Клумба своїми руками: 90 фото, красиві ідеї
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Клумба своїми руками: 90 фото, красиві ідеї

Клумба своїми руками: 90 фото та ідей

Дача — це чудове місце для повноцінного відпочинку на природі, тому ландшафтний дизайн ділянки має важливе значення. Організація клумби своїми руками – відмінний і недорогий спосіб не лише внести родзинку в оформлення прибудинкової території, а й можливість милуватися та пишатися своїм власним витвором. Якщо підійти до справи з фантазією, можна зробити оригінальні шедеври, які, безсумнівно, викличуть інтерес гостей і стануть відрадою господарів будинку.

З чого почати: загальні поради

Організація клумби своїми руками – справа не тільки цікава, а й досить клопітна. Насамперед необхідно визначитися з місцем, де буде квітник. Хороший варіант — оформити відразу два-три квітники на ділянці, в яких розмістити культури, що тішать своїм кольором у різні періоди. Є багато інших варіантів!

Розташування

Нерідко пишні квітники розсаджують біля входу в будинок або біля садової альтанки — тоді вони значно покращують будівлі. Якщо ж прийнято рішення розмістити квіткову посадку в глибині саду (хороший варіант для тінінних культур), необхідно подбати про вільний доступ до неї, оформивши доріжку.

Клумби можуть виконувати роль садових огорож-бордюрів, обрамляючи стежки чи окремі зони. Квітники можуть бути найрізноманітніших форм — квадратні, прямокутні, круглі, овальні або непропорційно фігурні. Найпривабливішим варіантом виступають міксбордери, де рослини становлять певний малюнок.

Клумби також можуть бути оперізуючими, що огинають ставки і дерева, розташовуватися острівцями (стандартні варіанти), мати ступінчасту структуру, що є вертикальною посадкою. Останній варіант дозволяє зберегти корисне місце на невеликій ділянці, а також стати дивовижною незвичайною прикрасою ландшафту.

Клумба своїми руками.
Клумба своїми руками - Розташування

Технічні моменти

Якщо Ви задумали організувати клумбу своїми руками на ділянці на місці газону, спочатку необхідно скласти план її розміщення і «начинки» на папері, за яким розсадити клумбу не складе труднощів. Коли план готовий, на місці майбутнього квітника потрібно зняти шар верхнього ґрунту, висотою близько 20 см, і засипати свіжий родючий ґрунт. По периметру клумби обов’язково формується загорожа, яку можна оформити самостійно із найрізноманітніших матеріалів (про це читайте далі у статті).

Щоб квіти почувалися максимально комфортно, краще подбати про проведення системи поливу, яка допоможе рівномірно розподіляти вологу і добрива по всій ділянці квітника. Для цього по всій території ділянки розкладається шланг із заздалегідь проробленими отворами. Якщо до ділянки підведено централізовану подачу води, шланг можна підключити безпосередньо до крана. Якщо подача відсутня, скористайтеся насосом.

Клумба своїми руками - Технічні моменти
Клумба своїми руками - Технічні моменти
Клумба своїми руками - Технічні моменти

Правила вибору кольорів

Квіти, безперечно, є найкращим прикрасою дачної ділянки, але, водночас, вони вимагають чимало уваги. Початківцям квітникарам краще почати з посадки багаторічників, які чудово переносять всі тяготи мінливих природних умов і не вимогливих до догляду.

Щоб вибрати квіти для посадки, необхідно ознайомитися з їх основними характеристиками, правилами утримання та догляду. Зокрема, це стосується висоти квітки, від якої залежатиме, на якій відстані висаджувати рослини у квітнику та в якому місці.

Квіти у клумбах потрібно розміщувати впорядковано. Так, в овальному квітнику висота рослин змінюється від найвищих у центрі до нижчих до країв. Кучеряві рослини висаджують уздовж парканів, стін альтанки та інших малих архітектурних споруд. На клумбі, що примикає до стіни будинку або огорожі, задній план займуть високі квіти, центральну частину — низькорослі, а на передньому плані розквітнуть ґрунтопокривні екземпляри. Таким чином, кожна квітка отримуватиме достатню кількість світла і чудово виглядатиме, не будучи прихованою в тіні більш високих культур.

Висаджуючи квіти, необхідно врахувати і густину посадки, щоб вони могли нормально розвиватися. Зазвичай по краях клумби рослини садять більш щільно, а до центру – рідше. Квітник повинен відповідати ландшафтному дизайну ділянки, а розташовані в ньому представники флори чудово поєднуватись один з одним, як за зовнішньою красою, так і за умов догляду. Важливо звернути увагу на сумісність різних культур, щоб одні з них не завдавали шкоди іншим.

Клумба своїми руками - Правила вибору кольорів
Клумба своїми руками - Правила вибору кольорів
Клумба своїми руками - Правила вибору кольорів

Оформлення клумби своїми руками

У створенні клумби на присадибній ділянці важлива роль приділяється оформленню, завдяки якому створюються найнесподіваніші ансамблі. Умілі та кмітливі дачники використовують для цього різноманітні матеріали, починаючи з цегли, каменю та закінчуючи елементарними підручними матеріалами.

Цегла

Одним з найпоширеніших матеріалів для створення клумбових огорож є цегляна кладка. Найчастіше використовується червона цегла, яка гідно підкреслить естетику квітника. Крім того, даний варіант відрізняється високою практичністю — цегла легко витримує навантаження, вологість і забаганки природи.

Щоб зробити огорожу, знадобиться цегла та будівельний розчин. Після завершення кладки рекомендується висаджувати квіти не раніше, ніж за два тижні.

Оформлення клумби своїми руками - Цегла
Оформлення клумби своїми руками - Цегла

Камінь

Досить економний матеріал, який використовується не лише на присадибних територіях, а й у міських умовах. Для оформлення можна використовувати найрізноманітніші камені: піщаник, вапняк, сланець, граніт, кварцит. Найбільш поширеним варіантом є галька. Щоб огорожа простояла якнайдовше, перед укладанням каменю формують цементну основу. Клумба з каменю своїм незвичайним виглядом здатна чудово прикрасити будь-який ландшафтний дизайн.

Оформлення клумби своїми руками.
Оформлення клумби своїми руками.

Метал

За допомогою металевих конструкцій можна створити не тільки надійну, але й стильну огорожу, що дорого виглядає. Щоб максимально продовжити термін служби, метал покривають антикорозійними сумішами та спеціальними фарбами. Конструкції виготовляються методом кування, зварювання чи лиття. Найчастіше такі речі виготовляють на замовлення, що дає можливість отримати найвишуканіші форми. Конструкції кріпляться на бетоновану основу повністю або фіксуються лише опорні стовпчики.

Оформлення клумби своїми руками.
Оформлення клумби своїми руками.

Дерево

Дерев’яні огородження досить природно вписуються у природний ландшафт. Матеріал вимагатиме спеціальної обробки, тому що деревина досить вибаглива до впливу навколишніх факторів. Самостійно змайструвати дерев’яну огорожу нескладно. Найчастіше для цього використовують частокіл, невисокий штакетник, невеликі колоди, гілки та лозу. Особливу привабливість мають плетені паркани, які чудово вписуються в етнічне оформлення.

Для створення огорожі не доведеться нічого купувати — весь матеріал (кілки та вербові прути) можна зібрати самостійно поблизу найближчої водойми. Процес оформлення досить простий: по периметру клумби, на невеликій відстані один від одного, вбиваються кілки, які обплітаються лозинами за правилами корзиноплетіння. Кожен ряд необхідно несильно пристукувати молотком, щоб ущільнити полотно.

Оригінальні бордюри можна оформити з корчів, особливо якщо в ландшафті беруть участь дерев’яні лавки, старовинні предмети сільського побуту. Невелику, але дуже симпатичну клумбу можна зробити, використовуючи звичайнісінький пень (колоду), що залишився після спила дерева на ділянці.

Оформлення клумби своїми руками.
Оформлення клумби своїми руками.
Оформлення клумби своїми руками.

Підручні матеріали

Найбільш прості, але дуже цікаві варіанти оформлення клумб можуть вийти із використанням підручних матеріалів. Тут багато залежить від наявності непотрібних речей та фантазії господарів. Розглянемо деякі популярні у садівників варіанти:

1. Огорожа з покришок. Чудовий спосіб оформлення клумб, застосовуваний багатьма дачниками. В даному випадку можна використовувати будь-які відпрацьовані шини, проте імпортні визнані еластичнішими. Перед встановленням шину необхідно відчистити від забруднень, помити і пофарбувати в колір, що віддається перевагу. За допомогою декількох покришок можна побудувати вертикальний квітник з різними рослинами. Деякі умільці вирізають із шин справжні шедеври.

2. Бордюр із пластикових пляшок. Чудовий спосіб позбутися тари, що накопичилася, і красиво оформити клумбу без зайвих витрат. Для цього потрібно зібрати необхідну кількість пляшок однакового літражу (як правило, 1,5 л). Їх встановлюють щільним поряд, шийкою в землю. Готову огорожу можна пофарбувати або попередньо наповнити ємності різнокольоровими камінцями.

3. Меблі. Старі предмети меблів також можна перетворити на оригінальні квітники. Якщо це дерев’яні предмети гарнітура, їх необхідно попередньо обробити спеціальними вологостійкими розчинами. Зазвичай такі штучки фарбують яскравими фарбами.

Сантехнічне обладнання, таке як ванни, раковини, унітази також можна використовувати для організації клумби. У таких оформленнях важливо врахувати сумісність. Наприклад, ніжні незабудки чудово заповнювати простір клумби-раковини, імітуючи мильну піну, різнокольорові однорічники, що нагадують своїм цвітінням строкатий насип одягу, можна висадити в ящиках старої комоди.

Крім згаданих вище способів оформлення клумб своїми руками, можна використовувати різні інші варіанти. Іноді квітниками стають найнесподіваніші предмети, що з часом втратили своє пряме призначення: старий велосипед, візок, парасолька і навіть автомобіль.

Клумба своїми руками - Підручні матеріали
Клумба своїми руками - Підручні матеріали
Клумба своїми руками - Підручні матеріали
Клумба своїми руками - Підручні матеріали

Клумба своїми руками.

Створення клумби своїми руками – це найкращий варіант розміщення квітів на дачній ділянці. Організована посадка з гарною огорожею виглядає набагато естетичніше, ніж квіти, що ростуть у хаотичному порядку. Безліч рішень, як самостійно організувати клумбу на дачі, Ви можете побачити у подальшій фотопідбірці, де представлені найкращі та досить оригінальні ідеї. Приємного перегляду!

Клумба своїми руками.
Клумба своїми руками.
Клумба своїми руками.
Клумба своїми руками.
Клумба своїми руками.
Клумба своїми руками.
Клумба своїми руками.
Клумба своїми руками.
Клумба своїми руками.
Клумба своїми руками.
Клумба своїми руками.
Клумба своїми руками.
Клумба своїми руками.
Клумба своїми руками.
Клумба своїми руками.
Клумба своїми руками.
Клумба своїми руками.
Клумба своїми руками.
Клумба своїми руками.
Клумба своїми руками.
Клумба своїми руками.
Клумба своїми руками.
Клумба своїми руками.
Клумба своїми руками.
Клумба своїми руками.
Клумба своїми руками.
Клумба своїми руками.
Клумба своїми руками.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *