімнати буде верхом комфортабельності у вашій квартирі, і ви не тільки насолоджуватиметеся зручністю та затишком, а можливо і поставте в приклад друзям свою ванну, здавалося б з такою скромною та невеликою спочатку площею.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *