Кімнатні дерева: 40 фото прикладів
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Кімнатні дерева: 40 фото прикладів


Складно навіть уявити, наскільки безрадісним і тужливим стало б наше життя, якщо з інтер’єру будинків виключити звичні кімнатні рослини. Незважаючи на те, що жива рослинність у наш час помітно витісняється аналогами зі штучних матеріалів, фахівці, як і раніше, вважають цей напрямок дизайну досить перспективним. Особлива увага приділяється кімнатним деревам – великим кадочним рослинам вище одного метра.

Об’ємні рослини, подібно до скульптур, надають нудному інтер’єру неповторність, вишуканість і стильність. Більш того, ці незначні, на перший погляд, аксесуари можуть стати ключовими елементами дизайну приміщення. Не дивно, що декоративними деревами зараз все частіше прикрашаються не тільки міські квартири, а й площі торгово-розважальних центрів, вільний простір в офісах і магазинах – адже кімнатні рослини мають безліч корисних властивостей.

Чим корисні кімнатні дерева у квартирі

1. Кімнатні дерева в міській квартирі є постійним джерелом кисню, що виділяється замість поглинається вуглекислого газу. Деякі рослини витікають значну кількість фітонцидів та ефірних олій, знищуючи хвороботворні мікроорганізми. Крім того, відбувається фільтрація частинок пилу у повітряному просторі житлової квартири.

Інтер'єр вітальні з деревом

2. Зелені дерева здатні підвищувати вологість повітря у приміщенні. При випаровуванні вологи повітря у кімнаті із рослинами значно охолоджується.

Вишукані рослини в інтер'єрі

3. Завдяки своєму зеленому забарвленню домашні дерева мають на людину заспокійливу дію. Більше того – вони допомагають у боротьбі з повсякденними стресами.

Рослини-дерева в інтер'єрі

4. Будь-яке приміщення за допомогою зелених рослин стане більш затишним та комфортним. Навіть найнудніший інтер’єр привертатиме увагу своєю свіжістю та оригінальністю, якщо в нього вписати звичайні кімнатні дерева.

Дерево у вітальні

5. Домашні рослини чудово справляються із завданням розбиття простору на кілька окремих функціональних зон. Великі дерева або чагарники виконують функцію природних перегородок, завдяки чому можна уникнути складних перебудов під час ремонту кімнати.

Вишукана рослина

6. Кімнатна рослинність завдяки своєрідній текстурі дозволяє пом’якшити деякі архітектурні елементи. В інтер’єрі, де є холодні поверхні і жорсткі конструкції, декоративні дерева виконують функцію, що оживляє, створюючи гармонійну і збалансовану атмосферу.

Кімната з деревами

7. Домашні дерева також можна використовувати для пожвавлення кутів кімнат. Нерідко куплені меблі погано вписуються в кутовий простір, в результаті чого ця частина приміщення виглядає порожньою та незакінченою. Велика діжка з домашнім деревцем дозволить приховати цей недолік, не захаращуючи простору.

Як знайти «своє» дерево?

Різновидів кімнатних дерев чимало, тому вибір домашньої рослини для конкретного інтер’єру буде нелегким. Можна купити одразу дорослу рослину, однак, слід пам’ятати, що така покупка обійдеться у чималу суму. Молоді рослини коштують набагато дешевше. Щоправда, доведеться докласти багато зусиль і набратися терпіння, адже кімнатні дерева ростуть досить довго. Щоб краще зрозуміти, яке саме деревце підійде для вашої кімнати, слід ознайомитися з основними видами рослинних кадків.

Дуже невибагливий у догляді. У той же час, він дуже гарний. А безліч видів цього дерева дозволить кожному квітникареві почати підібрати найбільш підходящий варіант. Фахівці радять звернути увагу насамперед на такі різновиди фікусу, як бенгальський, каучуконосний та ліроподібний.

Прикраса вітальні деревами

Можна назвати справжнім деревом у мініатюрі. При його вирощуванні за основу береться звичайне дерево, яке систематично підрізають для надання відповідної форми.

Вітальня з прекрасними деревами

Відомий як «китайська троянда». Рослина може досягати величезних розмірів – до 5 метрів. Має дуже гарні квіти.

Оригінальні дерева в інтер'єрі

Цитрусові дерева

Надають сприятливий впливом геть самопочуття людини. Народною любов’ю серед кімнатних цитрусових дерев користуються мандарини, лимони та апельсини.

Цитрусові дерева в інтер'єрі

Вважається одним із найскладніших у плані догляду рослин. Фахівці радять садівникам-початківцям добре подумати, перш ніж купувати це кімнатне дерево. Однак у разі вдалого результату камелія порадує вас неповторними кольорами, діаметр яких може становити від 6 до 12 см.

Квітучі дерева в інтер'єрі

Драцена Сандера

Або китайська тростина не має нічого спільного зі своєю назвою, хоча зовні дуже нагадує очеретову лозу. Серед продавців це дерево носить іншу назву — «бамбук щастя» через здатність притягувати в будинок позитивну енергію, щастя, удачу та чудовий настрій.

Декоративне дерево як прикраса

Або «кімнатний клен» при цвітінні викидає бутони, які нагадують різнокольорові ліхтарики. Ця рослина дуже невибаглива.

Кавове дерево

Можна дізнатися з солодкого аромату, що проявляється під час цвітіння. Ця рослина може досягати заввишки понад два метри. При гарному догляді кавове дерево систематично цвістиме і плодоноситиме. На думку квітникарів, ця рослина може давати щорічно до 500 грамів кавових зерен, які майже не поступаються якістю бразильському напою.

Крассула чи грошове дерево вважається символом процвітання. Багато хто вірить у те, що ця рослина приносить у будинок достаток та удачу у справах. Грошове дерево чудово впишеться у будь-який дизайн. Через свою невибагливість підійде навіть тим, хто не має навичок догляду за кімнатними рослинами та часу.

Купуючи кімнатне дерево, обов’язково поцікавтеся у продавця, як правильно доглядати нового зеленого друга. Кожна рослина потребує певних умов поливу, підживлення та пересадки. Крім цього важливо знати, де краще поставити куплене деревце. Якщо вибрана рослина не потребує особливого підходу, то рекомендується дотримуватись загальних правил розташування кімнатних кольорів:

  1. рослинність не любить протягів;
  2. не варто ставити дерева поруч із батареями або обігрівачами.
Кухня з декоративною рослиною

1. Краще все розмістити домашні рослини поруч із вікном, оскільки дерева потребують природного освітлення. Якщо вікна в кімнаті виходять на північ, такий варіант розміщення буде для вас єдиним, інакше дерева не зможуть отримувати достатньо денного світла.

2. Декоративні дерева не повинні заважати мешканцям квартири. Необхідно передбачити, щоб до вікон та меблів був хороший підхід. І тим більше: домашні рослини не повинні обмежувати рух у коридорі або на сходовому майданчику.

3. Необхідно враховувати, що домашні рослини додають до інтер’єру приміщення насичений зелений колір. Чим густіша крона, тим щільніше зелена пляма. Занадто щільна зелень може викликати відчуття тяжкості та вантажності. Щоб уникнути цього, крону дерев необхідно періодично проріджувати. Пам’ятайте, що декоративні дерева не повинні перевантажувати інтер’єр.

4. Не варто допускати ситуації, коли кімнатні дерева розростуться до висоти людського зросту і вилізуть вище. Крони рослин не повинні загороджувати півстіни та стелю, інакше рослини стануть домінувати в інтер’єрі. Цього не повинно статися, оскільки домашні дерева покликані прикрашати, а не загороджувати створений інтер’єр, пригнічуючи при цьому людину.

5. Кожній з рослин слід підібрати гарний пропорційний горщик. Кімнатні дерева завжди привертають до себе увагу, тому мають виглядати належним чином. Розмір та якість горщиків повинні відповідати габаритам та зовнішньому вигляду рослин. Земля має бути насипана акуратно. Сухе листя і гілки слід своєчасно прибирати, оскільки вони страшенно псують вигляд.

6. Через жорсткість водопровідної води полив кімнатних дерев слід проводити тільки рідиною, що відстоялася. Після відстоювання домішки осідають на дно, вода стає набагато м’якшою.

7. Для пересадки кімнатних дерев слід використовувати ґрунт, куплений у спеціалізованому магазині. Такий грунт очищений від шкідливих личинок і збагачений необхідними рослин мікроелементами.

Дотримання вимог догляду за конкретними домашніми деревами дозволить вам досягти чудових результатів. Багатоденні зусилля неодмінно виправдаються, і вам вдасться створити чудовий інтер’єр з живими кімнатними рослинами — своєрідний оазис у звичайній міській квартирі.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *