Килим в інтер'єрі кухні - гід на вибір і 30 фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Килим в інтер’єрі кухні — гід на вибір і 30 фото



Кухня – це найбільш прохідне та часто забруднюване місце в будинку. І якщо раніше у вас ніколи не було тут ні килима, ні паласа, то, напевно, ви сумніваєтеся, чи потрібен він тут, чи можливо утримувати його в чистоті, не витрачаючи на це багато сил, і чи не шкідливий для здоров’я цей гарний «пилозбірник» ? Відповідаємо — килим на кухню потрібен для того, щоб:

  • Захистити підлогу з каменю чи дерева від пошкоджень;
  • Зробити холодний підлога з плитки або ламінату комфортніше. Особливо це важливо, якщо в сім’ї є дитина — килим не дасть йому ні послизнутися, ні замерзнути;
  • Розділити кухню, кухню-вітальню або кухню-їдальню на зони, наприклад, робочу та обідню, або кухонну та зону відпочинку;
  • Візуально розширити, подовжити чи навпаки зробити простір камерним;
  • Звукоізолювати приміщення;
  • Зробити інтер’єр стильним та затишним.

килим на кухні

Щодо практичності, то тут все залежить від матеріалу килима. Якщо вибрати його правильно, ви здивуєтеся, наскільки простий у догляді він буде. Більше того, з килимом кухня стає навіть чистіше і охайніше. А властивість килимів збирати пил насправді не мінусом, а плюсом. Адже якщо вона не буде утримана в килимі, а потім очищена пилососом, то «повисне» у повітрі, яким ми дихаємо.

Цей матеріал допоможе вам вибрати немаркий та якісний килим за допомогою 5-крокової інструкції та добірки із 50 красивих фото.

Крок 1. Вирішіть, де ви хочете постелити килим на кухні

Килим можна постелити як мінімум у 3 місцях:

  • У раковини — Це місце, де ви найчастіше ходите і довго стоїте. Тут килимок має бути маленьким розміром приблизно 60×90 см.
  • Уздовж кухонного гарнітура, тобто робочої зони — наприклад, між гарнітуром та обідньою групою чи островом. У цьому місці найкраще виглядають вузькі та витягнуті доріжки або невеликі прямокутні покриття.
  • В обідній зоні – у цьому випадку, розмір покриття повинен бути таким, щоб його краї не задирали під час пересування стільців під час обіду. Розрахувати мінімальні розміри килима можна просто додавши до довжини кожної сторони столу як мінімум по 60 см. Найчастіше для столової зони підходять вироби 230х300 см, 240х330 см або 250х350 см.

У наступному слайдері представлені фото-приклади різних варіантів розміщення килимів та паласів на кухні.

Крок 2. Зробіть виміри

Тепер, коли місце вибрано, позначте на підлозі контур майбутнього килима у бажаному розмірі за допомогою скотчу. Так ви отримаєте його орієнтовні параметри та зможете переконатися, що палас не перетинатиметься з іншими предметами меблів.

Крок 3. Визначтеся з формою

Головний принцип вибору форми простий: форма килима має повторювати форму столу. Тобто якщо стіл овальний, то і килим краще вибрати овальний. Так ви досягнете відчуття порядку у просторі. Втім, за бажання ви можете вибрати:

  • Для круглого столу – круглий чи квадратний килим.
  • Для прямокутного столу – прямокутний чи овальний килим.

Зорієнтуватися можна і форму кухні. Якщо приміщення має витягнуту прямокутну форму, то і килим варто вибрати такий же. Якщо приміщення квадратне, то підійдуть круглі або квадратні покриття.

Втім, всі ці рекомендації можна проігнорувати, якщо ви вибираєте великий килим для обідньої зони на дуже просторій кухні або їдальні.

Крок 4. Вибираємо матеріал

Оскільки ситуації, коли ви щось розсипаєте або проливаєте на кухні, неминучі, то килим тут має бути з матеріалу, який легко чиститься сухим та вологим способом. Найпрактичніші килими зіткані з:

  • Вовни — Найтрадиційніший і поширений варіант. Вовна тепла, приємна на дотик і легко чиститься. Якісний вовняний килим фабричного виробництва зможе прослужити 20-50 років. Однак його ворс легко вбирає рідкі забруднення, наприклад, харчові, а видаляти плями з нього буде не так просто. Крім того, майте на увазі, що шерсть, та ще й з дрібними крихтами та плямами від їжі, приваблює міль. Ще один мінус — вовняний килим може накопичувати статичну електрику (втім, набагато менше, ніж синтетичні покриття). Всі ці недоліки можуть бути позбавлені вироби, оброблені грязеотталкивающими, противомолевыми і антистатичними просоченнями.
  • Нейлону (поліаміду) — З усіх синтетичних матеріалів нейлон найбільше наближений до вовни і на вигляд, і за експлуатаційними характеристиками. Нейлонові килими практичні та довговічні, єдиний мінус – вигоряють на сонці. За ціною вони можна порівняти з вовняними виробами.
  • Поліпропілену (деколану, ікселану) — Більш доступний, а тому популярний варіант. Поліпропіленовий килим відмінно підійде для кухні, тому що його гладкі волокна стійкі до поглинання вологи, у тому числі рідких харчових забруднень, наприклад, вина. Термін служби – 5–7 років. Якісний пінопропіленовий килим повинен мати високу щільність, тоді ворс не змінюватиметься.

Трохи гірше витримають кухонні умови шовкові, бавовняні, віскозні та поліестерові покриття. І зовсім не рекомендуємо купувати вироби з акрилу.

З якого б матеріалу ви не вибрали килим, головне, щоб він був безворсовим або коротковорсовим, але в жодному разі не довговорсовим або петльовим.

Безворсові килими більше нагадують тканину із щільним та іноді грубуватим плетенням. Це можуть бути двосторонні полоси, циновки з рослинних матеріалів або синтетики, а також килими «килим» та «сумах». Такі килимки якраз підійдуть для оформлення робочої зони біля раковини або вздовж гарнітура. Щоправда, з циновками з плетеного сизалю, бамбука, джуту, льону тощо потрібно бути обережнішими, оскільки вони бояться вологи. Втім, інші кухонні забруднення вони переносять добре, якщо мають щільне і гладке плетіння.

Безворсовий килим в інтер'єрі кухні

Крок 5. Визначаємося з кольором та дизайном

Ось кілька підказок, які допоможуть вам визначитися з дизайном та кольором килима.

  • Візерунок і забарвлення повинні перегукуватися з іншими деталями інтер’єру. Наприклад, зі шторами, меблями, настінним декором, малюнком шпалер, фартуха або плитки для підлоги.
  • Чим темніше покриття, тим менше марке.
  • Крихітки та інші забруднення будуть малопомітні на килимі з строкатим малюнком, наприклад, на тих самих паласах або коврах.
  • Якщо кухня вузька, то за допомогою килима в поперечну смужку, зигзаг, хвилю тощо ви зможете візуально розширити простір.

І трохи про звільнення

І нарешті, коли ви купите килим, вам знадобляться наступні поради щодо догляду:

  • Насамперед свіжокуплений килим, а особливо палас або килимок обов’язково потрібно зафіксувати на підлозі за допомогою звичайного двостороннього скотчу, спеціальних гумових стрічок або липучок для фіксації килимів. Також ви можете просто пришити кілька гумових кілець або просто шматочків до вивороту килима.

Стрічка для фіксації килима

  • Майте на увазі, що вовняний килим перші півроку «линятиме» — це нормальний процес для всіх нових виробів. Наберіться терпіння і спочатку чистіть килим тільки сухим способом. І не пилососом, а нежорсткою щіткою або віником.
  • Для будь-якого килимового покриття сухе чищення переважно вологе. Але оскільки йдеться про кухонний килим, то без вологого чищення не обійтися. Якщо хочете, щоб виріб прослужив довго, мийте його не за допомогою пилососа, а в ручну за допомогою спеціальних засобів м’якою щіткою.
  • 1 раз на рік килим можна вибивати на снігу або здавати в хімчистку з обробкою турбощіткою.
  • Якщо хочете прибрати килим, його слід згортати в рулон, а не складати.
  • Вироби, виткані з натуральних матеріалів, не забувайте обробляти засобами від комах.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:19 Середня оцінка: 4,47 із 5)
Килим в інтер'єрі кухні - гід на вибір і 30 фото Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *