Карниз для кухні – гід на вибір, встановлення та фото в інтер’єрі
В оформленні вікна карниз грає не меншу роль, ніж самі штори. Для тих, кому належить вирішити віконне питання, ми підготували невеликий огляд всіх видів конструкцій, поради про те, як правильно вибрати карниз за довжиною, діаметром та дизайном, а також добірку відео-інструкцій з самостійного монтажу.
Робимо виміри
Перед тим як вибрати карниз для штор на кухні, вам потрібно заміряти ширину віконного отвору та розрахувати довжину карнизу за такою формулою:
- Стандартна довжина карниза (при монтажі до стелі чи стіни) = ширина віконного отвору + 30-50 см.
- Довжина карниза при монтажі всередині віконної ніші = ширина між двома стінами віконної ніші -(мінус) товщина кріплення.
До речі, за допомогою довшого або більш короткого карнизу ви можете нівелювати вади вікна на кухні.
- Занадто вузьке вікно здаватиметься ширше, якщо повісити карниз довше;
- Занадто широке вікно можна зменшити, вибравши карниз точно за його шириною.
Гід за видами карнизів
Вітражний (телескопічний)
Опис: невеликий круглий або прямокутний карниз, що регулюється по довжині та кріпиться до віконної рами. Підходить для вітражних штор «пісочний годинник» (на фото нижче) та штор-кафе.
У яких випадках рекомендується: цей тип карнизу ідеально підходить для класичного інтер’єру, а також для кухні в стилі прованс, кантрі, Шеббі шик. Вітражні штори (відповідно і карниз теж) просто знахідка, якщо біля вікна розташоване миття.
Виготовляється з: металу чи пластику.
Кріплення: планки можуть кріпитися до рами на самоклеючі гачки, на гвинти-милиці і на маленькі кронштейни-тримачі (на фото нижче). Найчастіше телескопічні карнизи одягаються в кишеню штор, але за бажання вони можуть бути підвішені на кільця, петлі та прищіпки.
Штанговий (круглий)
Опис: круглий карниз, що виконує не тільки практичну, а й декоративну функцію, оскільки штори не закривають. Залежно від вашого задуму та ваги штор, ви можете вибрати штангу діаметром від 16 до 35 мм. А як вибрати карниз, що підходить по довжині? Тут є три рішення:
- Купити виріб у спеціалізованому шторному магазині, де вам відріжуть карниз необхідної довжини на замовлення.
- Купити розсувну штангу та самостійно відрегулювати її довжину.
- Купити цілу штангу із запасом довжини та вкоротити за допомогою стусла чи ножівки самостійно.
- Придбати два карнизи однакового діаметра та довжини, з’єднати їх за допомогою спеціального з’єднувача та за необхідності укоротити обидві штанги.
Краї штангового карниза обов’язково закривають декоративними наконечниками.
У яких випадках рекомендується: Цей вид карнизу традиційний і універсальний. Карнизи з дерева та кованого заліза підійдуть для інтер’єрів у стилі прованс та кантрі. На кухні у класичному стилі будуть органічні карнизи з металу кольору бронзи (на фото вище), латуні, античного золота тощо. з наконечниками у вигляді шишок, стріл чи куль. Для сучасного інтер’єру швидше за все підійде хромований, білий або чорний карниз з лаконічними наконечниками.
Виготовляється з: дерева, металу чи пластику.
Кріплення: залежно від вибраних кронштейнів, штангу можна повісити не тільки до стіни, а й до стелі та між стінами. Крім того, ви можете вибрати кронштейни для встановлення карниза у два або три ряди.
Далі на відео представлений докладний майстер-клас із монтажу дворядного штангового карниза своїми руками.
Шинний
Опис: шинний карниз є планкою з жолобками, в які і кріпляться гачки для штор. Його особливість полягає в тому, що практично не видно над шторами. Шини бувають дворядні та трирядні, довжина їх коригується самостійно або складається з двох шин, крім того їх можна з’єднувати з поворотними модулями.
У яких випадках рекомендується: Особливо актуальним є шинний карниз для широких вікон, вікон з виходом на балкон, а також, якщо не хочеться доповнювати штори ніякими зайвими деталями.
Виготовляється з: пластику білого кольору.
Кріплення: шини кріпляться найчастіше до стелі, але в комбінації з кронштейнами можуть кріпитися і до стіни.
Нижче представлена відео-інструкція, як повісити карниз стель.
Декоративний шинний
Опис: це той же шинний карниз, але доповнений декоративним багетом із дерева або пластику, що імітує дерево, з елементами позолоти, різьблення та іншого декору. На наступному фото можна побачити, як така конструкція може виглядати в інтер’єрі кухні.
Електрокарниз
Опис: Електрокарниз – це профіль з гачками для підвішування штор, оснащений електроприводом, який дозволяє керувати шторами вручну та дистанційно – через пульт, стаціонарну кнопку або навіть через Iphone (Розумний будинок). Такий карниз доступний для розсувних та римських штор, японських панелей. Крім того, електропривод може бути оснащений гнучкий карниз для вікон складних форм.
Ціна на карнизи з електроприводом може сильно змінюватись в залежності від розміру карниза, ваги штор (наприклад, карниз для тюлю буде коштувати набагато дешевше, ніж для портьєр), типу управління, наявності таймера та ін.
У яких випадках рекомендується: Карниз з електроприводом особливо актуальний для важкодоступних вікон та вікон складної форми. А ще такий технологічний карниз просто створений для кухні в стилі хай-тек.
Виготовляється з: металу (алюмінію, сталі) або із пластику.
Кріплення: електрокарниз може кріпитися і до стелі, і стіни.
Струнний (натяжний)
Опис: струнний карниз – це конструкція, що складається із сталевого троса (діаметром до 8 мм) та двох кріплень з металу. Він може бути однорядним, дворядним та трирядним. В експлуатації натяжні карнизи дуже зручні та прості.
У яких випадках рекомендується: струнні карнизи чудово вписуються в сучасні інтер’єри та особливо підходять для підвішування легких гардин та тюлю.
Виготовляється з: металу.
Кріплення: можна встановити до стелі або стіни.
На фото нижче представлений найпопулярніший струнний карниз Дігнітет від Ікеа.
Полозковий
Опис: цей тип можна назвати покращеною версією профільного карниза за рахунок того, що профіль у цьому випадку оснащений системою рейок. Полозковий карниз може бути доповнений багетом із пластику, що імітує дерево, метал, ліпнину та ін. Профіль без багету може бути виконаний у будь-якому кольорі – від античної бронзи до хрому.
Виготовляється з: металу та пластику.
Кріплення: може кріпитися до стелі або стіни.
Гнучкий
Опис: профіль, який може гнутися, та за допомогою спеціальних кріплень фіксуватися у потрібному напрямку.
У яких випадках рекомендується: гнучкі карнизи призначені для оформлення складних віконних прорізів (аркових, стрілчастих, кутових або еркерних (на фото), а також у випадку, якщо кухня має круглі стіни).
Виготовляється з: алюмінію чи пластику.
Кріплення: може кріпитися до стелі або стіни.
А ось і відео про те, як закріпити карниз із гнучкого пластику.
Загальні рекомендації
- Чим менший діаметр або товщина карниза, тим легше повинні бути штори і навпаки.
- Чим складніший і ошатніший дизайн тканини, тим лаконічніше може бути карниз і навпаки.
- Якщо стеля на кухні низька, то рекомендується віддати перевагу стельовому карнизу або встановити настінний карниз, але трохи вище верхнього краю віконної ніші.
- Колір карнизу повинен поєднуватися зі шторами, ручками кухонних меблів, люстрою або іншими деталями інтер’єру.
- Щоб штора завжди залишалася на краю штанги, при монтажі не забудьте помістити одне кільце між кріпленням і наконечником.
- Затискачі можна чергувати з круглими кільцями, тоді штори триматимуться міцніше.
- Якщо довжина карниза становить понад 2,4 м, а також якщо штори дуже важкі, то для надійності посередині слід встановити третій кронштейн.
- Щоб кухонні штори не бруднилися при їх відкриванні-закриванні, доповніть штори спеціальною планкою-водієм.
І нарешті, пропонуємо подивитися сюжет про те, як правильно вибрати карниз, кронштейни, кільця та бігунки.
https://www.youtube.com/watch?v=_10isLOwiHc
Читайте також: