Які матеріали краще використовувати для обробки стін у квартирі
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Які матеріали краще використовувати для обробки стін у квартирі


Стіни — найбільша частина площі серед інших конструктивних елементів житлового приміщення, тому їх оздоблення так важлива для створення комфорту і затишку. Не варто відразу відмовлятися від традиційних форм оздоблення: керамічна плитка, паперові шпалери різних видів, панелей пхв, забарвлення масляними емалями та інше. Але бажано розглядати і нові види обробки стін: декоративна штукатурка у всій різноманітності та пишноті її видів, що декорують покриття, тканинне покриття, шпалери, виготовлені з натуральних матеріалів.

До початку обробки стіни потрібно привести у відповідний стан, прокласти електропроводку та інші інженерні мережі, вирівняти поверхню стін. При виборі матеріалів не варто забувати про функціональне призначення приміщення:

Передпокій

Стіни передпокою, а також коридору можна покрити декоративною штукатуркою у всьому різноманітті її колірної гами у вигляді кам’яної крихти, структурної штукатурки, під «флок» або «венеціанської». Таке оздоблення стійке до механічних пошкоджень, вологостійке, легко наноситься.

Декоративна штукатурка у вітальні

Панелі МДФ, що мають колір під дерево

Стінові панелі у передпокої

Пробкові покриття, різні види шпалер також підійдуть для обробки стін передпокою.

Шпалери в передпокої
Кухня

По суті, робоче приміщення для приготування їжі у більшості квартир служить і їдальнею. Виходячи з цього, робочу зону краще облицьовувати керамічною плиткою, вибір якої безмежний за формою, кольором та розмірами. Далі підібрати шпалери, панелі пвх або пробкове покриття, що поєднуються з плиткою по кольоровій гамі (і не обов’язково).

Шпалери на кухні Плитка на кухні Стінові панелі на кухні
Спальня

Місце сну та відпочинку. Найбільш сучасний та витончений вид обробки стін – тканинне покриття, тут немає обмеження для вашої фантазії. Підійдуть традиційні та новітні види шпалер, виконаних шляхом наклеювання природних матеріалів на основу з наступним нанесенням захисного шару.

Шпалери у спальніНепоганим варіантом буде фарбування стін

Фарбування стін у спальні
У ванній кімнаті, де вода в тій чи іншій кількості потрапляє на стіни в рідкому або пароподібному стані, стіни краще захистити керамічною плиткою.

Плитка у ванній

Корковим покриттям або панелями ПВХ.

ПВХ панелі у ванній
Вітальня – приміщення, де проводять разом вільний час усі члени сім’ї, зустрічають гостей. Найбільш популярними нині є різні декоративні штукатурки. Екологічні глиняні штукатурки різної колірної гами, яку можна створити самим, змішуючи різні кольори. Вони добре регулюють вологість і прибирають статичну електрику. Найбільш популярні зараз кам’яні штукатурки «під метал», актуальними залишаються покриття «під червоне дерево», «мармур», «бірюзу» або «під малахіт». Набирає популярності стиль графіто, який виконується в кілька шарів, а малюнок створюється подряпанням верхнього шару до появи потрібного кольору.

Декоративна штукатурка у вітальні

Не виходять із моди і сучасні шпалери на паперовій та флезелінової основі з різними нанесеннями у вигляді намистин, травинок, шпалери під фарбування, а також вінілові наклейки.

Шпалери у вітальні

Популярні рідкі шпалери, дуже практичні під час експлуатації. Можна відремонтувати будь-яку ділянку шляхом видалення та нанесення знову матеріалу при мінімальних витратах. Слід зазначити, що виконані на основі шовку, такі шпалери додають престижність житловим будинкам та квартирам.
З екологічно чистих і незвичайних матеріалів можна порекомендувати настінні панелі, виготовлені з бамбукової пульпи, випускаються вони переважно білого кольору з опуклими малюнками.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *