Кімнатні рослини в інтер'єрі квартири: оформлення дизайну рослинами
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Кімнатні рослини в інтер’єрі квартири: оформлення дизайну рослинами


Хто нині не любить кімнатні рослини? Напевно таких людей немає або їх дуже мало. Адже зелені представники флори лише одним своїм виглядом приносять радість та спокій, а скільки від них користі. Вони поглинають вуглекислий газ і виділяють кисень, необхідний особливо міським жителям. Поселивши у своєму будинку чи квартирі рослини, ми вносимо туди затишну, живу та радісну атмосферу.

Рослини в інтер'єрі

Звичайно, в жодному разі не варто заповнювати кімнати різноманітними рослинами у великій кількості, так ви нічого не досягнете. Краще буде придбати кілька красивих екземплярів, це чудово облагородить ваш інтер’єр. Також потрібно бути обережними у виборі екзотичної флори, ви повинні бути впевнені, що зможете їх доглядати.

До кожного інтер’єру кожної кімнати підходять певні зелені рослини.

Рослини в інтер’єрі холу (передпокій)

Перше місце, куди потрапляємо ми та наші гості, увійшовши до будинку – це хол або передпокій. З цієї кімнати і починається уявлення про наше життя, і, звичайно, тут також можуть жити та процвітати зелені рослини. Якщо достатньо світла, то це просто удача, але якщо світла мало, що характерно для сучасних квартир, то не впадайте у відчай — поставте тінелюбні рослини, які, загалом, невибагливі. До таких відносяться: фатсія, пеперомія, маранта, а також драцена, сансев’єра, які дуже стійкі до перепадів температур та освітлення, властивих передпокою.

Також потрібно орієнтуватися на наявний простір вашого холу або передпокою. Якщо місця достатньо, то чудово виглядатимуть пишні великі рослини, наприклад, папороті, які чудово виглядають і окремим акцентом, і групою рослин. Але якщо ви не володієте достатньою площею, підійдуть і невеликі квіточки, вміщені, наприклад, на полицях, спеціальних підставках, яких у наш час багато. Плющ Хедера відноситься до тих маленьких рослин, які здатні до невпізнанності змінити ваш передпокій і подарувати їй казковий комфорт.

Квіти у передпокоїРослини в передпокої Бамбук у передпокоїРослини в інтер’єрі кухні

Кухня є найсприятливішим місцем для кімнатних рослин, там достатньо світла та вологості. Але все одно необхідно враховувати деякі фактори, вибираючи рослини для кухні. Так як у кухні дуже часто готується їжа, слід вибирати теплолюбні рослини. Якщо ви вибираєте квіти для підвіконня, то однозначно вам потрібні світлолюбні. Адже є і тінелюбні рослини, які від великої кількості світла просто гинуть, зате вони відмінно підійдуть, якщо ви хочете помістити рослини далеко від вікна, де-небудь в тіні холодильника або що-небудь в цьому роді. Також у жодному разі не варто «селити» представників флори поруч із плитою, зайва жар і пара від готування можуть їм нашкодити. Місце біля раковини теж не є добрим, тому що звідти на рослини можуть долітати мильні бризки та залишки жирної їжі.

Від розміру вашої кухні залежатиме і розмір рослин. Що ще потрібно враховувати при виборі зелених «сусідів» для кухні, так це постійний перепад температури, це є значним мінусом даної кімнати, але все вирішуване. Є, наприклад, фікус, хлорофітум, плющ, алое, традесканція, аспарагус, які легко впораються в таких умовах. До речі, хлорофітум дуже корисна рослина для кухні, оскільки вона позбавляє повітря приміщення від шкідливих випарів.

Рослини в інтер'єрі кухні Невеликі рослини в інтер'єрі кухні Оригінальне розташування рослини на кухні Незвичайні рослини на кухні Рослини на кухні у вигляді маленького акценту Рослини на кухні на фото Маленькі рослини на кухні Інтер'єр кухні з невеликими рослинами Кухня інтер'єр з зеленими рослинами

В принципі, при бажанні на кухні вирощують практично всі (лимони, апельсини, кавові та чайні дерева і так далі), зате якою чудовою ідеєю буде зробити на кухні маленький «город». Можна вирощувати цибулю, кріп, петрушку, м’яту, базилік, декоративний перець. Дуже оригінально виглядатиме замість звичайних горщиків кухонне начиння – чайні чашки, чайнички, каструлі тощо.

Рослини в інтер’єрі вітальні

Як правило, найбільша та «гостинні» кімната – це вітальня. Тому сюди поміщаються найчастіше рослини великі, підлогові, широколисті. Тут теж, як і скрізь, варто орієнтуватися на те, куди саме ви хочете поставити своїх зелених друзів. У вікна – світлолюбні, у тіні – тінелюбні. Але якщо все-таки у вас недостатньо місця для великих рослин, відмінно прикрасять ваш інтер’єр невеликі екземпляри в підвісних кошиках, чудово виглядають кучеряві рослини.

У вигляді декору для вітальні однаково добре підходять свіжозрізані квіти і представники флори горщика, звичайно, можна використовувати їх тандем.

Щоб створити природний і м’який інтер’єр, дизайнери радять невеликі та неяскраві композиції, або ж високі та повітряні. На роль горщиків підійдуть скляні вази, прозорі колби, кулі – акваріуми, всі ці варіації збережуть легкість інтер’єру.

Рослини в інтер'єрі вітальні Квітуча вітальня Велика рослина в інтер'єрі вітальні Невелика рослина в інтер'єрі вітальні Рослини у вітальні Два зелені дерева в інтер'єрі вітальні Незвичайні горщики для рослин у вітальні Зелена рослина у вітальні Зелені рослини у вітальні на фото Легкий акцент зелені у вітальні Сильний акцент зелені в інтер'єрі Затишний інтер'єр вітальні за допомогою рослин Незвичайна рослина в інтер'єрі Зелений інтер'єр вітальні

Рослини в інтер’єрі спальні

Рослини в спальні наповнять її м’якістю, затишком і ніжністю, що дуже сприяють сну. Але багато квітів небажано ставити в спальну кімнатуособливо це стосується рослин, у яких сильний аромат, це загрожує вам сильним головним болем з ранку. Дуже небезпечні для спальні лілії та папороті, ці рослини поглинають кисень, а виділяють вуглекислий газ.

Якщо дозволяє розмір приміщення, то відмінно підійдуть рослини типу для підлоги, можна колірні кашпо на столику або тумбочці, або на підвіконні. А ось алое та каланхое створять відмінний мікроклімат – у нічний час вони виділяють кисень.

Небагато рослин у спальні Рослина у спальні Зелене деревце у спальні Рослини в інтер'єрі спальні Рослини в інтер'єрі на фото Спальня та зелені рослини

Зелені рослини завжди ушляхетнюють будь-який інтер’єр, вони вносять нотки природності, свіжості і підкреслюють індивідуальність характеру всіх членів сім’ї. А також можуть сховати будь-які недоліки вашого приміщення.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *