Каркасні будинки (90 фото): проекти та ідеї дизайну
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Каркасні будинки (90 фото): проекти та ідеї дизайну





Каркасні будинки (90 фото): проекти та ідеї

Сьогодні нерідко можна почути про будівництво каркасних будинків – такі споруди стали дуже популярними. Батьківщиною зародження цієї технології є Німеччина, але найбільшого поширення вона отримала північноамериканському континенті. У наших краях перевагу каркасних будинків оцінили у другій половині минулого століття, і на сьогоднішній день їхнє будівництво стрімко розвивається. Що ж таке «каркасний будинок» і в чому його переваги? Про це ми поговоримо в цій статті, а також розглянемо найкращі проекти та ідеї облаштування таких споруд.

Що таке каркасний будинок

Каркасні будинки мають особливу технологію зведення, яка полягає в тому, що спочатку викладається міцний скелет із попередньо оброблених міцних брусів або металевих балок, який обшивається стінами з фанери або OSB-плит.

Оскільки конструкція виходить відносно легкою, вона не вимагає зведення потужного фундаменту – використовуються легші, недорогі конструкції. Коли конструкція готова, починається найбільш відповідальний етап установки стійок, формування обв’язування. Одночасно формуються стельові перекриття. Потім настає час для обшивки будівлі з усіх боків фанерою, яка обшивається гідро- і пароізоляторами, утеплюється. На кінцевому етапі проводяться оздоблювальні роботи.

Різновидом будівництва каркасних будинків є каркасно-щитове, коли будинок повністю збирається на виробництві, а потім транспортується на ділянку із фундаментом.

Виходячи з усього вищесказаного, можна виділити основні переваги будівель, а саме:

— Короткі терміни зведення — будинок середніх розмірів можна звести за кілька тижнів;

— відносно невисока вартість матеріалу та робіт;

— Відсутність періоду усадки — на відміну від більш важких будівель, наприклад, дерев’яних, будинок можна експлуатувати з перших днів побудови;

— Швидкість прогріву — якщо роботи з утеплення зроблені правильно, будинок прогріватиметься досить швидко, зберігаючи при цьому комфортний мікроклімат;

— Довговічність — враховуючи той факт, що в процесі виробництва весь матеріал піддається обробці спеціальними засобами, він не схильний до гниття та шкідництва комах;

— Екологічна безпека.

Оскільки будівництво каркасного будинку обходиться набагато дешевше, ніж використання інших матеріалів, це дає можливість для багатьох верств суспільства мати своє власне житло.

Що таке каркасний будинок
Що таке каркасний будинок

Вибираємо поверховість

Каркасні будинки можуть мати від одного до кількох поверхів. Вибір поверховості залежить від особистих уподобань та потреб сім’ї. На користь одноповерхових будівель свідчить їхня дешевизна, безпека переміщення всередині будинку дітей та літніх членів сім’ї, оскільки сходів на верхні поверхи відсутні. Дво- та триповерхові споруди дають можливість отримати більше корисної житлової площі, заощадивши при цьому територію земельної ділянки. Але такі будинки вимагатимуть великих витрат на оплату комунікацій у процесі експлуатації, та й вартість будівництва буде значно вищою.

Досить популярними є сучасні каркасні будинки з підвалом або, як його ще називають, цокольним поверхом. Такі споруди мають вищий рівень міцності, морозостійкості, універсальності. На території цокольного поверху можна розмістити котельню, сауну, міні-спортзал, обладнати пральню або комору.

