Кіноінтрер'єри як приклад для наслідування у стилі
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Кіноінтрер’єри як приклад для наслідування у стилі


Нехай життя буде як у кіно, якщо не в дії, то хоч би в атмосфері.

З часу винаходу братами Люм’єр кінематографа (1895) увагу глядачів привертає не тільки сюжетна лінія та гра акторів, а й їхнє оточення, народжуючи бажання облаштувати своє житло в тому ж стилі та подібним чином.
Кіноінтер’єри, особливо останнім часом, стали для багатьох як приклад для наслідування або навіть як керівництво до дії в обробці своїх приміщень. Справді, у фільмах ми часто бачимо обстановку, якою оточені герої на екрані, що відповідає власним помислам, і прагнемо втілення своєї мрії в життя.
Створення обстановки навколо себе, схожої на екранну, цілком зрозуміло. По-перше, для людини, яка не має відповідної підготовки, буває складно сформулювати свої побажання до оздоблення будинку. У той час як посилання на фільм дозволить заощадити час на підготовку ескізів та проміжних проектів.
По-друге, фільми допомагають висвітлити особливості тенденцій в архітектурі та оформленні інтер’єрів у повному обсязі, оскільки зйомкам передує кропітка робота. Підготовка включає крім вивчення історичних документів серйозний аналіз способу життя певного стану, властивого відповідної епосі і географічному розташування, а також дослідження моди і стилю того часу.
На думку фахівців, нові тенденції оформлення інтер’єрів з’являються після виходу на екрани нових фільмів і серіалів. Наприклад, еклектика, притаманна Санта-Барбари, стала популярною після перегляду росіянами однойменного серіалу.
Історичні інтер’єри привертали увагу наших співвітчизників, цікавлять їх і зараз. Взяти хоча б покої у стилі бароко із серіалу «Гардемарини, вперед!». Або інтер’єри з фільму на всі часи «Д’Артаньян та три мушкетери». Пояснюється це просто: сцени у королівській резиденції, у Парижі знімали у Львові, палаци та павільйони-інтер’єри – в Одесі та її околицях. Парадний вестибюль Будинку вчених у Львові (колишнє Дворянське казино), створений у стилі пізнього бароко, став на екрані покоями кардинала де Рішельє. Таким чином, зйомки у різних місцях визначили оздоблення приміщень, що відповідає різним стилям та епохам.
Щоб надати функціональність сучасному плануванню, зберігши при цьому атмосферу кабінету або палацових покоїв, слід віддати перевагу ампіру або класицизму. Прикладами тому можуть бути інтер’єри у фільмах «Ярмарок марнославства» та «Гордість і упередження».
У колекціях оздоблювальних матеріалів та елементів інтер’єру низки виробників у наші дні можна підібрати рішення, що відповідають класиці. Наприклад, прикрасою найвишуканішого інтер’єру можуть стати жорсткі двері в традиційному стилі з елементами в стилі бароко з колекції Regina.
Стиль Provence у дизайні інтер’єрів став популярним у Росії завдяки французькому кіно. Особливість його, іноді званого «французьким кантрі», полягає у поєднанні в заміському будинку простих рішень з меблями, виконаними «під старовину» або антикваріатом, що надає обстановці своєрідну легкість.
Фантастичні сюжети, що дають уявлення (як бачиться режисерам) про майбутнє людства, породили вплив футуризму на дизайн інтер’єрів. Згадайте, «П’ятий елемент» Люка Безсонна. В інтер’єрах у стилі еко-футуризм простежується суміш новаторства з елементами різних класичних стилів із епох минулого.
Або взяти фільм «Початок», де історизм переплітається із стилем hi-tech. Не тільки (і не стільки) неординарний вигляд привертає увагу до таких інтер’єрів, а й можливість знайти ергономічні рішення. Прикладом тому можуть служити дверні конструкції, приховані та легко трансформовані, які стають модними та затребуваними саме завдяки кінематографу. Виготовляють їх з різних матеріалів (з масиву цінних порід дерева з класичним оздобленням, з металу та скла тощо), складними або розсувними, що дає можливість оформляти інтер’єри в стилі hi-tech або футуризму. Затребуваність їх сьогодні пропорційна зростанню популярності квартир та будинків, виконаних відповідно до ідеології loft, з додаванням сучасних рішень у класичні інтер’єри. Приклад того — двері Slim (фабрика FOA).
Майже у всіх останніх фільмах про Джеймса Бонда можна бачити щось подібне. Взяти хоча б «Квант милосердя», особливо оздоблення інтер’єрів. Фінальні сцени картини розгортаються в готелі Perla de las dunas, а насправді це відбувалося в обсерваторії Європейської організації (у південній півкулі) у галузі астрономічних досліджень.
Усе сказане вище пояснює виконання реальних замовлень з обробки приміщень на прикладі кіноінтер’єрів. Адже буває так, що замовник побачить у кіно те, що не зможе йому передати фахівець в ескізах і навіть у пропонованій 3-мірній моделі. Напевно, правильно надходять сьогодні деякі компанії, що пропонують послугу — оформлення будинку за мотивами фільмів, що полюбилися.
Кіно підносить нам все нові та нові знахідки. Що ж буде цікавим завтра, побачимо із кіно.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *