Кімната для хобі: облаштовуємо зону для рукоділля
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Кімната для хобі: облаштовуємо зону для рукоділля


Облаштовуємо зону для рукоділля

Якщо ваша кухня часто виглядає так, ніби напередодні в ній святкували новий рік, коли підлога усипана дрібними шматочками різнокольорового паперу, що так нагадує святкове конфетті; якщо вам знайома ситуація, коли ви виявляєте на собі залишки різнокольорових блискіток, навіть вийшовши з дому, то ви, напевно, любите займатися рукоділлям. А це означає, що творче хобі рано чи пізно вимагатиме окрему зону у вашому будинку. Не обов’язково відводити цілу кімнату для занять скрапбукінгом або вишиванням, достатньо знайти невеликий простір, який буде призначений виключно для вашого хобі, і облаштувати його так, щоб було максимально комфортно. Правильно спланована зона для рукоділля допоможе організувати всі запаси дрібних деталей таким чином, щоб вони були доступні в будь-який момент, не змішувалися і не заважали в процесі роботи. При цьому ви забезпечите порядок у всьому будинку, більше не потрібно буде збирати по всьому будинку нитки, папірці та блискітки.

Зверніть увагу на кілька дуже вдалих проектів подібної організації, можливо щось здасться вам корисним.

Облаштовуємо зону для рукоділля

Самостійно чи з дизайнером?

Цей спосіб організації великої кількості дрібниць можна назвати еталонним, тут у кожної деталі є суворо відведене місце. Проте здійснити подібний проект насправді підвладно лише людям із непоганими навичками планування простору та хоч би мінімальним талантом дизайнера. Для всіх інших, а також для тих, хто звик довіряти професіоналам, краще звернутися відразу до фахівця з інтер’єрів. Дизайнер допоможе розрахувати і зрештою вибудувати системи зберігання таким чином, щоб жоден сантиметр дорогоцінного простору не пропав даремно, а будь-яка дрібниця була легко доступна в потрібний момент.

Терміни

Крім перерахованих вище плюсів, робота з професіоналом значно зменшить терміни перепланування. В даному випадку вам знадобиться один день для обговорення майбутнього проекту, обговорення всіх деталей та проведення вимірів та ще один день на саму установку. Якщо ж ви вирішите робити все самостійно, то важко навіть приблизно припустити кількість часу, яке піде на пошуки потрібних стелажів, ящиків, контейнерів. Цілком можливо, що завдання вирішиться швидко і кінцевий результат буде не гіршим, ніж на картинці.

Облаштовуємо зону для рукоділля

Вартість

Кінцева вартість подібного перепланування дуже залежить від багатьох факторів, а саме від кількості деталей, які будуть використані в системі зберігання, площі простору і від того, чи важлива просто практичність, чи ви готові вкладатися в особливий дизайн. Можна обійтися сумою в 100 доларів, купивши кілька ящиків, органайзерів та полиць, а можна витратити 20 тисяч на ексклюзивний дизайн. Проект, представлений на цьому фото, коштував замовнику 3200 доларів, включаючи роботу дизайнера та сервіс з встановлення меблів.

Деталі

Перш за все, визначте для себе дві речі: скільки робочого простору вам потрібно, і на яку суму ви розраховуєте. Слід також заздалегідь врахувати фактор розширення запасів, адже дрібні деталі ви купуватимете постійно, а значить, для них також потрібно буде окреме місце. І ще один невеликий нюанс: врахуйте, що найчастіше вигідніше замовляти перепланування усієї кімнати, ніж її окремій частині.

Отже, приступимо до процесу перепланування.

Облаштовуємо зону для рукоділля

  1. Продумайте основні характеристики робочої зони.

Для комфортної роботи вам знадобиться простір достатньої площі, надійний і не викликає проблем при збиранні. Стіл повинен бути досить широким, або мати можливість розкладатися в процесі роботи над вашим проектом. Дуже важливо також велика кількість світла, якщо кімната недостатньо світла, додайте лампи.

  1. Визначте обсяги та призначення ящиків.

У вашій майбутній системі зберігання повинні бути повністю виключені хаос і сплутаність, основна суть у тому, щоб за кожною групою дрібних деталей було закріплено певне місце. Тому заздалегідь розрахуйте кількість не тільки ящиків та полиць, але навіть внутрішніх відділень у них. Для котушок ниток та стрічок підійдуть горизонтальні штанги. Для зберігання різнорідного паперу також знадобиться кілька піддонів. В ідеалі все це має бути в радіусі витягнутої руки.

Облаштовуємо зону для рукоділля

  1. Почніть із угруповання предметів.

Щоб розгребти завал із дрібних предметів, розкладіть їх по групах, наприклад, окремо котушки пряжі, окремо папір для скрапбукінгу тощо. Побачивши, чого набралося більше, ви відразу зможете визначати наймісткіші ящики для цих груп предметів.

  1. Підберіть відповідні ємності.

Тепер настав час завершального штриха — вам потрібно підібрати потрібні ємності для кожної групи дрібниць. Вам знадобляться коробки, банки, скриньки та органайзери – все це можна знайти у будь-якому магазині товарів для дому. А якщо виявити креативність, то можна використовувати старі предмети по-новому, наприклад, задекорувати скляні банки та зберігати в них нитки, гудзики та ще щось. До речі, непрозорі ємності краще одразу підписати, це полегшить пошук у майбутньому.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *