
Кольори в інтер’єрі спальні > 240 фото-ідей поєднань кольорів у дизайні спальні
Зміст:
Які нюанси потрібно враховувати та знати?
Є низка факторів, які потрібно враховувати при виборі кольору для спальні:
- Психологічне сприйняття.
Це приміщення має розташовувати до релаксації, тому важливо, щоб забарвлення вам не тільки подобалося, але й допомагало відпочивати. Якщо, наприклад, вам до душі лише червоний, колір стін у спальні зробіть ненасиченого, ніжно-червоного тону.
- Площа приміщення.
У питанні, який колір у спальні вибрати, враховуйте її розмір. Насичені та темні тони візуально зменшать простір, а холодні та світлі – збільшать.
Якщо світла в кімнаті для сну замало, зробіть стіни світлими. На ринку є чимало оздоблювальних матеріалів, здатних створювати гарну гру світла як за денного, так і за штучного освітлення.
- Дизайнерські тенденції.
Актуальні прийоми дизайнерів – один домінуючий колір у приміщенні; два кольори спальні та вкраплення інших кольорів; кімната в одному кольорі, але з використанням різних відтінків.
Підбір візерунків та фактур
- Візерунки (зображення) повинні гармонувати з палітрою кольорів. Наприклад, ніжно-рожеву гаму доповнить зображення великої рожевої квітки на одній із стін. Але щоб така обстановка була більш виразною, робіть вкраплення інших кольорів.
- Фактури, що імітують тканини, додадуть кімнаті теплоти та затишку, особливо у поєднанні з теплими тонами.
- Для невеликої спальні вибирайте дрібну і слабко виражену фактуру на тлі світлих кольорів.
- Глянцеві та дзеркальні покриття зроблять приміщення повітряним та візуально просторим.
- Для спальні підбирайте нейтральні або спокійні візерунки (зображення), які вас схильні до відпочинку.
- Не використовуйте оптичні ілюзії – вони заважатимуть розслабитися та заснути.
Відповідні кольори для спальні та їх поєднання
Серед усієї палітри пропонуємо вам варіанти найбільш відповідних кольорів для спальні з урахуванням дослідження вчених про їх вплив на психологічний стан.
Основні забарвлення
Білий колір у багатьох асоціюється з чистотою, гармонією та добром. Він підходить майже всім людям.
Спальня у білому кольорі виглядає витончено та стильно. Візуально приміщення здаватиметься більше, особливо у поєднанні з глянсовими покриттями та дзеркалами з фацетом.
Це гарний вибір для тих, хто вирішив зробити спальню у двох кольорах. Білий у спальні особливо вдало комбінується з блакитним, сірим та пастельною гамою.
Серед усіх відтінків сірого для цього приміщення підійде світлий тон та близький до сріблястого. Спальня в сірих кольорах уособлюватиме стриманість та елегантність. Щоб спальня в сірому кольорі не здавалася похмурою, комбінуйте його з іншим виразнішим забарвленням.
Доцільно зробити яскраві акценти. Наприклад, колір штор у спальні може бути насиченого фіолетового чи рожевого кольору.
Вдалі комбінації для спальні: рожевий, білий, блакитний, бежевий, фіолетовий.
Спальня в коричневих кольорах викликатиме асоціації з природою та заспокоюватиме, якщо його не буде надто багато. Він часто виявляється у вигляді дерев’яних виробів. Задіяти його краще у світлій та великій спальні. Коричневий добре поєднується в кімнаті для сну із зеленим, рожевим, білим та блакитним.
Ненав’язливий бежевий підійде практично всім людям та інтер’єрам. Він не відволікає на себе увагу і при цьому дарує відчуття гармонії та спокою. Актуальне рішення – спальня у бежевих кольорах різних відтінків. Колір стелі в спальні часто роблять бежевим. Вдалі поєднання з коричневим, персиковим, молочним та білим.
Вважається сприятливим кольором для тих, хто хоче отримувати заряд бадьорості та енергії щоранку. Дизайн спальні кольору сонця даруватиме відчуття теплого літа цілий рік. Щоб увечері було комфортніше засинати, рекомендується вибирати жовту помірну насиченість і поєднувати його з такими забарвленнями: синій, білий, фіолетовий, зелений і сірий.
Спальня у зелених кольорах асоціюється з природою. Вона приваблює відчуттям свіжості, сприятиме розслабленню та зняттю втоми. Це один із найвиграшніших кольорів для цього приміщення. Спальню в зеленому кольорі рекомендують людям, які люблять природу та втомлюються від міської суєти. Можна поєднувати зелений з іншими природними забарвленнями, щоб посилити асоціацію з флорою: коричневий, пастельна гама, інші відтінки зеленого, помаранчевий.
Це добрий вибір для активних людей. Синій підживлюватиме їх бадьорістю та енергією. Спальня у синіх кольорах буде виразною, коли ці тони домінують. Також за допомогою синього роблять бажані акценти. Спальню в синьому кольорі доповнять такі кольори: світло-зелений, білий, блакитний, коричневий.
Подарує відчуття свіжості, чарівність водної стихії та середземномор’я. Він підходить тим, хто тяжко прокидається вранці. Спальня у блакитному кольорі легка для сприйняття і не перевантажуватиме. Гармонійні поєднання з оливковим, зеленим, білим, бежевим, синім та блакитним.
Спальня у фіолетових кольорах виглядає вишукано, особливо у поєднанні з розкішними меблями. Вона чарує шиком вже з першого погляду, тому що фіолетовий ще здавна вважається царським забарвленням.
Важливо з фіолетовим не перестаратися, тому що його насиченість заважатиме відпочинку, наповнюючи зайвою енергією. У спальні фіолетовий поєднують із сірим, білим, зеленим, бузковим.
Пристрасний і динамічний червоний приваблює багатьох, але в спальні його слід використовувати з обережністю, особливо холерикам, яких він може зайво хвилювати. Спальня у червоних кольорах буде виразною, навіть якщо виділити бажані акценти. Вдалі комбінації з білим, світло-персиковим, золотавим.
Додаткові кольори
Ніжно-рожевий колір уособлює ніжність та жіночність. Він дарує відчуття комфорту, допомагає розслабитись та нормалізує сон. Психологи рекомендують вибирати рожевий спокійним, романтичним та сентиментальним людям. Спальню в рожевому кольорі доповнять такі варіанти кольорів: білий, сірий, бежевий або фіолетовий.
Приємний для очей теплий персиковий колір подарує спальні теплоту, затишок та комфорт. Спальня персикового кольору ефектно виглядатиме у більшості сучасних інтер’єрів.
Персиковий може домінувати та не перевантажувати обстановку. Це добрий варіант кольору шпалер для спальні. Доречні поєднання персикового з такими кольорами: білий, сірий, бежевий, коричневий, вишневий.
Спальня в бірюзових квітах прикрашає свіжістю і дарує почуття бадьорості. Вибирайте тон помірної насиченості, оскільки яскраво-бірюзовий може заважати розслабитися та відпочити. Яскраві тони зроблять у спальні бажані акценти (колір меблів у спальні, декоративні подушки, штори, покривало тощо).
Поєднується бірюзовий з білим, сірим, коричневим, зеленим.
У багатьох бузковий асоціюється з однойменними квітами.
Спальня у бузковому кольорі буде шаленіти весняним настроєм із запахом квітневого дощу, якщо поєднувати тон із зеленим, сірим, коричневим та бежевим. Також комбінують бузковий з білим, фіолетовим, синім.
Венге уособлює розкіш благорідного дерева. Він приємний для очей та асоціюється з природною красою. Спальня у кольорі венге сприятиме релаксу, якщо використовувати світлі тони.
Комбінується венге з бежевим, коричневим, зеленим та білим.
Висновок
У питанні, в яких кольорах має бути спальня, важливо орієнтуватися не лише на модні тенденції, а й на власне сприйняття певних кольорів. Вони повинні викликати позитивні емоції та не перешкоджати відпочинку та здоровому сну.
✽ ✽ ✽
Ще фото? Запрошуємо до нашого Портфоліо, де більше 700 фото з інтер’єрами спалень – різні кольори у сучасних та класичних дизайнах.
Заряд натхнення на власні цікаві ідеї забезпечено!

