комбінація протилежного у дизайні інтер'єру
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

комбінація протилежного у дизайні інтер’єру


Ваш інтерес до чорно-білого поєднання в інтер’єрі говорить про досить активну та емоційну життєдіяльність, ваше бажання якимось чином компенсувати напругу повсякденності, її психологічний тиск. І саме в монохроматичному інтер’єрі ви побачили свого роду захист від цього тиску. Це правильний вихід. Чорно-білий інтер’єр завдяки унікальним властивостям основних його фарб дозволить психологічно розвантажити ваш організм, допоможе відновити його сили. Що ж за властивості цих фарб, які допомагають людині у кризових ситуаціях її життя?

Фахівці про чорний та білий колір

При поверхневому та найпоширенішому підході до чорного кольору – це символ зла та негативу. Але з іншого боку чорний колір таємниче притягує людину. При цьому людина асоціює чорний колір із міцністю духу, особливої ​​значущості всього, що має чорний колір. Він символізує спокій і аристократизм, владу і певною мірою перевагу над оточенням. Чорний колір в інтер’єрі надає вагомості та серйозності всьому, що відбувається в цій кімнаті. Сила цього кольору чудово проявляється у поєднанні з білим кольором.

Білий колір, на відміну від чорного, завжди асоціюється з чимось прекрасним у житті, незайманою чистотою його носія. Але з іншого боку, цей колір в інтер’єрі може викликати відчуття прохолодності і навіть недружньої атмосфери в кімнаті.

Завдяки цим властивостям, чорно-білий інтер’єр кімнати, наприклад, вітальні, дозволяє людині почуватися впевненіше, ніж за її межами. Відчувати навіть деяку перевагу над іншими, свою значущість у цьому просторі. Він отримує те, чого, можливо, йому не вистачає у зовнішньому світі. Однак, як і в будь-якій справі, при оформленні чорно-білої вітальні слід знати певні правила. В іншому випадку ви можете отримати результат, прямо протилежний очікуваному.

Що слід знати про чорний і білий колір у вітальні і не тільки

Одразу хочеться попередити. Головне правило дизайну – у жодному разі не застосовувати чорний та білий колір у однаковій пропорції. Один із цих кольорів повинен домінувати. Неважливо який – чорний чи білий. Це вже ваш вибір. Залежить від того, що ви хочете отримати в результаті. В іншому випадку, такий інтер’єр негативно впливатиме на присутніх. Крім того, таке поєднання білого та чорного, його концентрована контрастність сильно втомлюватиме зір. Також не можна використовувати чорний колір для стелі, навіть його частини. Чорна стеля тиснутиме на присутніх, викликаючи у них неприємні асоціації та відповідні цим асоціаціям думки. Навряд чи така вітальня буде предметом вашої гордості, принаймні в очах ваших гостей. Якщо це, звісно, ​​не самоціль.

Головне – не порушити пропорцію

Вибір домінанта у цьому поєднанні – важливий момент у оформленні інтер’єру вітальні. Від того, який колір переважатиме у вашій вітальні, залежить і психологічна атмосфера в ній, і її візуальне сприйняття людиною.

Якщо ви віддаєте перевагу самоті. Якщо ваше коло спілкування обмежене невеликою кількістю друзів, колег. У цьому випадку, у вітальні слід віддати перевагу чорному кольору. Він створить комфортну атмосферу для дружньої бесіди у вузькому колі близьких вам людей. Але тут треба врахувати, що в такій вітальні не останню роль відіграє її освітлення.

Білий колір має властивість візуально розширювати простір кімнати, додасть їй відчуття ідеальної чистоти та свіжості, викличе позитивні емоції. Природно, він кращий у невеликих вітальні. Його домінування допоможе усунути дефіцит площі, хоч би візуально. Білий колір також компенсує нестачу освітлення у вітальні. Вище сказане зовсім не означає, що домінування білого кольору у великій вітальні не вітається. Дуже популярні такі співвідношення й у великих приміщень.

Чорно-біла вітальня – стильно та практично

На перший погляд вам може здатися, що інтер’єр у чорно-білому виконанні більше підходить до офісних кімнат. Виглядає досить офіційно та суворо. Але це – на перший погляд. Чорно-білий інтер’єр є досить динамічним інтер’єром. Відомо, що у поєднання білого та чорного легко та гармонійно додаються інші кольори. А це означає, що монохромну вітальню можна за бажання перетворити на щось менш офіційне і більш затишне і тепле, додавши до її інтер’єру жовтий, помаранчевий, червоний, блакитний. Простір для польоту вашої фантазії – неосяжний. Це може бути і меблі, і штори, і світильники. Все що завгодно. Але щоб це було можливо, слід детально пропрацювати, у якому співвідношенні буде використано чорний та білий колір. Переважна більшість чорного кольору навряд чи дозволить це виконати з належним ефектом, особливо, чорні стіни і стеля. І ще одна деталь. Розбавляти чорно-білу вітальню бажано одним-двома яскравими квітами.

Навіть незначне включення зеленого кольору рослин у чорно-біле тло вітальні здатне пожвавити її манірність. Пара-трійка рослин ще ніколи не були зайвими в жодному інтер’єрі будь-якого стилю.

Домінування білого в монохромному інтер’єрі робить його більш комфортним для сім’ї, де є маленькі діти і домашні тварини. Справа в тому, що при домінуванні білого кольору не так впадає в око безлад, пил, які завжди були природними супутниками великої родини.

Вибравши, який колір буде основним, може виявитися, що стін та стелі буде недостатньо для ефектного та стильного вигляду. Тут свою особливість може внести меблі, штори. З їх допомогою можна розбавити той чи інший колір у вітальні, виключивши тим самим зайву контрастність чорного та білого кольорів.

Що стосується стилів, то чорно-білий інтер’єр найчастіше використовують при оформленні вітальні в стилі. мінімалізму. Чорно-біле тло як би створене для цього стилю, посилює його індивідуальність та аскетизм.

Чорно-біле поєднання у вигляді шкіри зебри, смуг чудово виглядає в екзотичному стилі інтер’єру.

Незважаючи на те, що фахівці не рекомендують змішування стилів інтер’єру при використанні чорно-білого поєднання, все ж таки можна поекспериментувати.

Екзотика та кантрі у чорно-білій вітальні

Якщо у вас незрозуміла і непереборна потяг до переважання в інтер’єрі чорного кольору, слід серйозно задуматися про свій душевний стан. Сконцентроване домінування чорного кольору в інтер’єрі приміщення говорить про те, що ви перебуваєте у кризовому стані. Психологи не рекомендують використовувати під чорний колір понад 50% площі кімнати. Зорові рецептори людини викликають відповідні кольору, що приймається, біохімічні реакції в головному мозку — позитивні або негативні. Не треба бути великим фахівцем, аби зрозуміти яку реакцію викликає чорний колір. Тому захоплюватися чорним кольором не слід. Чорний колір завжди був символом зла та смутку. Білий колір допоможе вам вийти з кризового душевного стану, якщо ви в ньому знаходитесь, знайти і зберегти життєві сили.

Нехай ваша вітальня буде уособленням гармонії у всіх її проявах!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *