
Колір інтер’єру кабінету > 130 фото-ідей з варіантами дизайну інтер’єру кабінету в різних цінах
Зміст:
Які нюанси потрібно враховувати при виборі палітри кольорів для кабінету?
При підборі кольору для кабінету важливо враховувати такі нюанси:
- Сприйняття палітри.
Важливо врахувати як особисте сприйняття, а й відвідувачів кабінету, із якими треба буде вирішувати ділові питання та укладати договори. Обстановка повинна сприяти конструктивному діалогу та комфорту.
- Розмір приміщення.
Темні і досить глибокі забарвлення візуально зменшують площу, а світлі тони роблять її просторішою, особливо у поєднанні з покриттями, які мають глянсовий блиск.
- Рівень світла.
Темні кольори в інтер’єр кабінету вибирають, якщо він добре освітлений, оскільки вони візуально забирають простір.
- Відповідність кольорів стилю інтер’єру.
Деякі стилі передбачають певний колірний спектр та рівень його насиченості. Наприклад, стилю авангард властиві яскраві та насичені забарвлення (салатовий, яскраво-червоний, лимонний), а вінтаж передбачає природні та бляклі тони.
- Правила та прийоми дизайнерів.
Є кілька встановлених правил та прийомів у дизайнерському середовищі:
- Головні два кольори кабінету, доповнюють їх невеликі вкраплення третього забарвлення.
- Пропорція 60:30:10, де 60 — основне забарвлення, 30 — доповнює, а 10 — вкраплення.
- Застосування одного кольору, але різних його відтінків та насиченості.
Думка експертів у психології
У питанні, якого кольору має бути кабінет, слід врахувати думку психологів. Розглянемо їх основні затвердження.
- Насичені і яскраві тони, що переважають у кабінеті, розбурхують нервову систему і можуть відволікати від роботи.
- Достаток квітів провокує головний біль, підвищує стомлюваність і часто заважає заснути після роботи в кабінеті.
- Теплі та спокійні поєднання кольорів у кабінеті підвищують продуктивність під час роботи.
- Холодні тони наповнюють енергією та сприяють концентрації на робочих завданнях.
- Поєднання теплих і холодних тонів буде сприятливо впливати на людей в офісі та поєднає в собі позитивні властивості вибраних кольорів.
- Яскравий колір, якщо він не переважає, краще задіяти, якщо діяльність пов’язана з креативом.
- Коли потрібна максимальна концентрація уваги, використовуйте спокійну та теплу гаму.
Варіанти забарвлень для кабінету та їх комбінації
Ми пропонуємо вам розглянути найбільш відповідні поєднання кольорів у кабінеті та вдалі їх комбінації.
У кабінеті у білому кольорі буде комфортно перебувати, якщо він невеликого розміру. Тоді він створить відчуття затишку та свіжості. Білий символізує надію, відганяє бажання здаватися в непростій ситуації та налаштовує на лад. У багатьох керівників кабінети саме білі.
Яскравим прикладом є кабінет Ганни Вінтур (головний редактор журналу Vogue). Поєднується білий практично з усіма забарвленнями, але найкраще з пастельною гамою, сірим, червоним та блакитним.
Сірий асоціюється з офісною стриманістю та дрес-кодом. Класичний сірий може наздоганяти сон і зневіру. Тому якщо ви вирішили оформити кабінет у сірих кольорах, зробіть головним світло-сіре забарвлення або близьке до ефектного сріблястого тону. Оптимальні комбінації: білий, зелений, червоний, бежевий.
Один із безпрограшних варіантів при облаштуванні офісу – задіяти стриманий та благородний коричневий колір. Є чимало цікавих відтінків – від світлого деревного до глибокого шоколадного. Він ефектно буде і домінувати, і перебувати в рівноправній парі з іншим забарвленням.
Помірної насиченості коричневий сприяє концентрації на роботі та дарує почуття комфорту. Поєднується коричневий з білим, усіма відтінками зеленого та блакитного. Також ефектно виглядатиме кабінет у різних відтінках коричневого.
Також компромісне забарвлення для офісу. Він підходить під більшість інтер’єрів, незалежно від їх площі та освітлення. Бежевий дає відчуття комфорту, стабільності та сприяє конструктивним бесідам.
Якщо це основне забарвлення, рекомендується додати яскраві вкраплення іншого кольору (штори, стільці, невеликий килим). Гармонує бежевий в офісі з коричневим, блакитним, чорним та персиковим.
Дизайн кабінету кольору сонця – актуальне рішення для молодих, креативних та енергійних людей. Жовтий здатний розрядити обстановку та внести позитивні емоції, особливо якщо він доповнений цікавими фактурами. Забарвлення проявить себе, навіть якщо буде виражена в меблів, шторах та килимі. Поєднання: зелений, білий, світло-сірий, чорний.
Соковитий помаранчевий, як і жовтий, сприятливо впливатиме на настрій. Він випромінює енергію та сприяє мисленню при розробці креативних ідей. Але на думку психологів, краще не робити його домінуючим, а використовувати в дуеті з більш спокійним тоном або у вигляді вкраплень.
Забарвлення для комбінацій в офісі: трав’яний зелений, персиковий, венге, коричневий.
Червоний слід задіяти в міру та обережно. Навіть якщо він вам до душі, то для відвідувачів офісу він може бути некомфортним, оскільки здатний придушувати їх або дратувати, внаслідок чого переговори чи угода не завершаться успішно.
Ненасиченого червоного кольору в кабінеті можуть бути шпалери, але з ненав’язливим світлим візерунком. Червоним можна виділити бажані акценти чи деталі меблів.
Поєднується в офісі червоний з білим, коричневим, персиковим.
Через свою насиченість та яскравість фіолетовий найчастіше не домінує в офісних приміщеннях. Такого кольору може бути одна зі стін або деякі предмети меблів. Гармонує фіолетовий у стінах офісу з білим, сірим, венге та зеленим.
Кабінет у синіх кольорах насичує енергією та рішучістю його власника та ділових партнерів. Доцільно його задіяти у просторих та добре освітлених офісах. Синіми можуть бути стіни, стільці, офісне крісло у поєднанні з білою або бежевою стелею та коричневою підлогою. Також синій поєднується з блакитним та венге.
Кабінет у блакитному кольорі легкий для сприйняття, він дає відчуття бадьорості, свіжості та сприяє появі нових ідей. Блакитний однаково добре виглядає в офісах різної площі.
Найбільш вдалі комбінації з білим, синім, фіолетовим та коричневим.
Зелений часто домінує в особистих офісах або використовується в рівноправній парі з іншим забарвленням. В оточенні природного зеленого комфортно перебувати, він асоціюється з флорою та допомагає побачити «зелене світло» у вирішенні ділових питань.
Вдало комбінується зелений із сірим, коричневим, бежевим та білим.
Кабінет у бірюзових кольорах – гарне рішення для творчих та активних людей. Він допомагає їм генерувати ідеї та покращує настрій. Але краще не робити його головним чи сильно насиченим, щоб він не почав стомлювати.
Гармонує бірюзовий з білим, коричневим та сірим.
Персиковий приємний для очей, він сприяє продуктивності та покращує робочу атмосферу. Класичний сучасний кабінет персикового кольору – це світло-персикові стіни, більш насичені штори або жалюзі у поєднанні з білою стелею та світло-коричневою підлогою.
Також персиковий поєднується з пастельною гамою та вишневим відтінком.
Глибокий та благородний венге уособлює красу натурального дерева. Кабінет у кольорі венге підкреслює бездоганний смак та солідність його власника. Венге сприяє спокійному робочому ритму та зосередженості на справах. Він може бути виражений у меблів та підлоговому покритті в поєднанні з ніжно-бежевими стінами та білою стелею.
Також комбінується венге із світло-персиковим відтінком.
Висновок
Правильно підібране поєднання кольорів в інтер’єрі кабінету для когось сприятиме творчим успіхам та креативу, для когось – зосередженій роботі над важливим діловим проектом з точними розрахунками. Також гармонійна кольорова гама буде розташовувати відвідувачів кабінету до конструктивних діалогів та позитивних результатів переговорів.
✽ ✽ ✽
Дивіться ще > 230 фото інтер’єрів кабінетів у квартирах та будинках – сучасні та класичні рішення у різних колірних виконаннях.
Гарантуємо, що ви отримаєте заряд натхнення та естетичне задоволення.

