Камін в інтер'єрі квартири або будинки та аксесуари для нього
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Камін в інтер’єрі квартири або будинки та аксесуари для нього


Аксесуари призначені для камінів

Камін є популярною частиною сучасного дизайну інтер’єру будинку або навіть квартири, але для догляду за ним та його налагодженої роботи потрібна наявність деяких аксесуарів. Одні аксесуари допомагають розпалювати вогонь, за допомогою інших підтримується горіння. А треті застосовуються для завершення горіння та підготовки каміна до процесу нового розпалу. Покупцеві на сьогоднішній день пропонується повний комплект камінних аксесуарів. Аксесуари для каміна постійно знаходяться під рукою, тому багато хто з них має декоративне оформлення. Всі предмети, необхідні для роботи каміна, зазвичай зберігають біля нього на спеціальній підставці.

Не забувайте, що конструкцію каміна визначає паливо, що використовується для розтоплення. Вид палива впливає на особливості догляду за каміном. Зверніть увагу на цей факт при покупці аксесуарів.

Аксесуари, що використовуються для зберігання палива

Біля каміна використовуються найрізноманітніші резервуари для зберігання палива. У нижній половині острівних чи пристінних камінів часто споруджується спеціальна ніша. Якщо така ніша відсутня, то замість неї використовують переносні дровниці. Ці камінні аксесуари зазвичай виготовляють як витончених металевих кошиків. Для сучасних камінів було розроблено контейнери-дрівниці на коліщатках. Якщо як паливо використовується вугілля або палети (гранули), їх зручно зберігати в спеціальних відерцях.

Дровниця для каміна, що є основною, може бути і в будинку, і на вулиці.

Набагато зручніше, якщо дровниця буде біля каміна. Але, згідно з правилами пожежної безпеки, заборонено її розміщення перед вікном топкової камери. Найкраще помістити її збоку, на відстані 50 сантиметрів від каміна. Іноді камінну дровницю ставлять поруч із камінами, що працюють не на дровах, як декоративний елемент.

Немає необхідності зберігати паливо поряд з камінами, для яких як паливо використовують газ або біопаливо. Такі види палива, що стосуються вибухонебезпечних речовин, зберігають на безпечній відстані від каміна. Готуємо їжу на каміні

На відкритому вогні каміна легко можна готувати їжу — так робили власники старовинних замків. Сучасні виробники випускають багато аксесуарів для приготування їжі на камінному вогні: це і шампури, і грати-барбекю.

Сірники для розпалювання каміна

Для розпалювання дров використовують спеціальні камінні сірники, довжина яких становить 20 сантиметрів і значно відрізняється від розміру звичайних сірників. Така довжина передбачена не випадково, вона запобігає отриманню Вами опіків пальців та їх забруднення. Для зберігання камінних сірників випускають всілякі тримачі та декоративні стаканчики.

Аксесуари, що використовуються для розпалу вогню

За допомогою згаданих вище камінних сірників підпалюють заздалегідь покладений у топку папір. Якщо полум’я вогню погано розгорається, використовують спеціальні хутра для збільшення доступу повітря в топку.

Для початку роботи газового каміна просто відкрити вентиль пальника. Газ у таких камінах запалюється за допомогою п’єзозапальників або з використанням спеціальних затискачів з довгою ручкою, виготовленою з металу.

З дизайнерських камінних новинок ми згадаємо черпак, за допомогою якого додаються спеціальні паливні гранули у топку. Дуже зручно набирати черпаком паливо з ємності та періодично підкидати його в топку.

Аксесуари, що використовуються для підтримки вогню

Насамперед, наявності подібних аксесуарів потребують господарі дров’яних камінів. Адже вугілля або дрова необхідно періодично поправляти і додавати їхню нову порцію для продовження роботи каміна. Для цих цілей використовуються кочерга та щипці. Температура в камінній топці досягає від 600 ° С до 800 ° С, тому камінні аксесуари повинні виготовлятися з жароміцних матеріалів, що витримують вплив високих температур. Зазвичай пристосування для каміна виконують із лозин товщиною до 8 мм або смуг не менше 5 мм, виготовлених з нержавіючої або арматурної сталі. При виробництві камінних аксесуарів сталь кують або відливають, а також прикрашають за допомогою травлення або золочення. Довжина пристроїв для каміна повинна перевищувати глибину топки на 15-20 сантиметрів. Саме такі аксесуари каміна пропонуються в складі готового набору для дров’яного каміна. Довжина ручок цих пристроїв досягає 80 сантиметрів. Для інших типів каміна, що працюють на газу або біопаливі, часто купуються такі ж набори для створення антуражу. Однак розмір камінних аксесуарів для дров’яних камінів відрізняється в меншу сторону, враховуючи, що більшість з них виконує лише декоративну функцію.

Аксесуари, що використовуються для чищення каміна

Для чищення каміна призначені традиційні аксесуари – щітка або волоть, а також совок. Вони зберігаються на одній підставці з кочергою та щипцями. Совок виготовляється повністю з металу, тому що часто доводиться збирати гарячу золу. Ручка щітки виготовляється також із металу, а сама щітка виготовляється тільки з натуральної щетини, оскільки дешева синтетична миттєво плавиться. Ручка у совка такої ж довжини, як і у кочерги. У волоті іноді ручка більшої довжини тому, що вона часто використовується для чищення нижньої частини димоходу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *