Яке планування вибрати, як не помилитися із зонуванням приміщення
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Яке планування вибрати, як не помилитися із зонуванням приміщення


Як визначитися з плануванням квартири

У наш час при плануванні та будівництві квартири стало дуже модним та популярним варіантом вільне планування. Саме їй, як правило, віддають перевагу. Деякі розміщують умовні стіни та перегородки – це виключно на свій смак. Інші воліють повністю відкриту територію. У будь-якому випадку, кожен з цих варіантів має свої плюси та мінуси. Найчастіше, вибір у той чи інший бік залежатиме насамперед від вашого характеру, а також стилю життя. Це дуже індивідуально.

Якщо ви володієте саме таким видом квартири, де немає жодних перегородок, не знаєте, як зробити самостійно планування у новобудовіЯк підібрати те, що підійде саме Вам, хочете створити ідеальний комфорт і всі зручності для майбутнього перебування у своїй фортеці, — можливо, ці поради вам допоможуть.

В основному дизайнери розділили варіанти планування на 3 види: закритий, відкритий та частково закритий. Тепер трохи докладніше.

Традиційне планування

Таке планування ідеально підходить тим, хто має велику сім’ю. Всі частини кімнат абсолютно ізольовані, щоб кожен міг усамітнитися у своєму особистому куточку.

Найбільшу кімнату виділяють під вітальню, де можна зібратися всією родиною, а також приймати гостей та родичів. Навпроти вітальні розміщують їдальню – вона має бути трохи меншою за площею.

Спальні всіх мешканців квартири, також гардероб і санвузол зазвичай знаходиться подалі від входу.

Не забудьте зважити на той факт, що під таке планування потрібно мати квартиру досить великої площі. Також не слід забувати, що необхідно виділити якусь частину під хол і коридор. Якщо ваші кімнати вийдуть занадто маленькими – не засмучуйтесь, завжди можна знайти спосіб візуально виправити цей момент. Тут просто потрібно буде підібрати правильні кольори та матеріали, а також не забути про освітлення та різноманітні аксесуари.

Такий тип планування вважається класичним. Ви завжди зможете знайти усамітнення у своїй кімнаті або куточку, незважаючи на те, чим займаються ваші співмешканці в даний момент. Дуже зручно та респектабельно.

Революційний тип

Ми розглянули класичне планування, тепер можна перейти до більш нестандартних типів. Якщо замислитися, такий варіант вибирають люди, у яких обмежені кошти чи навпаки. Така квартира, наприклад, без жодних сумнівів, підійде молодій парі або парі без дітей. Також для одиноких мандрівників, які шукають натхнення та пригод.

Вся площа квартири повністю відкрита, зрозуміло, крім санвузла (він у будь-якому випадку завжди буде ізольований). За бажанням, простір можна буде поділити на зони. Є два способи поділити квартиру: це візуальний та функціональний.

Сенс візуального відділення полягає в тому, щоб поділити квартиру на кілька зон, що повністю відрізняються одна від одної. Їх може розрізняти оздоблення, освітлення. У кожній зоні потрібно створити свій індивідуальний та неповторний інтер’єр.

Функціональний спосіб — це використання однієї і тієї ж зони. Тільки все потрібно продумати так, щоб можна було її використовувати в залежності від потреб, або ж часу доби. Тут головна фішка полягатиме в наступному: потрібно підібрати мобільні меблі, які дуже прості у використанні або ж пошукати так звані «трансформери».

Цей спосіб можна використати, якщо в сімейному бюджеті мінімально коштів, а площа квартири не дає сильно розігнатися.

Можна розглядати й інший варіант, коли площа велика і господар не хоче закриватися від оточуючих. Це буде не вимушеним, а свідомим вибором замовника. Тут можна скористатися польотом фантазії, адже ванна, кухня, спальня, вітальня можуть поєднуватися в таких варіантах, що вам і не снилося. Такий тип підходить людям із нестандартними поглядами на життя.

Консерваторам, а також людям, які віддають перевагу класичним стилям, тут буде некомфортно. Головне завдання дизайнера – вловити те, чого хоче замовник, і просто творити.

Йдемо на компроміс

Такий вид планування поєднує два чинники. Можна сказати, що це найраціональніший варіант із усіх представлених. Він включає правильний розділ площі, в свою чергу гарантує усамітнення. Багато простору, але без глухих мурів. Цей варіант підходить як для невеликих квартир, так і для великих.

Суть у тому, що особистий простір ми ізолюємо. Решта залишається повністю відкритим. Передпокій часто відділяють декоративною перегородкою, яка символізує перехід з однієї кімнати в іншу. Вона візуально поділяє приміщення.

Поширений варіант такого планування – вітальня та кухня знаходяться у протилежних частинах квартири, а між ними розташовується зона їдальні.

Головний пріоритет такого варіанту – це простір кімнат, але водночас наявність окремої стінки для особистого куточка. Єдиний нюанс – усі аромати з кухні потраплятимуть у зону вітальні. Але, в наш час, це взагалі не проблема, таке питання можна спокійно вирішити за допомогою вентиляції або витяжки, а також мобільними перегородками, які зможуть відкривати та закривати кухню під час приготування.

Як бачите, пропозицій багато! Головне – це вибрати те, що буде до душі саме вам!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *