Комбінування шпалер у спальні — 50 фото, ідеї та поради
Шпалери є одним з найбільш популярних способів оздоблення стін у спальні, але навіть найкрасивіші текстури можуть виглядати нудно або старомодно, якщо обклеїти ними всю кімнату повністю. У сучасному дизайні прийнято змішувати різні варіанти, щоб інтер’єр вийшов незвичайним та стильним. У цій статті ми розглянемо основні правила комбінування шпалер у спальні, а наочно послужать численні фото.
Як правильно поєднувати шпалери?
Спальня зазвичай закрита від сторонніх очей, тому при її оформленні господарі можуть повністю покластися на свою інтуїцію. Загалом для створення затишної та розслабленої атмосфери оптимальним рішенням будуть стримані тони та візерунки.
Вибір шпалер багато в чому залежить від напряму дизайну. Наприклад, для класики підійде шовкографія у вигляді ромбів, королівських лілій, завитків, які на тон світліші або темніші за тло; у провансі не обійтися без пастельних відтінків та дрібних квіточок; сучасний стиль красиво доповнять графічні лінії та ахроматична гама.
Однотонні шпалери бажано вибирати суміжних кольорів з однаковою насиченістю, або одного кольору, але різної яскравості (ніжний рожевий і малиновий, прозоро-блакитний і темний синій).
Що стосується принтів, то вони повинні приблизно збігатися за розміром і бути надрукованими тією ж палітрою фарб. Поруч із дрібними малюнками варто розташувати тонкі смужки, а великі деталі підкреслити широкими порожніми вставками. Дуже важливо не перевантажувати інтер’єр змішаною обробкою: чим менше площа кімнати, тим скромнішим має бути орнамент і м’якша палітра.
Що таке шпалери-компаньйони?
Створюючи шпалери-дует, виробники пішли назустріч зростаючому купівельному попиту на кольори, що красиво поєднуються між собою. У той час як вироби різних марок часто не збігаються за типом основи, а один і той же відтінок може виглядати зовсім по-іншому, колекційним наборам властива ідеальна колірна гармонія, повторювані (іноді з мінімальними відмінностями) принти, а головне вони ідентичні за фізичними. характеристикам, таким як щільність, гладкість, товщина та стійкість до вигоряння на сонці.
Завдяки цим перевагам шпалери-компаньйони завжди будуть запорукою вдалого дизайну і перед їх вибором зовсім не обов’язково заглиблюватися в тонкощі дизайну.
Настінні панно та ніші
У традиційному інтер’єрі стінки часто бувають оздоблені величезними рамками з гіпсових, дерев’яних, пластмасових або поліуретанових багетів. Так утворюються панно, всередині яких чарівно виглядають шпалери з цікавим малюнком та дорогою фактурою.
Технологія їх створення досить проста — на однотонному або більш світлому фоні розміщується одна або кілька великих вставок, які по краях закриваються вузькою окантовкою, що виступає трохи. Настільки помітна деталь інтер’єру дозволяє акцентувати увагу на тій ділянці, де вона знаходиться: виділити узголів’я ліжка, підкреслити сімейні фото, картини, привернути погляд до розкішних кришталевих бра.
Подібний ефект досягається і за допомогою гіпсокартонних ніш, оброблених контрастними шпалерами. До того ж, у поглибленні можна розташувати плазмовий телевізор, улюблену колекцію статуеток, книги чи кімнатні рослини.
Вертикальне комбінування шпалер у спальні
Традиційно поклейка шпалер проводиться зверху донизу, тому вертикальне комбінування — найпростіший спосіб урізноманітнити оформлення спальні, з яким впорається навіть людина без особливого досвіду виконання ремонту своїми руками.
Тут не потрібно проводити виміри та вирізати фрагменти, як у випадку зі вставками чи нішами – досить просто чергувати рулони в бажаному порядку, акуратно опрацьовуючи стики.
Перевагою такого роду обробки є зорове витягування висоти приміщення та чітке зонування кімнати. Крім того, вертикальні лінії роблять інтер’єр спальні більш збалансованим, врівноважуючи широку горизонталь ліжка.
Горизонтальне комбінування шпалер у спальні
Основна функція горизонтальних ліній – візуальне розширення простору. Такий прийом незамінний, якщо потрібно збільшити вузьку стіну прямокутної кімнаті або надати більше об’єму заглибленню в мансарді.
Як правило, розмежування між шпалерами проводиться на висоті 1/3 від підлоги. У цьому випадку низ може імітувати щільніші панелі, верх же заповнюється однотонною текстурою або непомітним візерунком. Якщо в спальні невелика висота стелі, то верхню горизонталь краще доповнити шпалерами з вертикальним малюнком.
Щоб поєднати два типи покриттів, на стику між ними клеять бордюр. Це може бути смужка, що одночасно контрастує і поєднує в собі елементи з нижнього і верхнього рулонів, а також просто тонкий плінтус з відповідного матеріалу.
Як поєднувати шпалери та фотошпалери у спальні
Завдяки високій якості друку, сучасні фотошпалери виглядають надзвичайно реалістично. Це чудова знахідка для візуального збільшення маленьких кімнат — перспектива, що відкривається погляду, красива гра світла і ефект тривимірності ніби віддаляють стіну, створюючи глибину простору. Найкраще з таким завданням впораються шпалери із зображенням панорами чи пейзажу.
Фотошпалери з квітковими композиціями та іншими 2D-малюнаками можна помістити у витончену рамку або просто наклеїти однотонні шпалери, що гармонують за кольором.