Каркасні будинки - Вибираємо поверховість
Каркасні будинки - Вибираємо поверховість
Каркасні будинки - Вибираємо поверховість

Ідеї ​​планування каркасних будинків

Кожен господар мріє, щоб його майбутній будинок був надійним, комфортним та, звичайно ж, красивим. Щоб побудувати каркасний будинок, можна вибрати типовий проект, який дозволить звести будову в короткий термін, при цьому не потрібно буде возитися з дозвільними документами та продумувати різні дрібниці. Недоліком таких споруд є їхня однотипність. Якщо Ви хочете, щоб будинок був не схожий на наявні зразки, можна скласти індивідуальний проект, де будуть передбачені всі необхідні приміщення. Далі ми підкажемо деякі ідеї, як раціонально спланувати житло, щоб воно стало максимально зручним та сучасним.

Будуємо не вгору, а вниз

Максимальна висота каркасних будинків найчастіше не перевищує трьох поверхів — можна побудувати і чотири, але потрібно врахувати, що кожен наступний поверх вимагатиме чималих капіталовкладень, які торкнуться і оформлення міцного фундаменту.

Організація повноцінного цокольного поверху у двоповерховому будинку стане найкращим рішенням. Таким чином можна отримати додаткову житлову площу та розмістити тут все, чому не знаходиться місця на верхніх поверхах. Якщо дозволяє рельєф, на площі підземного поверху також можна обладнати підвал з майстерні.

Ще на стадії планування необхідно передбачити всі інженерно-технічні та конструктивні нюанси, пов’язані з підведенням комунікацій, тепло-, гідроізоляцією, вентиляцією тощо, щоб підвальне приміщення стало справді функціональним.

Ідеї ​​планування каркасних будинків - Будуємо не вгору, а вниз
Ідеї ​​планування каркасних будинків - Будуємо не вгору, а вниз
Ідеї ​​планування каркасних будинків - Будуємо не вгору, а вниз

Вибираємо форму даху

Каркасні будинки мають дві основні форми покрівлі – односхилий та двосхилий. Але якщо підійти до цього питання творчо, можна отримати оригінальний сучасний дах, який також буде наділений певними функціями. Дуже красиво виглядає багатосхилий мансардний дах, що ніби утворює хвилі на вершині будівлі. Крім високої декоративності, вона має й інші переваги. Мансардна дах дозволяє організувати в її надрах додаткове житлове приміщення з високими стелями та оригінальним інтер’єрним дизайном завдяки пологості стін. Ще один важливий плюс – тут не застоюватиметься сніг та інші опади.

На сьогоднішній день, як в архітектурі, так і в оформленні інтер’єрів, найбільшу популярність завойовує мінімалістичний напрямок. Для каркасного будинку, побудованого в даному стилі, найбільш виграшним варіантом стане будинок із плоским дахом. Хоча для нас така форма здається чимось новим, незвичайним, у західних країнах вона має велику популярність.

У чому її перевага? Головна перевага – можливість пристосувати її площу під потреби сім’ї. Якщо територія прибудинкової ділянки невелика, на плоскому даху можна організувати зону відпочинку, встановивши шезлонги та інші меблі, обладнати спортивний майданчик або красивий квітучий сад. При цьому самий плоский дах буде виглядати стильно і оригінально, а невідчутний нахил, який так чи інакше присутній, допоможе уникнути скупчення опадів.

Ідеї ​​планування каркасних будинків - Вибираємо форму даху
Ідеї ​​планування каркасних будинків - Вибираємо форму даху
Ідеї ​​планування каркасних будинків - Вибираємо форму даху

Додаткові елементи архітектури

Щоб будинок виглядав по-справжньому красиво і відповідав потребам господарів, можна доповнити його наступними функціональними елементами:

Еркера – зроблять екстер’єр будови виразнішим. Найчастіше на територіях таких фігурних виступів організовують обідню або вітальню зони. Також можна оформити засклену лоджію чи просторий балкон;

Тераси – облаштовані території між будинком та зеленою зоною. Вони можуть бути відкритими чи закритими. Наявність тераси та її функціонал необхідно продумувати заздалегідь. Якщо тут буде зона відпочинку – достатньо оформити над нею дах чи склити, а для печі чи мангалу необхідно окремо передбачити майданчик;

Гараж – за умов заміського проживання є необхідним елементом. Розміщення його на території будинку допоможе значно заощадити площу ділянки, до того ж у приміщення можна легко потрапити під час негоди. Нерідко гаражі облаштовують у підвальних приміщеннях, але вони можуть розміщуватись і на території першого поверху, якщо заздалегідь все розпланувати;

Балкон – красивий і функціональний, може стати справжньою окрасою будинку. Вибір конструкції залежить від архітектури будинку. Просторий балкон може стати чудовим місцем для відпочинку молоді або літніх членів сім’ї, особливо, якщо з його території відкривається чудовий краєвид на околиці.

Ідеї ​​планування каркасних будинків - Додаткові елементи архітектури
Ідеї ​​планування каркасних будинків - Додаткові елементи архітектури
Ідеї ​​планування каркасних будинків - Додаткові елементи архітектури

Оздоблення фасаду каркасного будинку

Важливим питанням на шляху будівництва каркасного будинку є вибір сировини для облицювання, тому що від нього залежить не тільки декоративний показник, але і якісний. Серед усіх існуючих матеріалів найчастіше використовуються:

— Фасадна штукатурка — має акуратний вигляд, невисоку вартість, проте термін її служби не перевищує 5 років;

— Фасадна (клінкерна) плитка — виглядає дуже представницько, довговічна, має велику різноманітність форм поверхні;

— Вініловий сайдинг — найпростіший у виконанні і, мабуть, найбільш економний варіант;

— Блок хаус — матеріал, що створює візуальний ефект, ніби будинок зведений з дерева (колоди або бруса);

-Фарбована дошка — варіант обробки фінських будиночків, де використовуються дошки, що мають ворсисту поверхню для кращого вбирання фарби. Якщо технологію витримано правильно, матеріал витримує колір до 12 років без повторного фарбування.

— Останнім часом у оздобленні каркасних будинків також стали використовувати натуральний, штучний камінь та цеглу. Будова з такими фасадами виглядає солідно, але й вартість облицювального матеріалу та роботи досить велика.

Каркасні будинки - Оздоблення фасаду
Каркасні будинки - Оздоблення фасаду
Каркасні будинки - Оздоблення фасаду

Каркасні будинки – фото та проекти

У каркасі може бути втілений практично будь-який дизайнерський задум, варто лише подивитись яскраві приклади споруд європейських архітекторів. Вони можуть мати різноманітні форми, великі панорамні вікна, всілякі архітектурні елементи, які успішно підкреслюють добре підібрані матеріали обробки. Більше інформації про готові проекти каркасних будинків можна почерпнути з фотогалереї, де зібрано найкращі сучасні варіанти споруд. Приємного перегляду!

Каркасні будинки - фото та проекти
Каркасні будинки - фото та проекти
Каркасні будинки - фото та проекти
Каркасні будинки - фото та проекти
Каркасні будинки - фото та проекти
Каркасні будинки - фото та проекти
Каркасні будинки - фото та проекти
Каркасні будинки - фото та проекти
Каркасні будинки - фото та проекти
Каркасні будинки - фото та проекти
Каркасні будинки - фото та проекти
Каркасні будинки - фото та проекти
Каркасні будинки - фото та проекти
Каркасні будинки - фото та проекти
Каркасні будинки - фото та проекти
Каркасні будинки - фото та проекти
Каркасні будинки - фото та проекти
Каркасні будинки - фото та проекти
Каркасні будинки - фото та проекти
Каркасні будинки - фото та проекти
Каркасні будинки - фото та проекти
Каркасні будинки - фото та проекти
Каркасні будинки - фото та проекти
Каркасні будинки - фото та проекти
Каркасні будинки - фото та проекти
Каркасні будинки - фото та проекти
Каркасні будинки - фото та проекти
Каркасні будинки - фото та проекти
Каркасні будинки - фото та проекти
Каркасні будинки - фото та проекти

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *