Яку роль відіграє колір в інтер'єрі
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Яку роль відіграє колір в інтер’єрі


Чи хотіли б ви жити в будинку з червоними, чорними або фіолетовими стінами? Звучить моторошно? Але в цьому немає нічого страшного, ні жалобного, ні депресивного. Давайте розберемося.

Що таке колір

Перше про що потрібно знати – колір у природі не існує. Те, що ми називаємо кольором, насправді є лише індивідуальним відчуттям світла. Відображено спектр сонячного світла від поверхні навколишніх предметів. Якщо предмет повністю поглинає світло – бачимо його чорним, і якщо відбиває то білим. Предмет, що поглинає всі кольори спектру, крім зеленого буде зеленим для нас і т.д. Дзеркало і скло відображають до 90% світла, з урахуванням щільності предмета та середовища, в якому він знаходиться.

Колір у світовій культурі

Вже в доісторичні часи людина застосовувала фарби для прикраси стін печер (наскельні малюнки), пізніше розфарбовувалися посуд та ритуальні предмети. Для фарб використовувалися мінеральні пігменти. Перетерті в пилюку деякі кольорові мінерали, глина, сік рослин.

Рим – основа гарного смаку. Пурпуровий колір став символом сили та влади. У російській цей колір визначається як відтінок червоного. В англійській «purple» позначає фіолетовий і його відтінки. У Римській імперії були дуже популярні мозаїки, які збиралися з мармуру різних відтінків, каміння та шматочків різного скла. Римські мозаїки відзначалися великим набором відтінків кольору.

Інтер'єр Рим

Індія – мати історії. У цій країні переваги кольору має релігійний відтінок. Так синій колір відповідає богу кохання, тому Крішну малюють із синьою шкірою у жовтому одязі. Шива – бог руйнування зображується у чорному кольорі. Червоний колір символізує жіночий початок. Тому на весіллі дівчина одягнена у сарі червоного кольору. Білий колір відповідає чоловічому початку, тому наречений завжди у білому.

Індія інтер'єр

Китай – давній та загадковий. У стародавньому Китаї колір носив не тільки релігійний відтінок, а й відповідав порі року і сторонам світу. Основні кольори – зелений, червоний, білий, жовтий та чорний символізують п’ять першоелементів, таких як метал, вогонь, воду. дерево та землю. Особливо яскраво символіка кольору виявилася в одязі. Імператор носив жовті шати, вчений – чорні. Червоний і синій одяг видавали війна, а коричневого та білого – сановника.

Китай інтер'єр

Японія – тонке ставлення до природи. Фарби в цій країні називають не за складовими компонентами, як заведено у нас, а за назвою носія, наприклад «зворотний бік листа – попелясто – зелений. Завдяки підготовці змалку, японці можуть розрізнити до 240 відтінків кольору. У Японії тонко розуміння кольору відбивається у кольорах і використовується у національному театрі «Але», де з одягу персонажа можна визначити його становище, характер, стать, вік тощо. Найблагороднішим кольором вважається білий.

Японський інтер'єр

Єгипет – колиска цивілізації. Улюбленими квітами стародавніх єгипетських художників були блакитний, зелений та золотий. Крім того, для зображення одягу богів-фараонів використовувався білий колір. Відтінки охри на малюнках передавали класове становище зображених людей – що темніша шкіра – то нижчий стан. Дивно, що через століття кольори малюнків практично не змінилися, не зблікли.

Інтер'єр єгипет

Греція – мати класики. У цій країні кольори відповідали богам Олімпу. Часто застосовували чорний та червоний для зображень сцен олімпійських ігор, подвигів богів та героїв.

Інтер'єр єгипет

У різні часи у різних культурах кольору надавалося різне значення. Багато в чому це впливає на нас і зараз. Наприклад, ми на похорони надягаємо чорний одяг – символізують жалобу та жалобу. На сході ж на похорон одягають білий одяг, чорні заборонені.

Психологія кольору

Психологи, які займаються вивченням впливом кольору на людей, радять використовувати одні кольори та намагатися уникати інших. Але у кожного народу своя історія та свої асоціації з кожним кольором. До того ж, кожен з нас має свої переваги, і вони не завжди збігаються з думкою психологів.

У стилістиці інтер’єру, при виборі палітри кольорів дизайнер намагається враховувати переваги господаря і максимально відобразити його особистість, а також функціональне призначення приміщення. Крім того, для компаній при оформленні в першу чергу використовуються корпоративні кольори. Також великий вплив має освітлення, від якого колір може змінитися до невпізнання. Важливо і поєднання з іншими кольорами, які можуть як підкреслити, так і погасити один одного.

Основні правила дизайну

Так що робити, якщо ви хочете кімнату з червоними стінами? Психологи не рекомендують використовувати червоний — як основний тон для оформлення інтер’єру. Однак, якщо ви хочете червоний – сміливо оформляйте стіни в улюблений колір. Головне тут – це врівноважити основний колір, поєднавши його, наприклад із сірим, який приглушить його та нейтралізує негативний вплив на психіку. Фіолетовий тон відмінно поєднується з блідо-жовтим відтінком, а чорний – взагалі з будь-яким кольором, особливо з білим. Також сам колір можна послабити, вибравши світліший відтінок. Або ж застосувати пастельні тони. Крім цього, не слід забувати про декорування інтер’єру. Меблі, штори, килими подушки, дзеркала всі ці предмети, підібрані відповідно до основного кольору, можуть пом’якшити і одночасно підкреслити створені вами стиль.

Крім цього людина має властивість з часом перестати помічати навколишнє оточення. Наприклад, якщо після ремонту скажемо через півроку, до вас загляне в гості нова людина, і дуже здивується, побачивши червоні стіни – ви здивуєтеся не менше за нього. Тому що ви вже якийсь час живете тут і просто перестали помічати, забули про те, що у вас червоні стіни.

Як колір бачать живі істоти

Всі знають, що червоний колір доводить бика до сказу. Але насправді це негаразд. Більшість ссавців бачать світ чорно-білим. Бика дратує те, що хтось посмів зневажливо поставитися до його особи, а не червоний колір. Вовки, які не можуть подолати бар’єр із червоними прапорцями, бачать червоний як чорний – а чорний у їхньому розумінні означає небезпеку. Деякі види тварин бачать кольори, але не тому, що ми і не всі відтінки.

Комахи бачать ультрафіолетовий колір, який ми не бачимо, а також деякі кольори. Проте зовсім інакше, ніж люди. У птахів найскладніший зір. Крім того, вони відмінно розрізняють кольори. Але чи бачать вони кольори, як і ми, наукою точно встановлено.

Схожі записи:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *