Колір в інтер’єрі
Всі кольори в інтер’єрі квартири діляться на теплі, холодні та нейтральні, але при грамотному поєднанні відтінків кольорів, в інтер’єрі можна задати як теплу атмосферу, так і холодну. Єдині два непорушні кольори, які не змінюються – це вічно теплий помаранчевий колір та холодний синій. Інтер’єр з використанням відтінків помаранчевого асоціюється із сонячним життєрадісним настроєм, а присутність синього кольору у квартирі – з льодом. Поєднуючи різні відтінки кольорів, можна змінити емоційний настрій людини, яка знаходиться в приміщенні або навіть візуально видозмінювати форму квартири.
Насамперед необхідно точно розуміти призначення кімнат, особливості форми інтер’єру кімнати і вже надалі вибирати колірні поєднання.
Наприклад, для інтер’єру дитячої кімнати краще підійдуть спокійні та легкі відтінки. Якщо вибрати жовтий колір, можна частково скоригувати увагу дитини чи розвинути творчий потенціал малюка. А якщо зупинитися на червоному кольорі, то цей інтер’єр кімнати сприятиме активній діяльності та піднесеному настрою, але не дозволять швидко та спокійно заснути.
Щодо інтер’єру кухні все логічно – це приміщення, де готується і їжа, і, відповідно, найчастіше радять застосовувати всі кольори та відтінки, що сприяють відмінному настрою та здоровому апетиту. До таких кольорів можна віднести відтінки зеленого, помаранчевого, бежевого та жовтого. Звичайно, важливо застосовувати грамотне поєднання квітів у квартирі з іншими відтінками, наприклад, зі світло-жовтогарячим, при бажанні з червоним або навіть чорним тощо. Головне, щоб Вам було максимально комфортно. Варто врахувати, що соковиті, контрастні відтінки зменшують апетит і можуть погіршити травлення. Але це все ж таки не закон на всі випадки життя, тому що у всіх людей сприйняття кольору може відрізнятися.
Інтер’єр вітальні в квартирі служить місцем для проведення тривалого часу з друзями та членами сім’ї, тому до вибору кольору необхідно ставитися максимально серйозно, тому що не всім буде затишно, наприклад, у темному або контрастному інтер’єрі спальні. Тому для спальної кімнати краще вибрати щось нейтральне, яке не викликає подразнення та зміну настрою. Це можуть бути різні колірні тони, застосовані у світлій чи м’якій формі. По можливості можна увімкнути яскраві деталі квартири у вигляді акцентів.
Спальня — це те приміщення, яке Ви можете перетворити як захочете, це інтимний простір господаря квартири або будинку і тут рахуватися потрібно лише зі своїми уподобаннями у виборі кольорових гам. Інтер’єр спальні може бути, хоч чорна, яскраво-червона чи бежева, вирішувати лише господареві! Але важливо розуміти, що спальня — це в першу чергу кімната для відпочинку і в яскравому, помітному інтер’єрі важко буде заснути і навіть просто перебувати тривалий час. Тому найчастіше інтер’єр спальні оформляють у постільних тонах, до речі, фіолетовий до таких не можна віднести, але цей колір також може підійти для оформлення інтер’єру спальні. Тут мають панувати спокій та умиротворення. Для інтер’єру ванної кімнати найчастіше підходять світлі відтінки, можливо, з вкрапленням світло-блакитних відтінків, що уособлюють чистоту, свіжість і надати квартирі легкість.
Поєднання кольорів в інтер’єрі