Яку товщину паркетної дошки вибрати?
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Яку товщину паркетної дошки вибрати?


При підборі товщини паркетної дошки потрібно керуватися, перш за все, площею та «характером» приміщення, в якому проводитиметься укладання паркету. Для початку потрібно зрозуміти, що являє собою паркет. Це покриття для підлоги, виготовлене з деревини і що складається з декількох шарів. Верхня сторона дощок виготовлена ​​з елітної деревини.

Товщина паркетної дошки

На матеріалі є декоративний шар, від товщини якого шару залежить кількість допустимих шліфувань, а значить і можливість проведення ремонту підлоги. Основна частина дошки або «серцевина» має товщину до 9 мм і виготовляється з коротких ламелей деревини хвойних порід або HDF.

Сьогодні на ринку представлена ​​тришарова паркетна дошка із загальною товщиною 7-25 мм. Товсте покриття набагато краще тонкого, оскільки воно стабільніше в експлуатації. Така підлога при необхідності можна відремонтувати, вона не гримітиме при кожному кроці і зрештою прослужить дуже довго. Але якщо необхідно, щоб покриття було еластичним, слід віддавати перевагу тоншим паркетним дошкам. Такий паркет укладають у кімнатах із суттєвою кривизною підлоги та/або досить низькими стелями.

Характеристики паркетних дощок різної товщини

Як робочий шар паркетної дошки 7-10 мм виступає шпон, товщиною 0,5-2,5 мм. Проводити його циклювання не можна, оскільки покриття укладають з розрахунком на заміну через деякий час. Ціна моделей елітних марок завжди вища, навіть якщо їх товщина менша. Найбільш популярні сьогодні паркетні дошки 13-16 мм. Матеріал вважається оптимальним за вартістю та терміном служби. Таке покриття можна шліфувати неодноразово. Використовується паркетна дошка у приміщеннях з мінімальними експлуатаційними навантаженнями (робочі кабінети на 3-5 осіб, офіси тощо).

У паркетної дошки 20 мм товщина верхнього шару – максимум 6 мм. Такий матеріал успішно використовують для облаштування підлогового покриття у житлових та громадських приміщеннях. Допускається проведення кількох шліфувань.

Найтовшою вважається паркетна дошка 22-25 мм. Товщина лицевого шару – 3,6-6 мм. Такий паркет призначений для громадських та житлових приміщень, заміського будівництва, реставрації застарілих будинків. Паркетна дошка товщиною 22 мм – велика рідкість, тому на ринку роздобути її дуже складно.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.